Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze benzínového kultivátoru Riwall PRO RPT 6060

4. 3. 2022 aktualizováno

nejlepší kultivátor Riwall PRO RPT 6060 recenzeVítěz testuTestado.cz

Robustní ocelová konstrukce spolu s výkonným motorem a nízkou hmotností zajistila kultivátoru Riwall PRO RPT 6060 vítězství v našem srovnání nejlepších kultivátorů. Podrobnou recenzi zaměříme na detailní hodnocení výkonu i výbavy.

Hodnocení Riwall PRO RPT 6060

9.1

Perfektní

Benzínový kultivátor Riwall PRO RPT 6060 oceníte při údržbě větších nebo komplikovanějších zahrad. Díky snadnému ovládání se hodí i do těžšího terénu. Nabízí motor s výkonem 4 kW a bytelnou konstrukci s dlouhou životností.

Konstrukce a zpracování
9
Motor a výkon
9
Záběr a výbava
9
Ovládání a údržba
9.5
Klady
  • Robustní ocelová konstrukce
  • Záběr 60 nebo 40 cm
  • Snadné ovládání
  • Motor s výkonem 4 kW
  • Hmotnost 34,5 kg
  • Jasný a přehledný návod
Zápory
  • Chybí skládací řídítka

Konstrukce a zpracování

Základní kostru tvoří pevný ocelový rám. Oceníte jej v horším terénu. Pozitivně ovlivňuje také celkovou životnost kultivátoru. Jednoduché a bytelné zpracování Riwall PRO RPT 6060 bez potíží snese běžnou pracovní zátěž.výkonný benzínový kultivátor Riwall PRO RPT 6060 recenze

Praktický design zahrnuje přední madlo pro snazší přenášení nebo boční nožové kryty. Chrání okolní rostliny i obsluhu před nechtěným zraněním. Jedinou významnou slabinou testovaného kultivátoru je absence sklopných řídítek. Překáží při převozu a zbytečné místo zabírají také ve sklepě nebo kůlně. Naštěstí stačí povolit několik šroubů a celá řídítka jednoduše sejmout. Šrouby jsou dobře dostupné, ale proti sklopnému mechanismu vám zabere příprava kultivátoru Riwall trochu více času. Navíc musíte mít vždy při ruce správný šroubovák.

Jednoduchý pojezd sestává z pomocného předního kola s průměrem 14,5 cm. Kolo není hnané, ale nabídne širokou pneumatiku s hrubým vzorkem pro jednodušší přejezdy kultivátoru. Čistá hmotnost Riwall PRO RPT 6060 dosáhla na 34,5 kg. Vzhledem k celkovému výkonu a odolnému zpracování jde o překvapivě příjemnou hodnotu, která se pozitivně odrazila v ovladatelnosti i snazší manipulaci při převozu.

Motor a výkon

Testovaný benzínový kultivátor Riwall PRO RPT 6060 disponuje čtyřtaktním benzínovým motorem 1P70F. Zdvihový objem je 163 cm³. Maximální výkon dosahuje 4 000 W. Více než dost pro běžnou práci na zahradě. Motor spojuje s pracovními noži robustní převodovka. Nevyžaduje složitou údržbu, jen nesmíte zapomenout občas zkontrolovat stav maziva.

Palivová nádrž pojme 1,3 l benzinu. Motor může spalovat libovolné bezolovnaté palivo s oktanovým číslem 90 a více. Vyšší oktanová čísla používejte především při dlouhodobé práci ve vysokých otáčkách. Průměrná hlučnost se pohybuje v rozmezí 92 až 93 dB. Mezi benzínovými kultivátory jde o průměrnou hodnotu.

Testado radí

Při práci s kultivátorem doporučujeme používat kvalitní ochranu sluchu.

Záběr a výbava

Standardní záběr dosahuje 60 cm. Boční nože ovšem můžete odstranit a zmenšit záběr na 40 cm. Proměnný záběr oceníte třeba v členitém terénu. Menší pracovní rozsah usnadňuje manipulaci s kultivátorem. Široký záběr naopak využijete při kultivaci větší nekomplikované plochy.

Nože mají délku 300 mm a tloušťku 3 mm. Přirozeně je tvoří kvalitní ocel. Během práce se otáčí maximálně rychlostí 90 otáček za minutu. Kultivační nože chrání horní a boční kryty. Pokud překáží, lze boční kryty snadno sejmout.

Ovládání a údržba

Ovládání testovaného kultivátoru není složité. Veškeré základní ovládání i servisní úkoly přehledně zobrazuje manuál. Základní úkony zde najdete vyfocené a jasně popsané. Nemusíte se bát luštění nejasných grafik nebo komplikovaných strojových překladů. Kultivátor Riwall PRO RPT 6060 patří ve své třídě mezi lehčí a dobře ovladatelné typy. Hodí se pro komplikovanější zahrady s horším terénem. Potíže nepředstavují ani svahy se sklonem do 10 stupňů.

Ovládání motoru zajišťuje velká ovládací páka umístěná na řídítkách. Krajní polohy slouží pro nastartování a zastavení motoru, mezipolohy dovolují korigovat rychlost otáčení nožů, a tedy i pracovní rychlost kultivátoru. Motor nenabízí automatický startér, využívá klasické ruční táhlo. Funguje ovšem spolehlivě. Přirozeně nechybí ani páka spojky, která dovoluje odpojit motor od kultivačních nožů. Díky ní můžete rychle zastavit nože aniž byste museli vypínat motor.

Údržba se příliš neliší od jiných zahradních strojů s benzinovým motorem. Zahrnuje především pravidelné čištění, kontrolu benzínu, oleje a vzduchových filtrů. Výrobce doporučuje vyměnit olej každé tři měsíce nebo po 50 provozních hodinách. Každou sezónu nebo po 100 odpracovaných hodinách byste také měli vyčistit palivové vedení společně s palivovým filtrem. V případě provozu ve vysoce prašných podmínkách i častěji.

Technické parametry

Riwall PRO RPT 6060
Parametry
Typ Benzínový kultivátor
Třída
Profi kultivátor
Výkon
4 kW
Pracovní záběr
60/40 cm
Pracovní hloubka
30 cm
Počet nožů
3 × 2
Otáčky nožů
90 ot./min.
Objem palivové nádrže
1,3 l
Objem olejové nádrže
0,6 l
Hmotnost 34,5 kg
Rozměry (balení)
70 × 42 × 64 cm

Nejprodávanější kultivátory dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (27 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář