Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Čističky vzduchu

Recenze čističky vzduchu Olimpia Splendid Aura Absolute

7. 10. 2022 aktualizováno

recenze Olimpia Splendid Aura Absolute

V našem srovnání čističek vzduchu patří Olimpia Splendid Aura Absolute mezi nejlepší modely. Hodnotíme ji jako best volbu pro náročné zákazníky. Zaujme majitele velkých prostorů a každého, kdo hledá bezkonkurenční kvalitu filtrace vzduchu. Pojďme se na ni podrobně podívat.

Hodnocení Olimpia Splendid Aura Absolute

9.8

Perfektní

Olimpia Splendid Aura Absolute dokáže pohlcovat i ty nejjemnější částečky a také nepříjemné pachy. Je vhodná pro alergiky a každého, kdo potřebuje vyšší kvalitu čištění vzduchu. Skvělé výsledky zajišťuje účinný HEPA filtr a uhlíkový filtr v kombinaci s ionizátorem a UV lamou. Za pochvalu stojí také barevný identifikátor kvality ovzduší, chytré automatické nastavení a možnost ovládání přes telefon či hlasem.

Design a zpracování
9.5
Ovládání a manipulace
9.5
Funkce
10
Kvalita filtrace a hlučnost
10
Klady
  • Vysoká kvalita čištění a pohlcování pachů
  • Mobilní aplikace či hlasové ovládání
  • Barevný detektor kvality ovzduší
  • Časovač až na 12 hodin
  • Hezký design
Zápory
  • Vyšší cena
  • Nemá dálkové ovládání (nahrazeno mobilem)

Design a zpracování – 9,5/10

Olimpia Splendid Aura Absolute je moderní čistička vzduchu s futuristickým designem. V bytě bude vypadat jako zajímavá dekorace. Zároveň se svým bílým provedení snadno zapadne do téměř jakéhokoliv interiéru. Na první pohled si všimnete barevného podsvícení, které slouží jako detektor kvality vzduchu, a horního ramene. Na něm se nachází multifunkční panel.

Olimpia Splendid Aura Absolute elegantní čistička

Testovaná čistička vzduchu Olimpia Splendid má výšku 68 cm, šířku 44,5 cm a hloubku 23,8 cm. Jedná se tudíž o poměrně velký spotřebič, což je pro dostatečný výkon nutností. Přesto s ní není problém manipulovat. Hmotnost dosahuje 9,6 kg.

Hlavní část těla tohoto modelu tvoří plocha s filtry. Vespod najdete stojan, který se stará o stabilitu. Celkové zpracování Olimpia Splendid Aura Absolute je velmi kvalitní, jak je ostatně vzhledem k vyšší ceně očekávatelné.

Ovládání a manipulace – 9,5/10

Ovládání i obsluha včetně výměny filtrů jsou zcela bezproblémové. Všechno nastavování můžete svěřit do rukou Aura Absolute. Recenzovaná čistička vzduchu dokáže sama chytře upravit svůj program a zvolit ideální chod pro efektivní čištění. Kromě automatické regulace výkonu si lze samozřejmě navolit také ruční nastavení rychlosti.

Olimpia Splendid Aura Absolute si můžete napojit k Wi-Fi a ovládat ji hlasovými povely. Nemusíte se díky tomu pro zapnutí, vypnutí či změnu nastavení zvedat a chodit k přístroji. Klasický dálkový ovladač však tato čistička vzduchu nemá.

Nahradíte ho ale snadno chytrým telefonem. Pro jeho spolupráci s Aura Absolute je zapotřebí nainstalovat aplikaci „Smart Life“ – ta je zdarma pro Android a iOS. Další možnost ovládání je pak přes dotykový displej. Změna nastavení na něm má akustickou odezvu.

Olimpia Splendid Aura Absolute displej a podsvícení

Funkce – 10/10

Jak již bylo v recenzi zmíněno, Olimpia Splendid Aura Absolute identifikuje kvalitu ovzduší a dle čtyř typů barevného podsvícení vás o něm informuje. Nechybí ani funkce “Child Lock” neboli dětská pojistka, režim spánku či časovač s rozpětím 1 až 12 hodin. Můžete si tak start čističky vzduchu nastavit i na dobu, kdy nejste právě doma; například před vaším příchodem z práce.

Hlavní funkcí pro čištění vzduchu jsou ionizátor a UV lampa. Obě tyto možnosti se spouští pomocí jednoho tlačítka a při svém chodu dokonale spolupracují. Likvidují nežádoucí nečistoty a snižují prašnost prostředí.

Olimpia Splendid AURA ABSOLUTE nejlepší čistička vzuchu

Olimpia Splendid Aura Absolute patří k vyšší třídě nejen svou výbavou funkcí, ale také svým výkonem. Jedná se o vysoce účinnou čističku vzduchu, která nezklame ani náročné zákazníky. Hodí se i pro větší prostory v domácnosti nebo třeba v kancelářích. Její vzduchový výkon je nadprůměrných 423 m3/h.

Kvalita filtrace a hlučnost – 10/10

Čistič vzduchu Olimpia Splendid Aura Absolute obsahuje dva vysoce účinné filtry – uhlíkový filtr a HEPA filtr včetně předfiltru. HEPA filtr je třídy 14. To znamená, že zachytává 99,99 % částic do velikosti až 0,3 mikronu. Ve spolupráci s UV lampou a ionizátorem získáte perfektně čistý vzduch.

Spolehlivost při odstraňování drobných nečistot ocení především lidé s alergiemi. Olimpia Splendid Aura Absolute dokáže zmírnit nepříjemné dýchací problémy a chrání před jejich vznikem. Zachycuje jemný prach, zvířecí srst, pyl, roztoče, ale také těkavé organické sloučeniny, viry a bakterie. Aktivní uhlíkový filtr pak pohlcuje také zápach a kouř.

Tato čistička vzduchu omezuje vlhkost ve vzduchu a tím pomáhá předcházet vzniku plísní. Samozřejmě také dokáže ze vzduchu odstranit její spory. Filtry jsou měnitelné. Vydrží až 4 320 provozních hodin.

Olimpia Splendid Aura Absolute ionizátor uv filtry

Minimální hlučnost při nejnižším stupni chodu je 27 dB. Nejvyšší možná hlučnost pak může dosáhnout 54 dB. Při tichém provozu lze mít bez obav Olimpia Splendid Aura Absolute zapnutou v ložnici během noci. Vyšší stupeň je již více slyšitelný, avšak při běžném chodu v automatickém režimu se na tuto hodnotu dostane čistička jen výjimečně.

Alternativy k Olimpia Splendid Aura Absolute

Pokud je pro vás Olimpia Splendid Aura Absolute příliš velká, oceníte Stylies Pegasus s opravdu hezkým designovým provedením. Zajímavou alternativou je také BIET AP300 s vysokou kvalitou filtrace.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář