Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze tyčového vysavače Raycop Omni Air UV

4. 2. 2022 aktualizováno

Recenze tyčového bezdrátového UV vysavače Raycop Omni Air UV+Náš tipTestado.cz

Potřebujete do vaší domácnosti nebo kanceláře kompaktní, účinný a všestranný vysavač? Potom by vás mohl oslovit tyčový vysavač Omni Air UV, který si poradí se všemi druhy povrchů. Navíc ničí alergeny, bakterie, viry a roztoče pomocí UVC dezinfekční lampy. Jak obstál v našem zátěžovém testu se dozvíte v aktuální recenzi.

Obsah balení

Recenzovaný tyčový vysavač Raycop Omni Air UV je zabalen do pevné krabice, která skrývá bohatý obsah.

Po boku základní jednotky zahrnuje klasickou prodlužovací trubici, podlahovou hubici s rotačním kartáčem, UV dezinfekční hubici, rotační kartáč na podlahy (kompatibilní s UV dezinfekční hubicí), štěrbinovou hubici, hubici na čalounění a úzkou hubici s kartáčovou koncovkou. Samozřejmostí je prachová nádoba, akumulátor a nabíjecí adaptér do klasické zásuvky, kterým se baterie nabíjí.

Musím pochválit návod v českém jazyce, který je přehledný a uživatelsky přívětivý. Pomocí srozumitelného textu a obrázků zřetelně vidíte, co tento stroj umí, jak se sestavuje a používá. Manuál pamatuje také na pravidelnou údržbu. Opravdu velký palec nahoru!

Design, zpracování a výbava – 9,5/10

Nepochybuji o tom, že Omni Air UV patří mezi nejhezčí vysavače svého druhu. Lidské oko zaujme luxusně vypadajícím designem, který je zároveň také účelný. Hmotnost testovaného spotřebiče totiž činí sympatických 1,7 kg. Zařízení (208 × 1140 × 210 mm) se tím pádem pohodlně používá a hezky vypadá.

Raycop Omni Air UV se skládá z několika částí. Hlavní zastupuje BLDC motor se zabudovanou rukojetí. Na dosah palce jsou připravena dvě mechanická tlačítka: jedním se motor zapíná a vypíná, druhým si vybíráte výkon (3 režimy výkonu). O výběru režimu výkonu světelně informuje trojice modrých diod. Během provozu svítí zelená dioda. Jakmile dojde k vybití baterie, zelená se promění na červenou.

K pohonné jednotce doplním, že je lehká a madlo pohodlné. Výborně se drží ženám i mužům. Ve spodní části si můžete povšimnout akumulátoru, který je na tyčový vysavač Raycop Omni Air UV zacvaknut standardním způsobem. Kvituji gumovou protiskluzovou zarážku, která ručí za to, že při opření vysavač neklouže po zdi nebo nábytku. Jinými slovy, není problém jej bezpečně někde opřít.

tyčový vysavač Raycop Omni Air UV+

Druhou hlavní část může zastoupit prodlužovací trubice, díky níž získáte klasickou podobu tyčového vysavače. Další variantou je výměna trubice za podlahovou trubici, UV dezinfekční trubici, případně za jiný náhradní díl. Omni Air UV můžeme využívat také jako kompaktní ruční vysavač.

Výměna nástavců probíhá jednoduše. Větší hubice s kartáči jsou opatřeny “zacvakávacím mechanismem”, menší příslušenství (hubice na čalounění, štěrbinová hubice aj.) na koncovku vysavače pouze nasadíte.

Určitě musím zmínit filtraci. Recenzovaný model využívá PureAir HEPA filtraci, která zachytí jemný prach, roztoče, bakterie a viry. Třívrstvá filtrace konkrétně zachytí 99,97 % alergenů. Navíc lze filtr omýt pod tekoucí vodou. Stačí se věnovat údržbě a bude stále jako nový.

test tyčového vysavače Raycop Omni Air UV+ - filtrace

zdroj obrázku: Onerobot.cz

Kapacita odpadní nádobky činí 700 ml. Během úklidu by vás omezovat neměla. Díky průhledné krytce snadno zjistíte, že se blíží čas vyprázdnění.

Design a výbavu celkově hodnotím výbornou známkou. Raycop Omni Air UV představuje vysoce praktický tyčový vysavač, který je lehký, multifunkční a pohledný.

Manipulace, ovládání a údržba – 10/10

Bezdrátový tyčový vysavač Raycop Omni Air UV se ovládá skvěle. Může za to nízká hmotnost, pohodlné madlo a šikovné nástavce. Při úklidu se nenadřete, běžné vysávání zvládnou také děti nebo starší osoby. Hlavice obou hlavních nástavců jsou opatřeny kloubem, nástavec na podlahy nebo koberce se pohybuje po kolečkách. Hmotnost se rozloží, čímž se stane spotřebič “ještě lehčím”.

Omni Air UV se díky svému provedení dostane i do hůře dostupných míst. Přítomnost akumulátoru vám navíc dává obrovskou svobodu. Ostatně vysávat nemusíte pouze doma, ale také na chalupě nebo v autě. Přítomný nástavec tento model bleskově promění na vysavač do auta.

Jak jsme uvedli již výše, Omni Air veškeré nečistoty shromažďuje do 0,7litrové nádobky. Velkou roli zde hraje PureAir HEPA filtrace, která je vysoce účinná. Prach se při úklidu nevrací zpátky do ovzduší. Stav naplnění nádoby zkontrolujete vizuálně, přičemž jakmile je naplněná, jediným zmáčknutím tlačítka ji vyjmete z těla vysavače. Poté stačí opět zmáčknout příslušné tlačítko a obsah vysypat do koše.

Údržba jako taková není složitá. Všechny kartáče je třeba udržovat v čistotě, tyčový vysavač Raycop a UV lampu čas od času utřít vlhkým hadříkem.

tyčový vysavač Raycop Omni Air UV+ - příslušenství

Kvalita vysávání – 9,5/10

Testovaný akumulátorový tyčový vysavač 2v1 ke své práci využívá BLDC motor. Cyklonové sání se ukázalo jako velmi účinné. I když doma podlahu vytřete, Omni Air UV stejně nějaké nedostatky odhalí a vysaje. K dispozici nabízí 3 úrovně sacího výkonu (nízký, střední, vysoký), mezi nimiž si plynule přepínáme pomocí tlačítka.

Hodnocený model je vhodný na všechny typy podlah a povrchů. Dobře si poradí s hladkou podlahou, huňatým kobercem, stolem, lůžkovinami, čalouněním a interiérem automobilu. Za bonus považuji UVC dezinfekční hlavici, která zničí 99,9 % virů a bakterií.

Omni Air UV vždy dobře vysál prach, drobky, vlasy, chlupy, vysypané potraviny v kuchyni a další nečistoty. Stejně perfektně se osvědčil na koberci, kladně hodnotím výsledky na posteli, kde vysál nečistoty, jež nebyly na první pohled viditelné. Jak totiž víme, tenhle vysavač je vhodný také pro dezinfekci matrací, lůžkovin a textilií.

Nesmím zapomenout vychválit nízkou hlučnost, která se pohybuje kolem 66 dB.

tyčový vysavač Raycop Omni Air UV+

Výdrž baterie a dobíjení – 8,5/10

Tyčový vysavač Omni Air UV pohání vyměnitelná Li-ion baterie s kapacitou 2 000 mAh. Doba provozu se pohybuje mezi 38 až 9 minutami. Obrovskou roli hraje zvolený výkon a používaný nástavec. Logicky je více energeticky náročnější velký rotační kartáč, nežli hubice na čalounění bez pohyblivé části.

Taková výdrž se řadí mezi průměrnější. Omni Air jako celek nicméně sází na svoji kompaktnost a pohodlí při používání, proto se korejský výrobce zcela právem soustředil na nízkou hmotnost.

Délka nabíjení se pohybuje kolem 3,5 hodin. Základní balení zahrnuje nabíječku do klasické zásuvky.

tyčový vysavač Raycop Omni Air UV+

Závěrečné hodnocení

9.4

Perfektní

Omni Air UV představuje špičkový tyčový vysavač, který je účinný, kompaktní a všestranný. Díky širokému příslušenství obstojí v domácnosti, kanceláři a na cestách. Klidně vysaje interiér automobilu. Chválíme nápaditý design a přítomnost UVC dezinfekční lampy, která si poradí s roztoči, viry a jinou havětí. HEPA filtr ocení alergici. Jasný TIP redakce Testado.cz!

Design, zpracování a výbava
9.5
Manipulace, ovládání a údržba
10
Kvalita vysávání
9.5
Výdrž baterie a dobíjení
8.5
Klady
  • Praktické řešení 2v1
  • Luxusní design (1,7 kg)
  • Vysoký výkon a efektivita (dle velikosti)
  • UVC dezinfekční hlavice
  • PureAir HEPA filtrace
  • Snadno se dostane do hůře dostupných míst
  • Jednoduché čištění
  • Spousta příslušenství (vhodný i do auta)
Zápory
  • Nevhodný pro mokré vysávání

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (51 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář