Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrického křovinořezu Riwall Pro REB 1223

28. 3. 2022 aktualizováno

Recenze elektrického křovinořezu Riwall Pro REB 1223

Elektrický křovinořez Riwall Pro REB 1223 láká vysokým výkonem, nízkou hmotností a kompaktní velikostí. Ovládání i motor hodnotíme v detailní recenzi. Srovnání s dalšími modely nabízíme v našem velkém testu křovinořezů.

Hodnocení křovinořezu Riwall Pro REB 1223

7.5

Velmi dobrý

Výkonný elektrický křovinořez Riwall Pro REB 1223 nabízí silný motor i příjemnou hmotnost 4,8 kg. Dělená hřídel usnadňuje skladování nebo převážení. Práci ulehčuje kvalitní madlo s měkčeným a neklouzavým povrchem.

Kvalita konstrukce
7.5
Motor a výkon
8
Záběr a výbava
7
Ovládání
7.5
Klady
  • Skvělý poměr cena/výkon
  • Hmotnost 4,8 kg
  • Vysoký výkon 1 200 W
  • Madlo s měkčeným povrchem
  • Snadné převážení
  • Jednoduchá obsluha
Zápory
  • Hůře zpracovaný návod
  • Vyšší hlučnost

Kvalita konstrukce

Elektrický křovinořez Riwall Pro REB 1223 využívá dělenou hřídel, což oceníte při převážení. Snadno jej rozdělíte na dvě kratší a skladnější části. Nevýhodou rozdělené hřídele je sklon k občasnému proklouznutí při vyšší zátěži. Běžné domácí práce ovšem zvolená konstrukce bez obtíží zvládne.výkonný elektrický křovinořez Riwall Pro REB 1223 recenze

Výrobce zvolil pro model Riwall Pro REB 1223 držení pomocí D-systému, tedy dvojicí madel umístěných na spojovací tyči mezi motorem a žací hlavou. Testovaný el. křovinořez díky tomu snadno ovládáte i při použití jednoduchého popruhu přes ramena. Nastavitelné madlo navíc kryje měkčená vrstva SoftGrip s protiskluzovou úpravou.

Popruh ani zvolený způsob držení se bohužel nehodí pro náročné práce na velkých plochách, ale pro takové úlohy není Riwall Pro REB 1223 určený. Zde lépe poslouží výkonnější a nezávislé benzínové modely.

Hmotnost je pouhých 4,8 kg. Nízká váha usnadňuje manipulaci i přenášení. Při práci oceníte také jemné vyvážení. Přirozeně nechybí strunová hlava s poloautomatickým systémem nastavení délky struny.

Motor a výkon

Motor s výkonem 1 200 W patří mezi velké přednosti křovinořezu Riwall Pro REB 1223. Díky němu se řadí na špici v poměru ceny a výkonu. Maximální rychlost může dosáhnout až 10 000 otáček za minutu. Žací nůž si bez obtíží poradí s nálety i hustými křovinami.

Výhodou elektrického motoru je nenáročnost, spolehlivost a minimální údržba. Stačí jen běžné čištění. Jediné omezení představuje prodlužovací kabel. Zajistit si jej musíte samostatně. Samotný křovinořez disponuje pouze krátkou vidlicí pro 230 V.

Testado radí

Pro připojení křovinořezu do elektrické sítě doporučujeme používat kvalitní a nepoškozený prodlužovací kabel. Pouze tak zajistíte optimální výkon motoru.

Záběr a výbava

Záběr strunové hlavy je 38 cm. Menší plochu posekáte rychle a snadno. Pozornost ovšem věnujte šířce struny. Univerzální hlava umožňuje používat různé rozměry, čehož využívá také výrobce. Dodává křovinořez se strunou silnou 1,6 nebo 2,4 mm. Pro náročnější sečení vyšší trávy zvolte průměr 2,4 mm. Slabší struna se hodí na začištění okrajů trávníku nebo sečení kolem obrubníků, květináčů a dalších překážek, které nechcete poškodit.

Výhodný elektrický křovinořez Riwall REB 1223 recenze

Nožová hlava zabírá pouze 23 cm. Překvapivě málo vzhledem k výkonu motoru. Výhodou je snazší manipulace a přesnější řez v hustším porostu. Navíc se snižuje riziko přetížení motoru či protočení hnací hřídele v dělící spojce.

Úroveň hluku dosahuje 96,7 dB. Křovinořez patří mezi hlučnější stroje, což platí také pro vibrace. Hodnoty však stále nedosahují průměru benzínových typů. Přesto při práci používejte ochranu sluchu, případně antivibrační rukavice.

Ovládání

Ovládání křovinořezu Riwall se neliší od jiných elektrických modelů. Je velmi snadné. Kontrolovat musíte pouze prodlužovací kabel. Především jej udržujte v dostatečné vzdálenosti od rotujícího nože žací hlavy. Díky nízké hmotnosti můžete pracovat rychle a bez zbytečné námahy.moderní elektrický křovinořez Riwall REB 1223 recenze

 

Přes intuitivní obsluhu křovinořezu se mohl výrobce zaměřit na podrobnější zpracování návodu. Především části věnované výměně žacích nástrojů, která je nepřesná a může vést ke špatnému nasazení strunové žací hlavice.

Pozor

Věnujte pozornost upevnění strunové sekací hlavy. Návod svádí k nadbytečnému usazení krycí matice, která se během práce rychle uvolní a může od stroje odlétnout!

Výkonný křovinořez Riwall Pro REB 1223 je skvělou volbou pro pravidelnou údržbu menších a středně velkých zahrad. Nejlépe zde využijete široký záběr strunové hlavy i sílu užšího nože. Pochvalu zaslouží nízká hmotnost i měkčené madlo s neklouzavým povrchem.     

Technické parametry

Riwall Pro REB 1223
Parametry
Typ Elektrický křovinořez
Motor
220 V, 50 Hz
Výkon motoru
1 200 W
Záběr (nůž)
23 cm
Záběr (struna) 38 cm
Antivibrační systém
×
Vyměnitelné hlavice
×
Hlučnost
96,7 dB
Typ rukojeti
D-systém
Hmotnost 4,8 kg
Rozměry
255 × 26 × 41 cm

Oblíbené křovinořezy podle zákazníků Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Ľubomír Molnár (12. 6. 2023 19:06)

Pri elektro náradí je samozrejmosťou že sa dajú vymeniť uhlíky. Dokonca je viac menej samozrejmosťou že sú v balení aj pridané náhradné uhlíky. Nuž ale Riwall sa rozhodol že chce zarobiť na servise za každú cenu. Ak chcete vymeniť zodraté uhlíky, tak musíte rozobrať motor. No a samozrejme že originál uhlíky od výrobcu nezoženiete. Škoda, inak som bol doposiaľ spokojný.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář