Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Robomow RK1000 PRO

Hodnocení a test Robomow RK1000 PRO

Bojujete s věčně přerostlým trávníkem kolem domu, protože se vám někdy prostě nechce? Pozvedněte sečení trávy na vyšší úroveň! V testu robotických sekaček jsme pro skvělý poměr ceny a výkonu vybrali mezi nejlepší model Robomow RK1000 PRO se dvěma výkonnými motory a velmi odolnou konstrukcí. Na překážku tomuto chytrému zahradnímu robotovi nejsou ani svahy nebo nerovnosti terénu. Na jeho parametry se blíže podíváme v naší recenzi.

Hodnocení Robomow RK1000 PRO

8.9

Skvělá

Robotická sekačka Robomow RK1000 PRO představuje skutečně chytré, efektivní a tiché řešení pravidelné údržby trávníku kolem domu. Poradí si i se svahy, nerovnostmi terénu nebo mokrou trávou. Ideální sekačka pro majitele pozemků do cca 700 m².

Konstrukce
9
Ovládání
9
Baterie
8
Kvalita sečení
9.5
Klady
  • Nízká hlučnost
  • 2 výkonné motory
  • Odolná (možnost sekat i za vlhka)
  • Vhodná i do svahů a na nerovný terén
  • Dobře poseče i okraje trávníku
  • GSM systém a mobilní aplikace
Zápory
  • Spíše pro menší pozemky do 700 m²

Konstrukce – 9/10

Tělo recenzované robotické sekačky Robomow je vyrobeno z bytelných materiálů zaručujících dlouhou životnost. Díky kombinaci zelené a černé barvy sekačka nenarušuje vzhled zahrady a je tak velmi šikovným a zároveň nenápadným pomocníkem.

Asymetricky uložené nože ze špičkové oceli jsou opravdu odolné, takže sekačku můžete poslat pracovat klidně i za deště nebo do mokré trávy. Hravě zvládne nerovný nebo kopcovitý terén. Je vybavená řadou chytrých senzorů (např. rozpozná sklon svahu, aby nedošlo k přetížení motoru) a bezpečnostních prvků, které chrání uživatele nebo domácí mazlíčky před zraněním, vybavení zahrady i konstrukci sekačky před poškozením.

Upozorňujeme, že balení neobsahuje instalační materiál, jako je obvodový drát nebo kolíky. Ty je nutné přikoupit zvlášť, nebo zprovoznění robota svěřit profesionálům, kteří vám vše nezbytné dodají přesně v potřebném množství. Instalaci je možné objednat u autorizovaných prodejců společně s nákupem přístroje.

Konstrukce Robomow RK1000 PRO

Ovládání – 9/10

K ovládání Robomow robotické sekačky slouží přehledný dotykový displej bezpečně schovaný pod krytem. Ideální je využívat mobilní aplikaci (dostupná pro Android i iOS) přes Bluetooth. Můžete si v ní naplánovat pravidelná sečení, vyslat sekačku sekat trávu do konkrétní zóny nebo sečení přerušit a poslat sekačku zpět do doku. V aplikaci máte k dispozici i přehledné statistiky, a dokonce si v ní sekačku můžete bezpečně uzamknout a ochránit tak proti krádeži.

Pro informace o stavu sečení a pro lokalizaci robota mimo dosah signálu můžete využít i GSM systém zasílající SMS upozornění na mobil. Ovládání považujeme za intuitivní a bezvadně vychytané do detailů.

Robomow mobilní aplikace recenze

Baterie – 8/10

Robotická sekačka Robomow disponuje akumulátorovou Li-ion baterií s kapacitou 2,8 Ah. Na jedno nabití jezdí v průměru 50 minut v kuse, ale samozřejmě záleží na členitosti pozemku. Na kopcovitém terénu bude mít podstatně kratší výdrž. Pro běžné zahrady u domu (cca do 700 m3) je však tato kapacita dostatečná.

Testovaná sekačka se nabíjí prostřednictvím dokovací stanice. Nabíjení je praktické, pohodlné a rychlé, hotovo je maximálně do dvou hodin. Vy se o nic nestaráte, vše dělá automatizace.

Kvalita sečení – 9,5/10

Sečení zajišťují dva výkonné jednosměrné motory, které pohánějí disk se čtyřmi kvalitními noži. Ty výrobce doporučuje zhruba jednou za sezónu vyměnit za nové ostřejší (v balení přímo najdete sadu 12 náhradních) pro zajištění stále dokonalých výsledků. Šířka záběru je 21 cm a výšku sečení si můžete nastavit od 20 do 100 mm. Robot se dobře dostane i k hůře dostupným okrajům trávníku podél plotů nebo kolem stromů.

Velké plus udělujeme za nízkou hlučnost (pod 60 dB), díky které můžete sekačku používat i přes noc, aniž by rušila vás nebo vaše sousedy.

Pro zajištění ideálních výsledků doporučujeme domluvit si s nákupem přístroje i profesionální instalaci. S odborníkem můžete prokonzultovat možnosti využívání sekačky a optimální řešení právě pro vaši zahradu.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Typ rotační robotická sekačka
Pro plochy do 1 000 m3
Šířka záběru 21 cm
Výška sečení 20 až 100 mm
Svahová dostupnost 45 %
Hmotnost 18,5 kg
Doba sečení na jedno nabití 50 min
Doba nabíjení 60–120 min.

Nejprodávanější robotické sekačky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (147 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář