Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900

25. 9. 2023 aktualizováno

elektrický kartáček Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900

V našem testu se dnes seznámíme s prémiovým elektrickým zubním kartáčkem Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900. Otestovala jsem všechny jeho chytré funkce a nyní se podíváme na to, v jakých ohledech vedl dobře a kde má naopak případné slabiny.

Hodnocení Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900

9.5

Perfektní

Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 je prémiový zubní elektrický kartáček, což je znát na kvalitě zpracování těla i příslušenství, výsledcích čištění i široké nabídce funkcí. V našem testu chválíme především chytrou mobilní aplikaci, která vám poradí, jak si správně čistit zuby. Také se nám líbilo chytré hlídání výměny hlavic, přizpůsobitelná intenzita a okamžitá zpětná odezva. Na úkor elegantního designu a množství vychytávek a přizpůsobení však není ovládání tolik intuitivní.

Vzhled, kvalita zpracování a ovládání
8.5
Nástavce kartáčku
9.5
Hlavní funkce
9.5
Výsledky čištění
10
Baterie a nabíjení
10
Klady
 • Elegantní design
 • Mobilní aplikace hlídá kvalitu čištění
 • Vizuální i vibrační upozornění
 • Výborné výsledky čištění
 • Nabíječka na doma i 2v1 s pouzdrem na cesty
Zápory
 • Změna režimu je možná jen přes aplikaci

Obsah balení

Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 se skládá z těla kartáčku s vnitřní baterií a ze samotného nástavce se štětinami, který je sundavací. Na něm najdete ochrannou krytku. Díky výměnným hlavicím po opotřebení štětinek zakoupíte jen tuto vrchní mechanickou část bez dražší elektroniky. Součástí balení je jeden nástavec, abyste mohli kartáček začít ihned používat. Nákup dalších pak bude již ve vaší režii.

Dále se v balení nachází přepravní a zároveň nabíjecí pouzdro a klasická nabíjecí stanice s nástavcem, aby v ní elektrický zubní kartáček dobře držel. Kabel od pouzdra je oddělený a zapojuje se do něho přes USB-C konektor. S dobíjecí stanicí je šňůra pevně spojená. Na obou typech nabíječek pak z druhé strany najdete klasické USB a redukci do zásuvky, abyste mohli svůj Sonicare dobíjet i přes běžnou zástrčku. Samozřejmě nechybí spousty papírků, mezi kterými je i jednoduchý návod k použití.

Vzhled, kvalita zpracování a ovládání – 8,5/10

Tělo elektrického zubního kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 je v dolní části čtvercovité se zaoblenými hranami a postupně se ke špičce zužuje do válce s průřezem kruhu. Povrch je matný a příjemný na dotyk. Během používání jsem ocenila, že neklouže ani s mokrými rukami.

Já během testování používala béžový model se zlatým zdobením vespod a po obvodu nástavce. Lze ale zakoupit také tmavě modrou variantu taktéž se zlatě kovovými prvky. Celkový design působí velice elegantně. Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 má minimalistické provedení. Kromě spouštěcího prvku je tělo dokonale hladké.

Někoho možná překvapí absence viditelných ovládacích prvků. Jediné, co na těle Philips  Sonicare DiamondClean Prestige 9900 na první pohled najdete, je symbol zapnutí / vypnutí. Jedná se o dotykovou plochu – žádný knoflík nebo tlačítko. Pro snadné nahmatání i poslepu je tento prvek mírně zapuštěný dovnitř. Reaguje na mírně silnější stisk – pouhý slabý dotyk nestačí. Zpočátku jsem několikrát jen jemně klikala a nic se nedělo, než jsem přišla na to, že je zapotřebí zmáčknout.

Druhý nastavovací spínač je důmyslně skrytý a bez nápovědy byste ho obtížně hledali. Já jsem se po chvíli neúspěšného zkoumání musela podívat na návod. Pod prvkem „zapnout / vypnout“ jsou umístěné tři diody s nápisem „SenseIQ“, jenž slouží pro změnu intenzity čištění. Stačí na ně máčknout. Přepínání funguje taktéž dotykově s nutností mírně přitlačit. Dále se na těle kartáčku nacházejí notifikační ikony pro baterii a na připomenutí výměny hlavice. Při vypnutém stavu jsou stejně jako diody intenzity čištění jen stěží viditelné, ale při aktivaci se rozsvítí a stanou se dobře čitelnými. V dolní části pak najdete ještě světelný kroužek, jenž souží jako výstraha, že na kartáček při čištění příliš tlačíte nebo provádíte příliš rychlé pohyby.

Philips DiamondClean Prestige 9900 má schopnost snímání polohy a pohybu. Tu využívá nejen ke svým chytrým funkcím, ale také k „probouzení se“. Kdykoliv jej vezmete do ruky, rozsvítí LED prvky.

Nástavce kartáčku – 9,5/10

Jak již bylo zmíněno, součástí balení je pouze jeden nástavec. Konkrétně se jedná o typ Prestige, který je zaměřený na spolehlivé odstraňování i vyzrálého plaku. Já jsem na něm také ocenila gumové provedení, které zabraňuje ťukání o zuby. Výběr dalšího nástavce pak bude na vás. Nabídka je opravdu široká – existují například typy pro bělení zubů, pro péči o dásně, ale i méně typická provedení, jako je nástavec na péči o jazyk, speciální jemné štětinky nebo dětský nástavec.

Nástavec se na tělo jednoduše nasadí a pro vyjmutí zase s použitím trošku síly vytáhne. Systém nemá žádný výrazný zacvakávací mechanismus nebo pant, což mě zpočátku překvapilo, zejména proto, že na webu Philips se o zacvakávací hlavici dočtete. Spolehlivě ale drží a nemá absolutně tendenci se uvolňovat. Nasazování i vysunují je snadné, což je dobře, protože při čištění se může zubní pasta a jiné nečistoty dostat i do vnitřního systému a je dobré po každé péči o zuby opláchnou štětiny a vnitřní části otřít hadříkem nebo papírovým kapesníčkem.

recenze Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 Hlavní funkce – 9,5/10

Jak již bylo zmíněno, základem ovládání jsou tři intenzity provozu, které si můžete libovolně přepínat. Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 toho ale umí ještě daleko více a v reálném čase dokáže snímat váš styl čištění zubů, přizpůsobovat se mu a navigovat vás, abyste o své zuby pečovali tím nejlepším způsobem.

Samotné tělo elektrického kartáčku vám z velké části dokáže poskytnout zpětnou vazbu. Pokud na něj budete při čištění zubů moc tlačit nebo provádět příliš rychlé pohyby, rozsvítí se kontrolka v podobě spodního prstence, která vás upozorní, že děláte chybu. Nadměrný tlak o sobě rovněž dá vědět pulzujícím signálem. Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 vám také pohlídá, kdy je zapotřebí vyměnit hlavice, protože po čase se samozřejmě opotřebuje a začne ztrácet své vlastnosti.

Pro plnohodnotné používání a využití všech možností, které tento elektrický zubní kartáček nabízí, slouží mobilní aplikace. Tu si do svého chytrého telefonu s Androidem nebo iOS zdarma stáhnete a spustíte. Pro aktivaci budete potřebovat vytvořit účet. Registrace po vás bude chtít několik údajů a následné potvrzení e-mailové adresy. Spárování telefonu s kartáčkem pak už bylo rychlé.

Elektrický kartáček vám ve spolupráci s aplikací kompletně pohlídá, zda si čistíte zuby správně. K tomu slouží několik základních funkcí:

 • Senzor tlaku: Přílišným tlačením nejenže rychleji opotřebujete hlavici a nedosáhnete tak dobrých výsledků, ale především si můžete poškodit zuby. Snímání probíhá 100 krát za vteřinu. V případě, že budete na kartáček příliš tlačit, sám automaticky upraví intenzitu.
 • Senzor pohybů: Elektrický zubní kartáček na rozdíl od toho manuálního nevyžaduje tolik pohybů rukou. Není nutné ani žádoucí s ním jezdit po zubech ze strany na stranu. Stačí jen pomalu posouvat. Práci za vás vykonají sonické pohyby. V tomto ohledu je dle mého pocitu sice Sonicare o něco tolerantnější než snímání tlaku, ale pokud to budete s pohyby přehánět, upozorní vás.
 • Senzor pokrytí: S pomocí aplikace vám tento elektrický zubní kartáček hlídá, zda jste vyčistili všechna místa. Ústa jsou rozdělená do dvou pater, v každém z nich do tří zón (levé a pravé strana + přední zuby) a každá z těchto zón má ještě samostatné snímání pro vrchní a vnitřní stranu zubů.
 • Časovač: Během čištění vám elektrický zubní kartáček počítá čas potřebný k ústní hygieně. Po uplynutí doby sám vypne. Minimální doba pro dostatečné vyčištění zubů je 2 minuty. Nastavit si ale můžete i režimy, které mají delší intervaly.
Náš tip

Jednu z mála důležitých věcí, kterou vám tento zubní kartáček nepohlídá, je úhel přikládání k zubům. Nedržte ho kolmo, ale pod úhlem 45°. Dosáhnete tak lepších výsledků a čištění bude mnohem příjemnější.

To, jak si čistíte zuby a zda neděláte chyby, uvidíte při používání aplikace v přímém přenosu a můžete se tak ihned opravit. Ne vždy se vám samozřejmě bude chtít čistit zuby s mobilem. Alespoň zpočátku ale rozhodně doporučuji si nechávat tohoto asistenta zapnutého, než si zautomatizujete správnou techniku.

Při pravidelném párování telefonu se zubním kartáčkem také můžete sledovat statistiky svého čištění, což vám nejenže zajistí dobrý přehled nad zubní péčí, ale také vás motivuje k pravidelnosti. Zubní péče by měla probíhat alespoň dvakrát denně.

Při čištění s mobilní aplikací si můžete zvolit problematická místa, která budete mít zvýrazněná. Konkrétně se jedná o nahromaděný plak, krvácivou oblast, obnažené zubní krčky a zubní kaz. Maximální limit jsou však 3 oblasti. Přes mobilní aplikaci také lze měnit režim čištění. Ten určuje vývoj intenzity i dobu péče o zuby. Čas si kromě přednastavených režimů jiným způsobem navolit nelze. Celkem máte na výběr z pěti možností:

 • Clean (2 min) – klasický základní režim
 • White+ (2 min 40 s) – přidá navíc čas pro vyleštění předních zubů
 • Gum health (3 min 20 s) – přidá navíc čas se sníženou energií chodu pro péči o dásně
 • Deep clean (3 min) – rozšířený režim pro poctivé čištění
 • Sensitive (2 min) – nižší síla pro citlivé zuby a dásně

Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 vám ohlídá nejen techniku čištění, ale také potřebu výměny hlavice. Pokud bude již opotřebovaná, dá vám vědět. Také v mobilní aplikaci uvidíte, kolik dní vám přibližně ještě zbývá a v případě potřeby si nový nástavec můžete rovnou přes rychlý odkaz na e-shop objednat. Zajímavostí je, že elektrický zubní kartáček nepočítá jen hloupě uplynulé dny, ale bere v potaz frekvenci používání i styl čištění (například přílišný tlak, kterým se štětiny snáze opotřebují).

Výsledky čištění – 10/10

V první řadě je nutné říci, že výsledky čištění závisejí nejen na samotném zubním kartáčku, ale také na hlavici a na technice čištění. S nástavcem jsem byla maximálně spokojená – pokryje velkou plochu, snadno se s ním manipuluje a díky svému tvarování účinně čistí. Také si mi líbilo jeho zpracování z pevné gumy. O správné používání nemusíte mít vůbec strach. Stačí dodržovat navigování v mobilním telefonu, které jsme si probrali výše mezi funkcemi. Pokud by vám učení opravami nevyhovovalo, najdete v aplikaci také nápovědu a tipy, jak si správně čistit zuby.

Čištění probíhá pomocí sonické technologie. Zubní kartáček vykoná až 62 000 pohybů za minutu. V praxi tak během velmi krátké doby dosáhnete dokonale hladkých zubů bez známek plaku. Aby byly výsledky také viditelné, použila jsem během testování barvící látku. Sami můžete vidět, že zatímco na prvním obrázku se barva uchytila na plaku, na druhém po vyčištění na zubech nezbyly žádné skvrny, které by se obarvily.

test kartáčku Philips Sonicare

Při čištění mi nejvíce vyhovovala střední intenzita. Jemný chod se hodí pro doopravdy citlivé zuby a dásně, zatímco třetí stupeň byl velmi silný; ani ne tak silou chodu jako výraznějšími vibracemi. Ty ve středním a nižším módu nebyly nijak výrazné. Pokud se však chcete zbavit odolnějšího plaku, bude nejvyšší intenzita navzdory menšímu komfortu správnou volbou.

Co se týká používání chytrých funkcí, osobně se mi líbila především mobilní aplikace, která zlepší a pohlídá techniku čištění zubů. Naopak časovač s automatickým vypínáním mi byl trošku na obtíž. Spíše než přednastavené režimy bych preferovala vlastnoruční vypnutí přes ovládací tlačítka, abych měla čas vše dočistit podle svých představ. Někomu však může tento systém naopak více vyhovovat. Také bych ocenila možnost změny režimu přímo na těle elektrického zubního kartáčku, nejen přes telefon. Pro někoho může být mobilní aplikace limitující také v dalších drobnostech, jako je omezený počet problémových zón.

Co se týká mobilní aplikace, její používání je uživatelsky přívětivé a v prostředí se snadno zorientujete. Intuitivně jsem neměla problém najít jakoukoliv možnost nebo nastavení. Spárování bylo vždy rychlé a zcela bezproblémové.

Snímání čištění v praxi ne vždy fungovalo přesně a ne vždy ihned zaznamenalo mé čištění. Avšak pro základní orientaci bylo dostačující. Bohužel elektrický kartáček se nepřizpůsobí vašemu stylu postupu – musíte se řídit vy podle něho. Pokud si budete podle aplikace čistit oblast, která není v aktuálním plánu, váš Sonicare tuto změnu nezaznamená a správně neurčí. Lze si ale alespoň vybrat počáteční místo, od kterého bude zubní péče probíhat. Na druhou stranu je velké plus, že se aplikace nedá oklamat a doopravdy dohlédne a poctivé pokrytí celé ústní dutiny.

Baterie a nabíjení – 10/10

Uvnitř Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 se nachází dobíjecí lithium-iontová baterie. Nabíjení probíhá pomocí zlaté plošinky, na kterou stačí zubní kartáček jen postavit. Žádné zástrčky. Aby dobře držel na svém místě a nepadal do strany, nasazuje se ještě na nabíjecí panel jednoduchý průhledný stojánek. Osobně bych spíše ocenila, kdyby celá stanice držela pohromadě a nebyla rozebíratelná. Avšak nepraktické toto řešení bylo spíše z důvodu neustálého přenášení při testování pro sepsání podrobné recenze.

Když si stanici na Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900 necháte jednoduše postavenou v koupelně ve složeném stavu, nebudete mít se skládacím provedením jediný problém. Pokud budete se svým elektrickým zubním kartáčkem cestovat, nemusíte s sebou napájecí stanici nosit. Dobití je možné i přes pouzdro. To má povedené provedení z vegan kůže. Hezky svým designem ladí k elektrickému kartáčku a disponuje i poutkem. Jeho zavírání je řešené pomocí magnetického systému.

Na jedno nabití vydrží elektrický kartáček pracovat 2 týdny (při čištění dvakrát denně v dvouminutových intervalech). To je dostatečně dlouhá doba, abyste nemuseli každou chvíli myslet na dobíjení. O docházející baterii i probíhajícím napájení ve stanici vás informuje spodní diodka ve tvaru baterie.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář