Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze nástěnné klimatizace Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9

18. 6. 2021 aktualizováno

test nástěnné klimatizace Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9

Malá a především levná klimatizace s nízkou hlučností – to je Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9. V testu nástěnných klimatizací jsme ji zařadili jako volbu číslo jedna pro každého, kdo chce ušetřit. Jedná se o základní splitový model s jednou vnitřní a jednou venkovní jednotou vhodný do malých až středních prostorů. Zákazníky jistě překvapí zajímavé funkce, byť v porovnání s dražšími typy nemá tak velkou chytrou výbavu.

Hodnocení nástěnné klimatizace Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9

8.7

Skvělá

Nástěnná klimatizace Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9 patří mezi nejlevnější výrobky na trhu. Zároveň ale vzhledem ke své ceně rozhodně nemá špatné parametry. V mnohých se může měřit i s výrazně dražší konkurencí. Potěší vás jak některými funkcemi, tak plnohodnotným výkonem pro běžně velké domácí prostory. Za pochvalu rovněž stojí nízká hlučnost chodu s možností ztlumení na noc.

Výkonnost
9
Funkce
7
Úspornost
9
Hlučnost
9
Velikost
9.5
Klady
  • Nízká cena
  • Plnohodnotný výkon
  • Tichý chod
  • Menší rozměry
  • Chlazení, topení a odvlhčování
Zápory
  • Méně chytrých funkcí

Konstrukce

Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9 je splitovou klimatizací. Skládá se tudíž ze dvou částí. Venkovní a vnitřní jednotky. Box umístěný za stěnou měří 55 × 70 × 27 cm a váží 22,7 kg. To je velké ušetření prostoru v místnosti. Venkovní kondenzátor je potrubím propojený s menším dílem. Jeho rozměry jsou pouhých 28,5 × 80,5 × 19,4 cm a hmotnost 7,5 kg. Tato jednotka není nápadná. Se svým hezkým a universálním vzhledem zapadne do každé domácnosti. Celkovou instalaci vám po zakoupení výrobku musí provést odborná firma.

Výkonost

Na Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9 jistě každého zaujme zajímavý poměr ceny a výkonu. Ačkoliv tento model patří mezi nejlevnější nástěnné klimatizace na trhu, svými parametry je dostačující pro použití v malých až průměrně velkých interiérech. V rámci výkonu zde nenajdete žádné omezení. Samozřejmě nelze očekávat, že by si poradila s velkými komerčními prostory, ale pro domácí chlazení bude ideální.

nástěnná bytová klimatizace na zeď

Chladící výkon dosahuje hodnoty 2,9 kW neboli 9 000 BTU/hod. Tuto hodnotu najdete i u výrazně dražších modelů, tudíž je v případě Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9 nad očekávání dobrá. Vzduchový výkon 520 m3/h nepatří mezi nejvyšší, avšak pro používání v průměrné domácnosti stačí. Pokud se vám tento model líbí, ale chtěli byste raději účinnější chlazení než nízkou cenu, nabízí se v této sérii také typy dosahující vyšších hodnot přes 5,3 kW až po obrovských 7,2 kW.

venkovní kondenzační jednotka klimatizace

Funkce a ovládání

Tato levná a kompaktní nástěnná klimatizace si nevede špatně ani ve funkční výbavě. U dražších modelů najdete sice více moderních vychytávek, avšak ani Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9 není hloupým spotřebičem. O tom svědčí pohodlné nastavování přes dálkový ovladač a možnost přidat připojení k Wi-Fi, abyste mohli klimatizaci řídit přes aplikaci v mobilním telefonu. Tato funkce však není součástí základního balíčku a prodává se zvlášť.

Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9 umožňuje nastavit opačný chod. To znamená, že umí nejen chladit místnost, ale také vytápět. Topný výkon 2,7 kW odpovídá svými schopnostmi chladícímu výkonu. Hlavní zdroj tepla sice nenahradí, ale zahřeje vás o chladných jarních nebo podzimních dnech.

Teplotu v místnosti vám pomůže udržet chytrý automatický mód, který na základě naměřených hodnot sám mění nastavení. Jednoduše si zvolíte počet stupňů, který chcete doma mít, a vše necháte na klimatizaci. Nestane se tak, že by příliš vychladila nebo naopak přetopila místnost, když nejste doma nebo když ji necháte puštěnou přes noc. Pro dobu spánku je zde také funkce „sleep“, která chladí pozvolněji, zato s nižší hlučností. Chod spotřebiče vás tím pádem nebude budit, ani když jej budete mít umístěný v ložnici.

Kromě chlazení a topení umí klimatizace na stěnu Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9 také odvlhčovat vzduch. Samozřejmě u ní najdete funkci ventilátoru. Ten nabídne tři stupně rychlosti. Pokud byste chtěli svou klimatizaci používat plnohodnotně jako čističku vzduchu, doporučujeme se poohlédnout po pokročilejších modelech.

interiér s Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9

Energetické údaje

Vzhledem průměrnému výkonu je očekávatelné, že ani spotřeba energie nebude u klimatizace Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9 příliš velká. Příkon je pouhých 710 W. Energetická třída chlazení spadá do kategorie A++ a energetická třída topení do A+. Za svou šetrnost může klimatizace poděkovat svému úspornému inverterovému systému.

Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 9 vás mile překvapí svým tichým chodem. Již zmíněná funkce sleep ztiší hlučnost při nočním používání. Během provozu vydává vnitřní jednotka jen 21 dB. Venkovní má pak hlučnost 61 dB. Ta je však umístěná za zdí, takže vás nebude rušit. V této nástěnné klimatizaci je použité chladivo R32, které je ekologicky šetrné.

Přehled parametrů

Klíčové vlastnosti Parametr
Chladící výkon 2,9 kW
Vzduchový výkon 520 m3/hod
Tepelný výkon 2,7 kW
Energetická třída chlazení A++
Energetická třída topení A+
Hlučnost 21 dB
Použité chladivo R32
Rozměry 28,5 × 80,5 × 19,4 cm (vnitřní) / 55 × 70 × 27 cm (venkovní)

Oblíbené klimatizace podle Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář