Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze AKU křovinořezu Riwall PRO RALT 3040

10. 4. 2022 aktualizováno

hodnocení Levný aku křovinořez Riwall PRO RALT 3040

Testovaný akumulátorový křovinořez Riwall PRO RALT 3040 vás zaujme příznivou cenou i kvalitním zpracováním. Ideální zahradní stroj na menší zahradu? Prozradíme v naší podrobné recenzi.

Jak si vede ve srovnání s konkurencí? Zjistíte v přehledném testu nejlepších akumulátorových křovinořezů.

Hodnocení Riwall PRO RALT 3040

7.8

Velmi dobrý

Výhodný AKU křovinořez Riwall PRO RALT 3040 zastane mnoho práce na menší zahradě, kde plně využijete jeho nízkou hmotnost a polohovatelnou žací hlavu. Nastavitelná rukojeť a teleskopická hřídel umožňují pohodlné ovládání vysokým i malým postavám.

Kvalita konstrukce
8
Baterie a výdrž
8
Záběr a výbava
6
Ovládání
9
Klady
  • Výhodná cena
  • Hmotnost pouze 3,1 kg
  • Výdrž až 125 minut
  • Nastavitelná rukojeť
  • Polohovatelná sekací hlava
Zápory
  • Průměrný výkon
  • Sekací nůž pouze z tvrzeného plastu

Kvalita konstrukce

Testovaný bateriový křovinořez Riwall PRO RALT 3040 potěší promyšlenou konstrukcí s teleskopickou centrální hřídelí a polohovatelným madlem. Oba prvky přispívají neobvykle vysoké variabilitě držení. Pohodlnou pozici najdou vysoké i nižší postavy.

hodnocení Levný aku křovinořez Riwall PRO RALT 3040, Hodnocení Riwall PRO RALT 3040

Čistá hmotnost testovaného AKU křovinořezu Riwall je 3,1 kg. Patří tak k nejlehčím modelům na trhu. Příjemně nízká je také hlučnost, která nepřesahuje 79 dB. Během sečení oceníte ergonomickou rukojeť i nízké vibrace. Zaujme možnost otočit křovinořez o 90° a použít jej k vertikálnímu zastřihnutí okrajů trávníku nebo živého plotu. Výrobce myslel také na úpravu menších ploch mezi záhony. Doplnil sekací hlavu jednoduchým rámem na ochranu okolních květin.

Baterie a výdrž

Aku křovinořez PRO RALT 3040 můžete koupit samostatně nebo ve výhodném setu s nabíječkou i akumulátorem s kapacitou 2 Ah. Riwall se neliší od jiných výrobců a také jeho akumulátory lze využít v jiných aku nástrojích.

Základní 2 Ah baterie zajistí křovinořezu necelých 30 minut provozu. Přirozeně záleží na podmínkách a zatížení. Dostupné jsou také vyšší kapacity. Maximum představuje 9Ah akumulátor, který dokáže motor zásobovat energií přes dvě hodiny.

Díky pokročilé technologii HDSC nepoznáte při sečení rozdíl mezi plně nebo částečně nabitou baterií. Elektronická regulace zajišťuje lineární výkon po celou dobu pracovního cyklu. Výhodou je také absence paměťového efektu či možnost libovolného dobíjení bez výrazného vlivu na celkovou životnost či kapacitu.

Záběr a výbava

Strunová hlava zabírá 30 cm. Využívá dvojici strun s tloušťkou 1,5 mm. Dosahují rychlosti až 7 500 otáček za minutu. Délku struny upravíte pomocí tradičního poloautomatického mechanismu. Stačí hlavicí lehce udeřit o zem. Strunovou hlavu jednoduše vyměníte za sekací nůž. Bohužel není kovový, pouze plastový. Tvrzený plast se hodí na zastřižení hustší přerostlé trávy, nikoli posekání náletů nebo mohutných křovin.

Podrobné hodnocení aku křovinořezu Riwall 3040

Ve výbavě chybí ramenní popruh, ale vzhledem k nízké váze aku křovinořezu jej nejspíš vůbec nebudete potřebovat. Riwall PRO RALT 3040 rozhodně nezastane práci silnějších benzínových typů. Skvěle však nahradí menší elektrický vyžínač. Navíc se obejde bez kabelu.

Ovládání

Ovládání je mimořádně snadné a intuitivní. Vše pochopíte bez zdlouhavého studování návodu. Pozornost věnujte jen správné péči o baterie, především minimální a maximální teplotě při skladování. Přetížení nebo přehřátí během provozu se nemusíte bát. Zatížení sledují senzory, které zabrání poškození, případně zničení elektrických článků.

levný křovinořez na baterie Riwall PRO RALT 3040 hodnocení

Recenzovaný křovinořez na baterie Riwall PRO RALT 3040 skvěle zastoupí malé domácí vyžínače a sekačky. Výkon i záběr stačí pro běžnou práci. Otočná hlava usnadní úpravu okrajů trávníku či záhonů. Nízká hmotnost společně s příkladnou ergonomií zaručují snadnou manipulaci i ovládání.

Technické parametry

Riwall PRO RALT 3040 Parametry
Typ Aku strunový křovinořez
Baterie
2 až 9 Ah
Motor
PowerBrush (uhlíkový)
Záběr struny 30 cm
Dělená hřídel
×
Výdrž
27 – 125 minut
Rukojeť
D-systém
Antivibrační systém
×
Univerzální baterie
Hmotnost 3,1 kg (bez akumulátoru)
Rozměry
Neuvedeno

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (100 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář