Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze aku sekačky Ryobi RY18LMX40A-240

10. 12. 2021 aktualizováno

nejlepší aku sekačka Ryobi RY18LMX40 recenzeVítěz testuTestado.cz

AKU sekačka Ryobi RY18LMX40A-240 nabízí vysoký výkon, tichý chod a bezúdržbový provoz. Současné připojení dvojice akumulátorů oceníte při údržbě větší zahrady. Všechny hlavní výhody a nevýhody popíšeme v naší recenzi, která zhodnotí konstrukci, ovládání i kvalitu sečení.

Předem prozradíme, že našim testem prošla se ctí a můžeme Ryobi RY18LMX40A-240 doporučit všem náročným zájemcům. Porovnání s konkurencí vám usnadní náš výběr nejlepších AKU sekaček.

Hodnocení Ryobi RY18LMX40A-240

9.1

Perfektní

Výkonná akumulátorová sekačka Rioby RY18LMX40A-240 nabízí kvalitní zpracování, nenáročný provoz a dostatečnou výdrž pro práci na běžné zahradě. Uznání zaslouží hřeben pro přesné zastřihování trávy i sklopná rukojeť pro snadné přenášení. Nechybí ani mulčování.

Konstrukce
9
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
9
Kvalita sečení
9.5
Klady
  • Baterie v balení
  • Mulčování
  • Skládací rukojeť
  • Kvalitní zpracování
  • Velký koš s objemem 50 l
  • Výška sečení od 25 do 70 mm
  • Přesné zastřihování okrajů trávníku
Zápory
  • Vyšší cena
  • Chybí boční výhoz trávy
  • Bez pojezdu

Konstrukce –⁠ 9/10

Ryobi vsadilo na moderní design s kombinací černé a neonově žlutozelené barvy. Vše doplňuje průsvitný kryt motoru. Konstrukce celkově působí dostatečně robustně. Ve velké míře využívá plastové díly, které jsou ovšem pevné a kvalitní. Pozitivně se odráží v rozumné hmotnosti této aku sekačky.

Skvělá aku sekačka Ryomi RY18LMX40A test

Sekací nůž je vyrobený z kvalitní oceli. Pohání jej 18V bezkartáčový motor. Nevyžaduje žádnou údržbu. Výkon Ryobi RY18LMX40A-240 bez obtíží stačí pro běžnou práci, včetně sekání mírně přerostlého trávníku. Samozřejmě mohou nastat potíže při sekání mokré a dlouhé trávy, to však platí pro drtivou většinu rotačních sekaček bez ohledu na druh pohonu.

Testado radí

Sekačka ani motor nevyžadují kromě čištění žádnou náročnější údržbu. Péči však věnujte bateriím. Nesprávným skladováním nebo nabíjením zbytečně zkracujete jejich životnost.

Celková hmotnost, včetně dvojice akumulátorů, dosahuje 22 kg. Testovaná aku sekačka Ryobi tak spadá do běžného průměru. Oceníte však pevný podvozek s velkými koly. Skvělý prvek představuje skládací mechanismus rukojeti. Sekačku Ryobi RY18LMX40A-240 snadno složíte do kompaktního balíku a pomocí velkého madla přenesete kam potřebujete. Nezabere mnoho místa ani v kůlně nebo sklepě.

Výkonná aku sekačka Ryobi RY18LMX40A je mimořádně skladná

Ovládání –⁠ 9/10

Ergonomicky tvarovaná rukojeť zajišťuje příjemné ovládání. Bateriová sekačka Ryobi není náchylná k vibracím. Použitá technologie eliminuje potíže při startování. Pro start stačí zmáčknout ovládací tlačítko na centrálním panelu uprostřed řídítek.

nejlepší aku sekačka Riomy v našem testu

Ryobi RY18LMX40A-240 nenabízí motorizovaný pojezd. Scházet vám bude především při práci na větších plochách. Na druhé straně rozumná hmotnost spolu s kvalitním podvozkem pojezd vysloveně nevyžadují. Sekačka se dobře ovládá i bez něj. V členitém terénu by navíc spíše překážel. Aku sekačky obecně nejsou vhodné pro náročnou práci na obřích zahradách, kde pojezd oceníte nejvíce.

Výkon a hlučnost –⁠ 9/10

Zapojit můžete jednu nebo dvě Li-ion baterie s kapacitou 4 Ah. Jsou součástí balení. Sekačka spolehlivě funguje s jedním akumulátorem, dvojice přidá výkon a především prodlouží výdrž. Tu nelze přesně odhadnout, záleží na terénu, výšce trávy i stáří samotných akumulátorů. Obecně se pohybuje v řádu několika desítek minut. Nabíjení zabere asi 2 hodiny.

 

Skvělá aku sekačka Ryomi recenze

Akumulátory využívají univerzální systém Ryobi One Plus. Lze je použít v širokém spektru nářadí značky Ryobi. Nejen na zahradě, ale třeba v dílně. Kompatibilita samozřejmě funguje také naopak. Pokud využíváte v elektrickém nářadí baterie z řady Ryobi One Plus, můžete jimi bez potíží napájet i sekačku Ryobi RY18LMX40A-240.   

Hlučnost dosahuje maximálně 88,5 dB, což zhruba odpovídá jedoucímu vlaku nebo nákladnímu vozu. Bateriová sekačka Ryobi tím spadá do běžného průměru. Vysloveně tichá není, ale sousedé si na vás stěžovat nejspíš nebudou.

Kvalita sečení –⁠ 9,5/10

Díky travnímu hřebenu je sekání mimořádně přesné a rovnoměrné. Obrubníky, stromy ani jiné překážky nepředstavují vážnější problém. Trávu krásně posekáte i kolem nich. Záběr dosáhl na 40 cm. Sběrný koš pojme až 50 litrů trávy. Kombinuje plastové díly s odolnou tkaninou. Svůj účel plní dobře. Při manipulaci oceníte robustní madlo.

Aku sekačka Ryomi seče i podél zdí a brubníků

Výšku sečení můžete nastavit v šesti krocích od 25 do 70 mm. Součástí sekačky je mulčovací klín k jemnému rozřezání stébel. Drobnou připomínku lze mít pouze k absenci bočního výhozu posekané trávy.

Technické parametry

Ryobi RY18LMX40A-240
Parametry
Typ Aku sekačka rotační
Typ sečení Rotační
Motor Bezuhlíkový
Kapacita akumulátoru
2× 4 Ah
Doba provozu
dle zatížení
Doba nabíjení akumulátoru
120 minut
Záběr 40 cm
Výška sečení 25 až 70 mm
Hmotnost 22 kg
Pro plochy do cca 400 m²

Nejpopulárnější sekačky podle uživatelů Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (32 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Honza (4. 5. 2022 19:05)

Dobrý den, vážně uvažuji o této aku sekačce, ale mám obavy z konstrukce, píšete převážně plastová. Mám tomu rozumět, že i hlavní šasi, ve které rotuje ocelový nůž a je v něm uchycený motor atp? Co spoje? Nepůsobí “vachrlatě”? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (7. 5. 2022 07:05)

Dobrý den, tohle je opravdu robustní a výkonná sekačka. Hmotnost 22 kg dokazuje, že je velmi bytelná. Levnější a méně výkonné aku stroje váží pod 10 kg. Zde jsou hlavní části kovové. Toho bych se nebál. Je to kvalita pro náročné.

Odpovědět
Uživatel
Honza (9. 5. 2022 19:05)

Děkuji, tato recenze mi hodně pomohla :),

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář