Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze Philips OneBlade 360 na tvář a tělo

Philips OneBlade360 produktové foto

Holicích strojků i holítek má za život každý muž (a samozřejmě i žena) doma několik. Jak se časem některé přístroje mění, je dobré zkoušet nové verze. Nám se na testování dostala novější verze Philips OneBlade 360 na tvář a tělo. Je to trochu jiný druh holicího strojku, ale poslední roky je čím dál oblíbenější. Možná pro svou šikovnou velikost a univerzálnost.

Obsah balení

V pěkné malé krabičce přijde několik věcí. Základní tělo holicího strojku, jeden břit a 3 nástavce. Součástí je také nabíjecí kabel. Pozor, je to jen nabíjecí kabel s koncovkou USB, adaptér do zásuvky v krabičce není. Vzhledem k tomu, že se doma takových věcí pohybuje několik, nepovažuji to za zásadní chybu, ale někomu by to mohlo vadit. Samozřejmě nechybí malá brožurka s návodem na obsluhu One Blade 360.

Upozorňujeme, i když se to mnohým zdá zbytečné, že pokud jste si Philips One Blade 360 objednali z e-shopu, nezapomeňte si při přebírání vše dobře prohlédnout, hlavně zda je obal neporušený. Předcházíte tak možným budoucím problémům.

Jediné, co bychom možná ocenili, by bylo nějaké praktické a jednoduché pouzdro, do kterého by se holicí strojek mohl umístit při cestování. K některým verzím totiž takovou věc Philips přidává, ale v této není.

Philips OneBlade360

Konstrukce a design OneBlade 360 – 10/10

Máme už s tímto strojkem, a jeho starší verzí Philips OneBlade Pro, zkušenost z minulosti, ale první, co vás vždycky mile překvapí je to, jak skvěle padne do ruky. Velká část boků holicího strojku Philips je pogumovaná a mírně perforovaná, jsou to ty svítivě zelené části. Dobře se tedy drží a neklouže ani když máte mokré ruce. Protože je vodotěsný, můžete ho používat i ve sprše či ve vaně a tam také oceníte tuhle protiskluzovou úpravu.

Kombinace černé, stříbrné a svítivě zelené je možná trochu neobvyklá, ale díky tomu nemusíte OneBlade 360 nikdy dlouho hledat. Je dobře vidět i ve tmavém koutě koupelny, nebo v šuplíku plném kabelů a ostatních koupelnových přístrojů.

Při používání držíte tělo strojku v ruce a palec se opírá o mírně prohnutou (ergonomickou) plochu strojku, je to příjemné. Zapínání a vypínání je na začátku té prohnuté části a je dobře dostupné. Na opačném konci, u hlavy strojku, je pak tlačítko na vyjmutí celé hlavice. To potřebujete při výměně, nebo pokud chcete hlavici čistit samostatně.

Napájecí zdířka (konektor) je umístěna takřka klasicky, na dolní části strojku. Celý strojek s břitem váží 96 gramů (na naší domácí váze), nástavce jsou 2 g každý, takže opravdu nic těžkého do ruky. Pro představu, klasické holicí strojky od Philipsu váží od 200 gramů výše.

Kvalita holení a manipulace – 9/10

Holení OneBladem je trochu jiné než klasickým holicím strojkem, je to totiž něco mezi strojkem a ručními břity. Přesto je za nás holení na vysoké úrovni. Hlavice strojku stříhá, holí a zkracuje vousy pomocí malých břitů, ale nemáte pocit, že se říznete nebo, že vás “kousne”. Způsob holení je stejný jako obvykle, nejlepšího výsledku dosáhnete pokud zvolíte směr proti růstu vousů či chlupů. Dosáhnete tak nejlepšího možného zkrácení vousů.

Ale pozor, úplně dohladka a dokonale OneBlade neholí, tedy pokud jste zvyklí na úplně hladkou tvář. Když více přitlačíte, tak opravdu oholí dobře. Totálně hladké tváře, jako po oholení klasickou žilekou, to na omak nebudou, to raději zdůrazňujeme. Na pohled rozdíl nikdo nevidí.

Ideální je používat OneBlade 360 častěji, samozřejmě záleží jak rychle vám rostou vousy, ale 1× za 2 – 3 dny je asi ideální. Navíc v té chvíli vousy nejsou moc dlouhé a údržba tak zabere opravdu jen pár minut.

One blade si poradí i s úpravou dlouhých vousů, jejich okrajemi i délkou. Protože má ale nástavec max do 5 mm, někdy je potřeba si trochu pomoct. Kdo se stará o delší bradu, ví jak na to, kdo začíná, bude si to muset vyzkouše.

Holit se OneBladem můžete za sucha i za mokra, je totiž vodotěsný, takže nevadí nejen mokré ruce, ale ani mokré vousy. Samozřejmě, mokré vousy jsou trochu měkčí, takže někdy se více ohýbají a může i déle trvat než se oholíte, nebo je zastřihnete. Naopak, holení delších chloupků na jiných částech těla je na mokro o hodně lepší.

Holení proti směru růstu vousů jsme samozřejmě doporučili, ale holit můžete jakýmkoliv pohybem a nemusíte se bát ani kroužit, vždy záleží na vás. OneBlade má totiž oboustranný břit a ten umožňuje pohyb ve všech směrech. Jen připomínáme, že pokožka by u holení měla být napnutá, eliminuje to možnost nehody a výrazně zlepšuje kvalitu oholení.

Holení jiných částí těla, než je brada, je také v pohodě. Podpaždí, hrudník nebo i intimní partie jsou oholené s One Blade 360 rychle. Na určitých intimních místech dávejte trochu více pozor, správně natáhněte kůži, aby vás strojek “nekousnul”.

Co považujeme za lehkou nevýhodu je to, že Philips OneBlade 360 rozseká vousy na opravdu malé kousky a hází je celkem daleko. Počítejte s nepořádkem na celém umývadle. Komu to opravdu hodně vadí, může při holení pod sebe (na umývadlo) rozprostřít ručník a ten pak vyklepat. Odpadne otravné omývání koupelny.

Náš tip

Víte že existují i další verze OneBlade 360? Třeba OneBlade 360 s připojením, kdy kromě holicích výhod můžete díky Blzuetooth a chytré Aplikaci Philips OneBlade sledovat stav baterie, dobu kdy jste se holili nebo čas který uběhl od posledního holení. Také je tam vychytávka v podobě návrhů na různé typy vousů, takže můžete experimentovat s vizáží.

Údržba OneBlade 360 – 9/10

Holicí a zastřihovací strojek Philips OneBlade 360 je podle výrobce vodotěsný. To můžeme z praxe potvrdit, fungoval i ve sprše, na mokré vousy, s mokrýma rukama. Díky tomu, že je vodotěsný, je možné ho oplachovat vodou podobně jako když čistíme jednorázové holicí břity. To považujeme za podstatnou výhodu.

Hlavici lze jednoduše oddělit od těla a pokud chceme, můžeme ji čistit samostatně. Stejně tak jsou lehce vyčistitelné jednotlivé nástavce. Nemají žádné záludné záhyby a proud vody je vyčistí dobře. Pokud jste na čištění větší pedanti, můžete se samozřejmě realizovat více. Třeba použít jemný kartáček a na opláchnutí pak něco více dezinfekčního. Jeden z nástavců je maličko náročnější na údržbu a to ten, u kterého lze nastavovat délku. Je to proto, že prostě má více záhybů a obsahuje i kolečko na regulaci výšky (délky) střihu.

Je třeba zmínit, že břity OneBlade 360 nevydrží věčně. Podle výrobce je dobré je za cca 4 měsíce vyměnit (pokud se holíte 2× – 3× za týden). Testovali jsme jen něco přes měsíc a za tu dobu i při intenzivním používání jsme nezaznamenali ztupení, tedy nějakou zhoršenou kvalitu holení. Ale ano, pravděpodobně bude časem nutné břity obnovit. Je to výhoda, nebo nevýhoda? Za nás lehká nevýhoda, protože na to budete muset myslet a občas břity objednat, to není ideální. Nejjednodušší řešení je, když si jich prostě koupíte několik do zásoby. Tedy pokud dospějete k názoru, že One Blade je pro vás ten pravý holicí strojek.

Baterie a nabíjení – 10/10

Baterie podle nás vydrží opravdu dlouho, za celou dobu testování jsme nenabíjeli, podle průběžného měření jsme OneBlade 360 používali 63 minut a pak jsme ho na volno nechali vybít, bzučel ještě více jak 2 hodiny. Samozřejmě na prázdno, ale předpokládáme, že by minimálně půl hodiny ještě vydržel. Takže lze počítat s plným provozem cca 1,5 hodiny a to rozhodně není málo. Stav baterie je také vidět na diodě na konci holicího strojku, červená znamená že už nemůže a zelená, že se nabíjí.

I na tuhle dobu provozu pak stačilo nabíjet cca 2 hodiny a bylo zase všechno připraveno k práci, tak to nás opravdu příjemně překvapilo. Baterie uvnitř jsou kvalitní a vychytané. Nemůžeme sice zhodnotit, jak se bude strojek chovat za rok či za dva, ale začátek tedy skvělý.

Jak už jsme zmiňovali na začátku, nevýhodou může být to, že v to to balení je jen nabíjecí kabel a chybí adaptér. Sice asi každý doma nějaký máme, ale přeci jen…. V rámci malého balení a úspornosti chápeme, že do balení se nevešel, ale lehce jsme ho postrádali. Pro cesty, kdy s sebou máte notebook a nabíječku v autě to asi velký problém není.

A jeden nápad spíše pro výrobce, kdyby nabíjecí kabel byl stejný jako např. u telefonů, s koncovkou USB-C, odpadla by výroba speciálního konektoru a bylo by to i hezčí. Koncovka současného nabíjecího kabelu je robustní a funkční, ale budoucnost by mohla být i lepší.

Závěrečné hodnocení – vlastní zkušenosti

Za nás je OneBlade 360 naprosto skvělým pomocníkem na cestách. I proto, že na kratší cesty nemusíte ani vozit nabíječku, OneBlade 360 má totiž dostatečnou výdrž. A navíc, za kratší cestu můžete považovat i dovolenou na týden. Na žádnou zásadní nevýhodu jsme v průběhu testování nepřišli. Výrobci bychom snad doporučili jen vyřešit nějaké šikovné pouzdro na cestování, ale jak jsme již zmínili, v některých prodávaných verzích tato pomůcka je součástí balení.

I když je možné se holit na sucho a bez holicí pěny, po oholení jsme používali vodu nebo balzám po holení, to pokožce jen prospěje. Při zkoumání názorů dalších lidí jsme totiž narazili na to, že někdo měl pokožku podrážděnou. Nám se to (jak mužské části rodiny, tak ženské) nestalo, ale může to být u každého jiné, záleží na citlivosti pokožky. Z hygienického hlediska pro různé členy rodiny doporučujeme také vlastní břit, lze dokoupit a pak si ho uchovávat zvlášť.

9.5

Skvělý

Holicí strojek Philips OneBlade 360 je něco mezi klasickým elektrickým holicím strojkem a obyčejným ručním holítkem s břity. Pokud ho máte poprvé, budete si na něj trochu zvykat, ale jak mu přijdete na chuť už nebudete chtít měnit. Je skvělý pro každodenní holení, netahá a “nekouše” a i na citlivá místa kůže je šetrný. Vhodný je nejen na vousy, ale i na jiné partie na těle, samozřejmě s přihlédnutím na to, že každá partie těla se holí trochu jinak. Skvělá je i možnost použití ve sprše, tedy vodotěsnost. Je tedy vhodný na mokré i suché holení a není nutné používat u toho pěnu na holení.

Konstrukce a design
10
Kvalita holení a manipulace
9
Údržba
9
Baterie a nabíjení
10
Typ baterie:Li-lon
Doba chodu:90 minut
Doba nabíjení:120 minut
Nastavitelný hřeben:5 poloh
Klady
  • Hezký design
  • Ergonomický tvar vhodný do ruky
  • Velká výdrž baterie
  • Vodotěsnost
  • Indikátor stavu baterie
  • Holení v libovolném směru
Zápory
  • Jen 3 nástavce
  • Potřeba dokupovat břity
  • Seká vousy = větší nepořádek

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (20 hlasů)

Autor recenze

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra se zajímá o online marketing všeobecně a píše méně než by chtěla, protože jí na to u ostatních činností nezbývá čas. Pokud píše, tak hodně pro radost, třeba pohádky pro kluky nebo občas nějakou povídku. Když píše recenzi, doufá, že pomůže lidem se správnou volbou a zjednoduší jim tak rozhodování. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář