Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze Nokian iLine

Datum 7.4.2021 Katka Muchová Katka Muchová

Nokian iLine 195/50 R15 82H

Nokian iLine 195/50 R15 82H patří mezi základní model, který je mezi uživateli velmi populární. Tyto letní gumy nabízí dobrý poměr ceny a výkonu. Vynikají svou bezpečností, ekologií a také kvalitou zpracování s dlouhou životností, kterou zaručuje směs pryže s příměsí borovicového oleje.

Hodnocení Nokian iLine

Hodnocení8.8
Skvělá

Recenzované pneumatiky Nokian iLine 195/50 R15 82H jsou zajímavé díky použití borovicového oleje, který pomáhá prodloužit jejich životnost. Jedná se o základní model, který je mezi uživateli kladně hodnocený. Především díky vysoké bezpečnosti jízdy. Velkými plusy jsou ekologické zpracování a tichý provoz. Nokian iLine se hodí do běžných podmínek a pro všechny majitele menších a středních vozů, jež hledají co nejlepší poměr ceny a výkonu.

Chování na suchu
10
Chování na mokru
8
Úspora paliva
8
Tichost
9
Uživatelské hodnocení
9

energetický štítek Nokian iLine 195/50 R15 82HSkvělé jízdní vlastnosti na mokru

Výrobce Nokian patří mezi spolehlivé a populární značky. To platí i o základní řadě iLine, která je určená pro menší a středí vozy pohybující se v běžných středoevropských podmínkách. Mezi uživateli je tento typ velmi oblíbený a sklízí samé pozitivní hodnocení.

Ačkoliv v některých parametrech, jako je chování na mokru náležící do kategorie C, dosahuje průměrných hodnot, v recenzích si vede perfektně. Často má lepší skóre než srovnatelné a mnohdy i než papírově pokročilejší a dražší výrobky. Nabídne skvělý poměr ceny a výkonu.

Vysoká kvalita a dlouhá životnost

Jednou z hlavních předností recenzovaných pneumatik Nokian iLine 195/50 R15 82H je kvalita zpracování. Na výrobu byla použitá celosilikonová směs pryže, do které se přimíchal borovicový olej. Ten má za úkol zvýšit odolnost proti opotřebení. Můžete tak očekávat prodlouženou životnost a delší zachování dobrých jízdních vlastností.

Každého se zájmem o ekologii jistě potěší šetrná výroba. Značka Nokian dbá na ochranu životního prostředí. Pro zhotovení série letních pneumatik iLine byly použity pouze čištěné a méně aromatické oleje bez jakýchkoliv jedovatých nebo rakovinotvorných chemikálií.

Bezpečné provedení

Jednou z hlavních vlastností každé pneumatiky je míra bezpečnosti. Na ni samozřejmě bylo při výrobě Nokian iLine myšleno. Tento model má skvělé tvarování se speciálními drážkami zvanými Venturi. Ty slouží pro účinný odvod vody. Minimalizuje se tak riziko vzniku nebezpečného aquaplaningu, při kterém se vůz stává neovladatelný.

Abyste mohli posoudit, zda svou úlohu plní pneumatiky stále dobře, mají na sobě Nokian iLine 195/50 R15 82H symbol vodní kapky. Pokud dojde k jeho opotřebení, není již dostatečný ani celkový dezén. Díky praktickému značení poznáte včas, že je zapotřebí koupit nové gumy.

test letní pneumatiky Nokian iLine

Tichá jízda

Ačkoliv vás pneumatiky Nokian iLine 195/50 R15 82H zvládnou bezpečně převézt i přes vodu na vozovce a další náročnější úseky, jsou stavěné především pro komfortní jízdu. S tou souvisí příjemně nízká míra hluku. 68 dB patří mezi jedny z nejnižších hodnot, s jakými se u kvalitních letních pneumatik této třídy setkáte. Odpovídají třídě hlučnosti 1. Za takto dobré parametry vděčí půlkruhovým důlkům na středových žebrech, které k celkové tichosti efektivně přispívají.

Hlavní vlastnosti a parametry

Nokian iLine 195/50 R15 82H  mají ve své velikostní kategorii R15 vnitřního průměru standardní šířku 195 a výrazně menší profil 50. Ten jim pomáhá dosáhnout kladných vlastností, jako je celková tichost a dlouhá životnost. Svou daň si však vybral na úspoře paliva a chování na mokru, které se již řadí do průměrné třídy C.

Jak ale již bylo řečeno, i v těchto ohledech si zákazníci Nokian iLine velmi chválí. Index rychlosti je mezi ostatními modely ve velikostním průměru R15 vysoký. Označení H znamená maximální povolenou rychlost 210 km/h. Index nosnosti s hodnotou 82 (do 475 kg) se naopak řadí k nízkým a předurčuje tento typ gum spíše pro menší a středně velké vozy.

Nokian iLine se vyrábějí samozřejmě nejen s parametry 195/50 R15 82H. Další velikostní verze, o které rozhodně není nouze, mají podobné vlastnosti a téměř shodné jízdní vlastnosti, zejména schopnost odvodu vody a nízkou míru opotřebení.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 195
Profil 50
Vnitřní průměr R15
Index nosnosti 82 (do 475 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 68 dB

Oblíbené pneumatiky podle zkušeností uživatelů Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář