Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze benzínového vertikutátoru Riwall Pro RPV 4058

8. 3. 2022 aktualizováno

výkonný vertikutátor Riwall PRO RPV 4058 recenze

Hledáte výkonný benzínový vertikutátor za dobrou cenu? Riwall Pro RPV 4058 nabízí 4,3kW motor, robustní podvozek a široký záběr 40 cm. Ovládání i výbavu podrobně zhodnotíme v našem testu. Předem prozradíme, že patří ke špičce v poměru ceny a výkonu. Porovnat s ostatními jej můžete v našem srovnání vertikutátorů.

Hodnocení Riwall Pro RPV 4058

8.8

Skvělý

Benzínový vertikutátor Riwall Ppro RPV 4058 nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Motor s výkonem 4,3 kW si poradí s těžkým terénem i zanedbanou zahradou. Přepravu usnadňují sklopná řídítka.

Kvalita konstrukce
8
Výkon
9.5
Záběr a výbava
8
Ovládání a údržba
9.5
Klady
  • Velmi výkonný motor 4,3 kW
  • Jednoduchá obsluha
  • Ocelový podvozek
  • Záběr 40 cm
  • Hmotnost 34 kg
Zápory
  • Složitější výměna válců
  • Sběrný koš s objemem pouze 35 l

Kvalita konstrukce

Riwall Pro RPV 4058 spadá mezi vertikutátory klasické konstrukce. Základ tvoří pevný ocelový podvozek doplněný čtveřicí kol, motorem a ergonomicky tvarovanými řídítky. Celkové zpracování působí bytelně. Snaha o příznivou cenovku si ovšem vybrala svoji daň v několika levnějších plastových krytech a hrubším zpracování některých odlitků. Klíčové části konstrukce ovšem uspokojí i náročného zahrádkáře.

výkonný vertikutátor Riwall PRO RPV 4058 recenze

Pojezd není motorový. Spolehnout se musíte na obyčejná kola s průměrem 18 cm. Dobrou zprávou je kvalitní ložiskové uložení. Řídítka můžete sklopit. Madlo je polstrované. Pohlcuje část vibrací, což oceníte především při delší práci.

Hmotnost dosáhla na 34 kg. Ve své kategorii patří Riwall Pro RPV 4058 mezi lehčí benzínové modely. Při absenci motorového pojezdu oceníte každý ušetřený kilogram. V případě potřeby můžete doplnit sběrný koš na trávu.

Výkon

Silný motor je hlavním lákadlem testovaného vertikutátoru Riwall Pro RPV 4058. Benzínový čtyřtakt s rozvody OHV a maximálním výkonem 4,3 kW hravě zvládne libovolnou práci. Nebojí se ani těžkého terénu nebo zanedbaného trávníku. Motor vychází z osvědčeného konceptu. Je spolehlivý, dobře startuje a nevyžaduje složitou údržbu.

extrémně výkonný vertikutátor Riwall PRO RPV 4058 recenze

Palivo pro motor zajišťuje nádrž s objemem 3,6 litru. Olejová nádrž pojme 0,6 l oleje. Startování zajišťuje standardní ruční táhlo, elektrický startér nečekejte. Hlučnost nevybočuje z běžného průměru.

Záběr a výbava

Recenzovaný vertikutátor Riwall cílí především na větší zahrady, čemuž odpovídá nejen výkon, ale také 40cm záběr. Využít můžete dvojici válců. Frézovací válec s 18 noži slouží pro hluboké ošetření trávníku. Provzdušňovací válec zase pomůže jemně odstranit mech a zbytky trávy, které brání stéblům správně dýchat a růst.

Umístění provzdušňovacího válce nad terénem můžete přizpůsobit výšce trávníku. Nastavení zahrnuje šest poloh v rozsahu -15 až 5 mm. Ve výbavě nechybí ani sběrný koš. Překvapí však skromný objem 35 litrů. Výkonu zahradního vertikutátoru Riwall PRO RPV 4058 by více slušelo aspoň 50 litrů. Při práci na velké zahradě se budete muset smířit s častějším vyprazdňováním koše.

Ovládání a údržba

Práce s vertikutátorem Riwall není složitá. Nepříjemností může být jen výměna válců, která vyžaduje trochu praxe a zkušeností. Před prvním startem se vyplatí také pečlivě vyzkoušet veškeré ovládací prvky. Některé šroubky a lanka mají tendenci se během přepravy povolit.vertikutátor benzínový Riwall recenze

Údržba je zcela standardní. Pravidelně musíte vertikutátor čistit a doplňovat benzín. Nezapomeňte na pravidelnou výměnu oleje a promazání rotujících částí. Výrobce v návodu nezmiňuje preferovaný typ oleje, vyplatí se informovat u prodejce.

Mimořádně výkonný vertikutátor Riwall PRO RPV 4058 patří na velké zahrady. Nevadí mu komplikovaný terén. Díky značné výkonnostní rezervě si poradí s přerostlým a neudržovaným trávníkem bez větších potíží. Nezanedbávejte běžnou údržbu a motor se vám odvděčí dlouhým a spolehlivým provozem.

Technické parametry

Riwall Ppro RPV 4058
Parametry
Typ Benzínový vertikutátor
Válce
Kombinované
Výkon
4 300 W
Pracovní záběr
40 cm
Pracovní hloubka
-15–5 mm
Počet nožů
18
Objem koše
35 l
Skládací řídítka
Ano
Podvozek
Ocelový
Hmotnost 34 kg
Rozměry (balení)
62 × 65 × 31,2 cm

Nejprodávanější zahradní vertikutátory

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář