Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Poskytovatelé internetu

Recenze providera UVT – jaký internet na doma nabízí?

Poskytovatel internetu UVT

Potřebujete, aby vám doma internet svištěl jako raketa a utáhl vše od sjíždění sociálních sítí po hraní náročných onlinovek nebo sledování filmů ve 4K kvalitě? A to vše bez výpadků či jiných problémů? Pak si samozřejmě musíte vybrat dobrého a spolehlivého providera, který vám nabídne moderní vysokorychlostní připojení. Ideálně přes optický kabel, který v současnosti nemá v rámci dostupných technologií konkurenci.

Jedním z velmi kvalitních a ověřených providerů s širokým polem působnosti je i společnost ÚVT. Ta se může pochlubit skvělým hodnocením a my jsme se rozhodli, že si ji taky proklepneme. Dozvíte se, jaké služby nabízí a zda je tak spolehlivá, jak se zdá.

8.5

Perfektní

Jeden z nejlepších a nejspolehlivějších internetových providerů v ČR. Ve vybraných lokalitách nabízí optický internet s rychlostí až 2 Gb/s.

Technologie a pokrytí
8
Rychlost, tarify a ceny
8
Další nabídky a možnosti
8
Instalace, spolehlivost a technická podpora
10
Klady
  • Bezkonkurenční rychlost až 2 Gbit/s
  • Skvělá stabilita internetu
  • Nadprůměrná technická podpora
  • Pro domácnosti i firmy
  • Výhodné ceny
  • Široké pokrytí po ČR
  • Optika, Wi-Fi, DSL
  • Spolehlivost a ochota
Zápory
  • Vysokorychlostní optické připojení jen ve vybraných lokalitách

Technologie a pokrytí – 8/10

ÚVT je dnes již poměrně velká společnost s širokou oblastí působnosti. Ta zahrnuje přes 450 obcí a měst především ve středních Čechách a okolí – a to včetně Prahy nebo např. Berouna, Brandýse nad Labem a obrovského zástupu malých obcí a vesnic. Některé služby však provider nabízí plošně. Díky ÚVT je vysoce kvalitní a rychlý internet dostupný i pro tyto venkovské oblasti, kde je často s dobrým připojením problém.

Společnost ÚVT začínala už v roce 1998 jako IT firma poskytující servis podnikům. Již od roku 2001 však buduje vlastní telekomunikační síť. V současnosti stále rozšiřuje a zkvalitňuje síť optického internetu a poskytuje špičkové připojení domácnostem i firmám a institucím.

UVT nabídka služeb

Pokud byste měli zájem o připojení k internetu prostřednictvím právě ÚVT, můžete si snadno ověřit, zda a případně jaké služby na vaší adrese tento provider nabízí. Stačí přímo na internetových stránkách firmy zadat svou adresu. Ihned vám vyjede nabídka konkrétních tarifů a možností, které lze na dané adrese využít, nebo formulář pro zaslání nezávazné nabídky.

ÚVT totiž nabízí různé druhy (technologie) připojení. Jednak je to bezdrátové připojení přes Wi-Fi síť. Za druhé pak DSL připojení. To probíhá přes klasické telefonní linky a výhodou je dobrá dostupnost i v malých obcích a odlehlých oblastech. Vrcholem nabídky je samozřejmě připojení pomocí optických kabelů, které je nejstabilnější a nejrychlejší. Na druhou stranu nemusí být k mání všude. Potřebná infrastruktura se teprve rozvíjí.

Rychlost, tarify a ceny – 8/10

Pojďme se teď podívat na jednotlivé tarify, které ÚVT nabízí, na jejich rychlost a taky cenové relace. V rámci DSL připojení nabízí provider čtyři tarify: START, SPECIAL, SUPER a PREMIUM. Tarif START získáte za měsíční paušál cca 450 Kč za měsíc. Rychlost je 20 Mb/s pro download a pouze 2 Mb/s pro upload – tedy odesílání dat. Tento velký „rozkol“ mezi downloadem a uploadem patří mezi největší nevýhody DSL připojení.

Tarif zaujme spíše méně náročné zájemce, kteří využívají připojení základním způsobem. K surfování, sociální sítě, rychlost zvládne i videohovory nebo multimédia spíše v nižší až střední kvalitě. Ale pokud potřebujete dobrý upload např. pro streamování, pak tento tarif není optimální. Navíc cenově není příliš výhodný. Tarif SPECIAL s rychlostí 50/10 Mb/s stojí jen o 70 Kč měsíčně víc. Nejvyšší tarif PREMIUM za 750 Kč by měl rychlostí 250/25 Mb/s uspokojit i náročnější uživatele. Aspoň v rámci downloadu, upload stále silně zaostává a pro vytíženější použití nemusí dostačovat.

Ne všude je ale tento rychlý tarif k mání, protože max. rychlost ovlivňují další faktory. Výhodou DSL připojení je však stabilita a taky rychlá instalace.

Wifi od UVT

Pokud máte zájem o bezdrátové připojení přes Wi-Fi, ÚVT nabízí opět čtveřici tarifů pod stejnými názvy, ale s jinou rychlostí a cenami. START začíná na 20/5 Mb/s za 299 Kč. Nabízí tedy o něco lepší upload a výrazně nižší cenu. Nejvyšší tarif nabízí 50 až 300 Mb/s a srovnatelný upload od 550 Kč. U tohoto tarifu je výhodou i aktivace zdarma, která u START vyjde na skoro 2 tisíce Kč.

Vrcholem nabídky je pak optické připojení. Zde jsou k dispozici tři tarify. FIBER START, FIBER SPECIAL a FIBER PREMIUM. START nabízí stejný download i upload o rychlosti 60 Mb/s, což je velmi pěkné, zvlášť s přihlédnutím k měsíčnímu paušálu, který začíná na 299 Kč. Tarif SPECIAL od 390 Kč s rychlostí 100 až 300 Mb/s (upload 60 až 150 Mb/s) už by měl uspokojit i poměrně náročné uživatele internetu, včetně hráčů online her.

Ale pokud chcete mít naprostou jistotu, že připojení nebude nikdy drhnout – pak za necelou stovku měsíčně navíc můžete mít tarif PREMIUM. Zde už se můžete těšit na rychlost 100 až 2000 Mb/s, jinými slovy až 2 Gb/s. Rychlejší připojení v současnosti v ČR k dispozici není a i tak ho zatím nabízí spíše menšina providerů. Nicméně slovo „až“ je zde velmi důležité, protože dostupnost lokalit, kde vám ÚVT nabídne optiku (natož s nejvyšší rychlostí) je velice omezená.

Optické tarify nabídka

Celkově vzato se může ÚVT pochlubit zajímavou nabídkou a velmi dobrými až skvělými cenami v poměru k rychlosti u Wi-Fi a optických připojení. Cena aktivace je u nižších tarifů poměrně vysoká, ale klesá s vyššími tarify a u nejvyšších (či dvou nejvyšších) bývá zdarma. Obecně se tedy vyplatí sáhnout po vyšším tarifu, protože i v paušální ceně nebývá velký rozdíl, zato rozdíl v rychlosti může být značný.

Další nabídky a možnosti – 8/10

Kromě internetu pro domácnosti nabízí ÚVT i špičkové připojení firmám či organizacím a institucím. Obrovskou výhodou je možnost konfigurace na míru. Podniky mohou získat i non-stop monitoring a diagnostiku společně s přístupem k VIP technické podpoře. Kromě toho lze získat i spoustu dalších nadstandardních služeb a funkcí.

ÚVT poskytuje připojení mnoha velkým firmám (mezi nimi např. DM drogerie, Hecht, Kärcher,…) a v tomto směru skutečně patří k TOP providerům.

ÚVT však nabízí i internetovou televizi. Vybrat si můžete ze čtyř TV. SledovaniTV, NejPřipojeníTV, Kuki a Skylink. Některé nejvyšší tarify mohou nabídnout i více než 150 kanálů a spoustu dalších funkcí a možností – včetně nahrávání, zpětného přehrávání, videotéky apod.

Digitální TV od UVT

Další zajímavou možností, kterou ÚVT nabízí, je pevná telefonní linka založená na moderní technologii VoIP. Co si budeme povídat, doma už asi něco takového chtít nebudete – pro podniky však může být nabídka stále zajímavá. Tím spíš, že ÚVT nabízí i službu virtuální ústředny. Na druhou stranu tento provider nenabízí mobilní a datové tarify, čímž za řadou jiných poskytovatelů internetu malinko zaostává.

Instalace, spolehlivost a technická podpora – 10/10

ÚVT nabízí rychlý internet, různé druhy připojení a místy i velmi příznivé ceny tarifů, ale zřejmě největší devizou společnosti je samotné jednání, spolehlivost a kvalita služeb a technické podpory. Pokud jde o náročnost instalace, ta se odvíjí od konkrétního typu připojení a dalších okolností. Cena je uvedena u tarifů jako aktivační poplatek a zahrnuje práci technika, nastavení i dopravu. Zapůjčení modemů/routerů je zdarma. U vyšších tarifů je zdarma i instalace (aktivační poplatek).

Firma je schopná jednat velmi rychle a profesionálně a zprovoznit připojení opravdu instantně (deklaruje do 48 hodin).

Pokud jde o stabilitu internetu, ta je na naprosto špičkové úrovni. Uživatelé prakticky nezaznamenávají výpadky, nutnost restartovat router, zpomalování připojení apod. To se odráží i v recenzích a skvělém hodnocení firmy. ÚVT patří rozhodně k nejlépe hodnoceným providerům téměř bez negativních ohlasů. To souvisí i s faktem, že když už nastane problém či porucha, technická podpora funguje většinou perfektně a s maximální rychlostí.

Komunikace firmy je vynikající, bezproblémová. Na webu je i live chat, kde můžete ihned získat odpovědi na jakékoli dotazy. Případně můžete využít podporu na telefonní lince 227 023 023 či emailu.

Právě tyto faktory činí z ÚVT vynikajícího partnera jak pro domácí, tak pro firemní internet. A podobně jako naprostá většina uživatelů můžeme i my tohoto providera jednoznačně doporučit jako jednoho z nejlepších v ČR.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář