Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze podběráku Chyť a pusť Shadow 600

27. 3. 2022 aktualizováno

Recenze podběráku Chyť a pusť Shadow 600

S příchodem jara se nám venku příjemně otepluje, což mnohé z nás vybízí k venkovním aktivitám. Mezi ně patří také rybaření, a proto se v této recenzi podíváme na podběrák Shadow 600 od společnosti Chyť a pusť. Náš test se věnuje zpracování, funkčnosti a skladnosti podběráku.

Design a zpracování

Na první pohled vás zaujme precizní zpracování a barevná kompozice, kde se vhodně doplňuje tmavě zelená rukojeť a černá pogumovaná síť. Váha podběráku (980 g) je snížena použitím hliníkových dílů rukojeti. Díky tomu se podběrák snadno přenáší i na krátkých vycházkách.

Ramena ze sklolaminátu zase zaručují dlouhou životnost a odolnost proti nešetrnému zacházení. Duralový strojně obráběný střed je povrchově upraven černým eloxem, takže je Shadow 600 nejen precizní co do funkce, ale i pěkně vypadá.

Recenze Chyť a pusť Shadow 600

Projděme si jednotlivé části podrobněji. Rukojeť je dole potažena gumou, aby se dobře držela a neklouzala při uchopení mokrou rukou. Velkou konstrukční výhodou je, že rukojeť můžete zafixovat v libovolné délce, takže tento podběrák můžete využít jak na člunu, tak na břehu.

O šetrné zacházení s rybou se postará pogumovaná síť, která je méně náchylná na zachycení háčku, a hlavně velmi rychle usychá, nenabírá rybí pach, takže si od vody nepovezete domů zapáchající podběrák.

Testovaný model není opatřen plovákem. Ten si samozřejmě můžete dokoupit a k podběráku připnout…

Manipulace a skladnost

Snadné a rychlé rozložení a složení ramen zajistí robustní duralový střed vybavený nerezovou pružinou, který díky zpracování na CNC strojích funguje spolehlivě (bez někdy obtížného vysouvání ramen, jak je tomu u některých klasických křížů). Ramena se rozloží pouhým zacvaknutím do vybrání v odpruženém středu a rozloží se jednoduše zmáčknutím středu.

testy podběráku na ryby Chyť a pusť Shadow 600

Délku rukojeti nastavíte povolením otočných plastových matic, které jsou dostatečně velké, aby se daly snadno otáčet, takže vysunutí a úprava délky jsou dílem okamžiku, což oceníte právě při zdolávání ze člunu.

Podběrák se vyrábí ve dvoudílném nebo třídílném provedení, kdy se liší celková délka, ale transportní zůstává stejná cca 75 cm. Základní délka rozloženého třídílného podběráku je 135 cm, přičemž díky teleskopické tyči ho můžete roztáhnout až na 240 cm.

O šetrné zacházení s rybou se postará pogumovaná síť, která je méně náchylná na zachycení háčku, a hlavně velmi rychle usychá, nenabírá rybí pach, takže si od vody nepovezete domů zapáchající podběrák.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Testovaný podběrák Chyť a pusť Shadow 600 příjemně překvapil. Je kvalitně vyroben a dobře se s ním zachází. Aktuálně ho můžete mít za 2 190 Kč. Myslím si, že za tyto peníze vám bude při lovu ryb velmi dobře sloužit.

Design a zpracování
9
Využití
9
Manipulace a skladnost
9
Klady
  • Pevný duralový střed
  • Pružná laminátová ramena
  • Praktická teleskopická tyč
  • Odolná pogumovaná síť
  • Snadná manipulace + nízká hmotnost
  • Vhodný i pro lov těžších ryb
Zápory
  • Na zajištění fixačních částí je potřeba vyvinout velkou sílu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (35 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář