Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze elektrického křovinořezu Ryobi RBC1226i

25. 3. 2022 aktualizováno

Hodnocení křovinořezu Ryobi RBC1226iVítěz testuTestado.cz

Elektrický křovinořez Ryobi RBC1226i potěší snadným ovládáním i nízkou hmotností. Systém vyměnitelného příslušenství umožňuje připojit odvětvovací pilu či nůžky na živý plot. Jak dobře funguje křovinořez Ryobi v praxi se dozvíte v této recenzi.

Hodnocení křovinořezu Ryobi RBC1226i

8.6

Skvělý

Víceúčelový elektrický křovinořez Ryobi RBC1226i nabízí solidní výkon, široký záběr a zaměnitelné pracovní hlavice. Ideální stroj pro běžnou zahradu. Díky nízké hmotnosti se lehce ovládá a elektrický motor nevyžaduje žádnou speciální údržbu.

Kvalita konstrukce
8.5
Motor a výkon
8
Záběr a výbava
9
Ovládání
9
Klady
  • Výkon 1 200 W
  • Hmotnost 5,1 kg
  • Jednoduchá obsluha
  • Multifunkční použití
  • Spolehlivý motor
Zápory
  • Méně odolné struny s průměrem 1,5 mm

Kvalita konstrukce

Testovaný křovinořez Ryobi RBC1226i potěší kompaktní konstrukcí s bytelnými madly. Hřídel je dělená, což zjednodušuje přepravu a současně umožňuje výměnu pracovních nástrojů. Ryobi využívá systém Expand-It SmartTool, díky kterému můžete připojit nejen nožovou či strunovou žací hlavu, ale také pilu, elektrické nůžky na živý plot nebo fukar na odklizení spadaného listí.

Výkonný a univerzální elektrický křovinořez Ryobi RBC1226 recenze

Univerzální použití se odrazilo v systému držení. Chybí klasická řídítka. Ovládací prvky se soustředí na mohutné rukojeti umístěné netradičně nad centrální tyčí. Pohyb křovinořezu ovládáte druhou rukou pomocí centrálního madla. Jeho přesnou polohu můžete nastavit dle potřeby. Systém umožňuje využívat široké škály pohybů. Řídítka vám budou chybět jen při delším sekání.

Hmotnost 5,1 kg příjemně překvapí. Křovinořez Ryobi RBC1226i sice nepatří k nejlehčím typům, ovšem je třeba přihlédnout k celkovému výkonu. Ve výbavě navíc nechybí ramenní popruhy.

Motor a výkon

Elektrický motor nabízí výkon 1 200 W. Vyžínač Ryobi dosahuje až 7 300 otáček za minutu, nožová hlava může rotovat rychlostí 8 000 otáček za minutu. Výkon stačí na jakoukoli běžnou práci. Problémem není ani přerostlá tráva nebo mladé náletové dřeviny.

Výhodou elektrického motoru je naprostá nenáročnost a minimální údržba. Stačí jen běžné čištění. Spolehlivě pracuje i startování. Jediné omezení představuje délka prodlužovacího kabelu.

Testado radí

Pro připojení křovinořezu Ryobi do elektrické sítě doporučujeme používat kvalitní a nepoškozený prodlužovací kabel. Pouze tak zajistíte optimální výkon motoru.

Recenze elektrického křovinořezu Ryobi RBC1226i

Záběr a výbava

Záběr vyžínače Ryobi RBC1226i je 38 cm, záběr křovinořezu 26 cm. Strunová hlava pracuje s dvojicí strun o tloušťce 1,5 mm. Hodí se pro běžnou úpravu nebo dočištění trávníku. Pro náročnější práci je příliš slabá.

Široký záběr oceníte při práci na větších plochách. Nožová hlava se třemi zuby dokáže odříznout náletové dřeviny i vysokou trávu. Nůž je vyrobený z tvrzeného kovu pro zaručení vysoké odolnosti a dlouhé životnosti.

výkonný Elektrický křovinořez Ryobi RBC1226 recenze

Testovaný multifunkční křovinořez Ryobi RBC1226i zastane také práci prořezávací pily, fukaru nebo nůžek na živý plot. Díky dlouhé prodlužovací hřídeli dosáhne pila poměrně daleko a výrazně vám usnadní práci při prořezu stromů na vaší zahradě.

Maximální hlučnost se pohybuje na úrovni 93,7 dB. Hluk i vibrace patří k běžnému průměru. Samozřejmě je vhodné při sečení využívat ochranu sluchu a antivibrační rukavice.

Ovládání

Ovládání elektrického křovinořezu Ryobi RBC1226i je mimořádně snadné. Kontrolovat musíte pouze prodlužovací kabel a udržovat jej v dostatečné vzdálenosti od rotujícího nože žací hlavy. Díky nízké hmotnosti je manipulace s křovinořezem jednoduchá a intuitivní.výkonný multifunkční Elektrický křovinořez Ryobi RBC1226 recenze

Multifunkční křovinořez Ryobi RBC1226i představuje univerzální zahradní stroj pro údržbu zahrady. Posečete s ním trávník a zbavíte jej nechtěných křovin. Pomocí prodloužené elektrické pily snadno prořežete stromy. Ošetřit můžete i živý plot. Fukar následně pomůže s úklidem. 

Technické parametry

Ryobi RBC1226i
Parametry
Typ Elektrický křovinořez
Motor
220 V, 50 Hz
Výkon motoru
1 200 W
Záběr (nůž)
26 cm
Záběr (struna) 38 cm
Antivibrační systém
×
Vyměnitelné hlavice
Hlučnost
93,7 dB
Typ rukojeti
D-systém
Hmotnost 5,1 kg
Rozměry (balení)
95 × 25 × 11 cm

Nejlepší křovinořezy dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (23 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář