Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze epilátoru Philips Lumea IPL 9900 Series

Philips Lumea IPL 9900 Series - epilátor

Hladká pokožka bez bolesti a nutnosti odstraňování chloupků až na 1 rok? Kterou ženu by to nezaujalo. Časté holení není příliš oblíbenou činností, navíc může docházet k zarůstání chloupků. Jejich vytrhávání je zase velmi bolestivé. Vše může vyřešit IPL epilátor. Konkrétně jsem pro vás otestovala nejnovější model Philips Lumea IPL 9900 Series, který se kromě klasické funkce odstraňování chloupků pomocí laserových záblesků nově pyšní také využíváním funkcí umělé inteligence. Které to jsou a jak si epilátor vedl v testu? Čtěte dále.

Hodnocení epilátoru Philips Lumea IPL 9900

9.8

Perfektní

Epilátor Philips Lumea IPL 9900 Series je právem špičkou mezi laserovými epilátory. Vyniká především velkou účinností, kdy viditelně odstraňuje chloupky již po prvních ošetřeních. Používání je bezbolestné a snadné i díky chytrým funkcím a přehledné mobilní aplikaci. Součástí balení jsou 3 náhradní nástavce, se kterými jde hravě ošetřit i menší části těla. Oceňuji možnost používání přístroje jak během nabíjení (rychlejší vysílání záblesků), tak bezdrátově, což je skvělé např. pro ošetření obličeje nebo podpaží.

Obsah balení
10
Design a zpracování
10
Funkce a ovládání
10
Mobilní aplikace
9
Testování a výsledky
10
Klady
 • Viditelný úbytek chloupků již po prvních ošetřeních
 • Nástavce pro všechny části těla
 • Přínosná mobilní aplikace
 • Možnost používání epilátoru bezdrátově i během nabíjení
 • Životnost 450 000 záblesků
 • Praktická a kvalitní taštička pro uložení
Zápory
 • Funkce Skin AI jsou spíše orientační
 • Vyšší cena

Obsah balení – 10/10

IPL epilátor Philips Lumea 9900 s funkcí SenseIQ je dodáván v elegantně vyhlížející krabičce, po jejímž otevření naleznete pod průhledným plastem samotný přístroj, nabíječku a 3 náhradní nástavce + 1 základní nástavec na tělo.

Pod přístrojem a nástavci se pak skrývá příjemné překvapení v podobě praktické a kvalitní taštičky, ve které můžete epilátor, nástavce i nabíječku skladovat. Samotná krabička je na skladování poněkud nepraktická, takže epilátor putoval hned do přiložené tašky, kam se akorát vejde s veškerým příslušenstvím.

Dále se v balení samozřejmě nachází také návod ve formě obsáhlé brožury. Po prvotních obavách složitosti používání přístroje zjistíte, že brožura je obsáhlá hlavně z důvodu mnoha jazykových verzí. Návod je dobře a srozumitelně zpracovaný. Pokud preferujete krátká návodná videa a tipy, pak doporučuji návod prostudovat v mobilní aplikaci Lumea IPL, o které si povíme v samostatné kapitole článku.

Design a zpracování – 10/10

Moderní a vkusný vzhled epilátoru Philips je to první, co vás zaujme. Zpracování působí velmi kvalitně a oproti starším typům tohoto přístroje je tento model robustnější, nicméně ani tak není do ruky příliš těžký a pracuje se s ním dobře.

Líbí se mi ovládací tlačítka na hlavě epilátoru, takže máte možnost během používání kdykoli sledovat, jakou intenzitu světla právě používáte.

Funkce a ovládání – 10/10

V kapitole si popíšeme funkce a ovládání epilátoru. Na úvod uvádím základní parametry přístroje.

Parametr
Technologie: IPL
Počet nástavců: 4 (tělo, podpaží, obličej, bikiny)
Bezdrátové použití: Ano
Používání během napájení: Ano
Mobilní aplikace: Ano
Počet záblesků: 450 000 (39 let životnosti)
Počet stupňů světelné energie: 5

Philips Lumea 9900 s funkcí SenseIQ je dámský epilátor fungující na základě technologie IPL, která bezbolestně odstraňuje chloupky až na 12 měsíců pomocí laserových záblesků. Je však důležité vytrvat a používat přístroj podle pokynů v pravidelných intervalech. První 4–5 ošetření provádíte v intervalu dvou týdnů, poté se dostanete do tzv. udržovací fáze, kdy stačí ošetřit danou oblast jen jednou za 4–8 týdnů v závislosti na tom, jak rychle chloupky dorůstají.

Philips Lumea 9900 můžete použít na různé části těla díky 4 nástavcům:

 • nástavec na tělo: ošetření nohou, paží a břicha,
 • nástavec na tvář: ošetření horního rtu, brady a oblouku čelisti,
 • nástavec na oblast bikin,
 • nástavec na podpaží.

Perfektní funkcí je možnost používání přístroje jak bezdrátově, což oceníte zejména při aplikaci laseru na menší části těla, tak drátově. Používání, kdy máte epilátor současně připojený na nabíječku, se vyplatí hlavně při ošetření nohou, které zabere nejvíce času. Při nabíjení totiž Philips Lumea vysílá záblesky 2× rychleji, čímž se ošetření znatelně zkrátí.

Novinkou oproti starším modelům Philips Lumea jsou technologie SenseIQ, senzor SmartSkin a technologie SkinAI, které péči o pokožku usnadňují.

 • SmartSkin je snímač, který vám ukáže vhodný stupeň světelné energie pro vaši pokožku s ohledem na její odstín. Celkem je dostupných 5 stupňů světelné energie.
 • SkinAI dokáže analyzovat pleť a sledovat redukci chloupků s využitím umělé inteligence.

Mobilní aplikace – 9/10

Přiznávám, že jsem zpočátku byla vůči aplikaci trochu skeptická s tím, že si ošetření zvládnu ohlídat a nebudu potřebovat další aplikaci do telefonu. Nicméně jsem si ji ze zvědavosti stáhla, abych mohla vyzkoušet všechny avizované chytré funkce, které Philips Lumea nabízí. Nakonec to bylo právě hlídání a připomenutí termínu ošetření, co jsem na aplikaci nejvíce ocenila. Navíc je aplikace v češtině.

Jaké hlavní funkce a výhody aplikace nabízí a jak je hodnotím?

Jednoznačně nejlepší je aplikace na připomenutí blížícího se ošetření. Zpočátku jsou intervaly dvoutýdenní, následně se prodlužují podle toho, jak chloupky dorůstají, což aplikace sama vyhodnotí na základě dat, které do aplikace zadáte. Musím přiznat, že bez aplikace bych ošetření buď neprováděla včas, nebo bych si na něj neudělala čas v ten správný den. Pokud chcete ošetřovat i nohy, které zaberou více času, určitě oceníte včasnou připomínku z aplikace.

Perfektní jsou také návodná videa a tipy, jak ošetření provádět. Díky aplikaci nemusíte vlastně ani studovat papírový návod, aplikace vás stručně, ale zcela výstižně krok za krokem provede tím, co a jak máte dělat.

Jediné negativum, které jsem v této souvislosti zaznamenala, je nemožnost zpětného zadání prvního ošetření. Do aplikace jsem si hned po ošetření zadala ošetření nohou a oblasti bikin, ale zapomněla jsem zadat oblast obličeje. Když jsem si druhý den vzpomněla, už nebylo možné zadat, že jsem ošetření provedla včera, bylo možné zvolit jen nejbližší variantu, a sice „před týdnem“. Týká se to pouze prvního ošetření, při těch následných si už datum zvolit můžete, přesto doporučuji zadávat provedené ošetření ihned po něm.

Další funkcí je audio počítání záblesků, které můžete využít při ošetření nohou, rukou nebo břicha. Jedná se o zajímavý nástroj, kde nejen uvidíte, kolik jste provedli záblesků, ale také se dozvíte, kolik času vám ošetření zabralo. Zvukové počítadlo mi fungovalo i během sledování televize, i když nebylo zaznamenáno 100 % provedených záblesků.

SkinAI pak nabízí analýzu pleti, kterou můžete provést vždy v den ošetření. Je však nutné počítat s tím, že musíte mít odlíčený make-up a být na denním světle, takže analýzu pleti neprovedete kdykoli a kdekoli. Je to zajímavá funkce, která pomocí umělé inteligence zhodnotí stav vaší pleti v následujících oblastech: textura, oblast očí, lesk pleti, rovnoměrnost pigmentace, zářivost a pevnost. Následně výsledky ukládá a můžete porovnávat vývoj v čase. Osobně tuto funkci hodnotím spíše jako velmi orientační a validita výsledků mi přijde diskutabilní. Nicméně jde o zajímavou a zábavnou funkci, kterou aplikace nabízí.

SkinAI nabízí také analýzu růstu chloupků. Funguje to tak, že před ošetřením vyfotíte část těla, kterou chcete analyzovat, a poté necháte AI vyhodnotit množství chloupků, které vám v dané oblasti roste. To se dozvíte vyznačením bílými tečkami a čárkami na vaší fotce. Poté můžete fotky v čase porovnávat a vyhodnocovat, jak chloupky ubývají. Přestože jsem vždy fotila na denním světle a snažila se o kvalitní fotografie, AI nezachycovala příliš dobře rostoucí chloupky a tuto funkci jsem tedy nevyužila. Je ale možné, že fotky nebyly pro AI dostatečně ostré. Mnohem spolehlivější na vyhodnocení bylo jednoduché porovnání fotek vlastním zrakem.

Celkově aplikaci hodnotím pozitivně, ukládání ošetření velmi pomáhá ve vytrvání, připomene vám, kdy máte kterou oblast ošetřit a vůbec nevadí, když se rozhodnete začít s novou částí těla později než např. s ošetřením nohou. Aplikace vše pečlivě zaznamená a vždy vám včas připomene, kdy máte provést ošetření které části těla, a sama hlídá intervaly, nemusíte tak na nic myslet a nic hlídat. Funkce AI jsou spíše doplňkové a osobně je hodnotím spíše průměrně.

Testování a výsledky – 10/10

Prováděla jsem ošetření následujících částí těla a všechny části jsem začala testovat ve stejný den:

 • nohy, resp. lýtka,
 • podpaží,
 • oblast bikin,
 • obličej.

Určitě je dobré zmínit, že před každým ošetřením je nutné stávající chloupky odstranit, ať už pomocí žiletky, nebo např. vosku. Pokud nějaký chloupek zapomenete, laser ho spálí, což může nepříjemně štípnout a být i cítit spáleninou. Pokud ale chloupky odstraníte, jak je v návodu, pak je ošetření opravdu bezbolestné.

Přístroj je po zapnutí připravený k použití prakticky okamžitě. Jako první jsem si spustila stisknutím jediného tlačítka funkci SmartSkin na vyhodnocení odstínu kůže a funkce mi vyhodnotila jako vhodnou intenzitu 4. Na nohy byla tato intenzita příjemná, na citlivější části, jako je např. podpaží, jsem ubrala na intenzitu 3 tak, aby mi ošetření bylo příjemné.

Nejdelší dobu zabere ošetření lýtek, jde o zhruba 15-20 minut při práci se zapojeným epilátorem do sítě, kdy vysílá záblesky 2× tak rychleji. Tuto funkci velmi oceňuji, opravdu ušetří hodně času oproti práci bezdrátově. Na ostatní části těla jsem už používala přístroj bezdrátově, zde je pro ošetření potřeba mnohem méně času, maximálně v řádech minut.

K ošetřování si můžete pustit i televizi, ale je třeba počítat s tím, že přístroj trochu hučí a budete muset sledovat, kam záblesky aplikujete, proto je lepší si spíše pustit do sluchátek hudbu nebo zajímavý podcast.

V následující tabulce shrnuji své výsledky vždy po měsíci používání. Testování začalo v únoru 2024 a budu ho postupně doplňovat.

Lýtka Podpaží Oblast bikiny Obličej
Po 1 měsíci Největší výsledky po prvních dvou ošetřeních vidím na lýtkách. I za tak krátkou dobu došlo k opravdu rapidnímu úbytku nově rostoucích chloupků, odhaduji jejich snížení o 75 %, což výrazně snižuje potřebu holení a dává příslib úplně hladkých nohou po dalších ošetřeních, která mě teprve čekají. K nejmenšímu úbytku chloupků došlo v podpaží. Přestože zde zatím není pokrok tak výrazný, tak je ale rozhodně zaznamenatelný. Růst nových chloupků se snížil přibližně o 50 %, potřeba holení je méně častá. Tato oblast mě velmi příjemně překvapila úbytkem chloupků. Čekala jsem, že zbavení se chloupků v této oblasti bude nejsložitější ze všech ošetřovaných částí těla. Po dvou ošetřeních už však pozoruji výrazný úbytek nově rostoucích chloupků. Epilátor velmi dobře zafungoval také na oblast obličeje, kde sice chloupky stále rostou, ale ve výrazně menším množství, než tomu bylo před měsícem.
Po 3 měsících TEST probíhá
Po 6 měsících TEST probíhá

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář