Samsung Galaxy A32 je určitě zajímavý telefon do 6 000 Kč. Osloví hlavně kvalitním AMOLED panelem s 90Hz obnovovací frekvencí, dvoudenní výdrží a povedeným 64Mpx fotoaparátem. Vadou na kráse může být nižší výkon a nespolehlivá čtečka otisků prstů v displeji. Podrobnosti čtěte v naší recenzi.
Hodnocení Samsung Galaxy A32
Velmi dobrý Samsung Galaxy A32 představuje pěkné zařízení do 6 000 Kč, které může nabídnout především hezký dotykový displej s vyšší obnovovací frekvencí, slušnou výdrž a šikovný hlavní objektiv. Své mouchy ale určitě má. Mezi nejotravnější nedostatky patří nespolehlivá čtečka otisků prstů v displeji.
Design a zpracování – 8/10
Samsung Galaxy A32 vypadá na pohled hezky. Rozměrově se vešel do proporcí 158,9 × 73,6 × 8,4 mm a hmotnosti 184 gramů. Velikosti displeje zastoupilo 6,4 palců. Zvýšenou odolnost tady nemůžeme čekat, plastová konstrukce byla na čelní straně poctěna ochranou vrstvou Gorilla Glass 5. Obrazovka by se tudíž nemusela hned poškrábat.
Zařízení vlastní 3,5mm sluchátkový jack a plnohodnontý duální slot. Samozřejmostí je USB-C konektor na spodní straně.
Základní balení obsahuje telefon Galaxy A32, datový USB kabel a nabíječku. Sluchátka či obal chybí.
Vadou na kráse je čtečka otisků prstů. Ta je sice zabudována v displeji, ovšem její reakce jsou pomalé. Někdy systém odemknete až na třetí pokus.
Samsung Galaxy A32 vs. Samsung Galaxy A32 5G – jaký je rozdíl?
Tady si dávejte pozor, protože rozdíl nepředstavuje pouze podpora 5G sítě. Samsung Galaxy A32 5G vlastní horší displej s frekvencí 60 Hz. Jedná se o typ TFT a je o malinko větší (6,5 palců), také čtečka otisků sídlí na pravé hraně (nikoliv v displeji) a hlavní fotoaparát a selfie mají nižší rozlišení. A32 5G vlastní sice výkonnější procesor, ale na druhou stranu zase není Dual SIM (má pouze hybridní slot).
Displej – 8,5/10
Samsung Galaxy A32 k zobrazovací práci využívá Super AMOLED panel o velikosti 6,4 palců. Přítomné Full HD+ rozlišení (2 400 × 1 080 px) dokáže vykouzlit velmi zdařilé barvy. Chválíme také vysoký jas. V nastavení si lze vybrat ze dvou režimů; realističtější nebo řekněme takový barevnější…
Samsung Galaxy A32 běží na obnovovací frekvenci 90 Hz. Ta je konstantní a nelze ji regulovat (ani automaticky).
Testovaný Galaxy A32 podporuje funkci Always-on, která nahrazuje chybějící notifikační diodu. Poměr stran 20:9 zajistí výškové protažení. Znovu také vzpomenu na ochranou vrstvu Corning Gorilla Glass 5.
Displej jistojistě patří mezi silné stránky Samsung Galaxy A32.
Hardware a výkon – 7/10
Testovaný smartphone Samsung Galaxy A32 běží na procesoru Mediatek Helio G80, jehož základy staví na starší 12nm technologii výroby. Tady je logické, že nemůžete očekávat extra zázraky. Jak si tedy A32 vlastně vede po stránce výkonu?
Ačkoliv tabulkám benchmarků zrovna nevévodí (logicky), hraní her zvládá kupodivu dobře. Občasnému sekání se sice ubránit nedokáže, ale i náročné online akce typu PUBG jsou dobře hratelné. Proto tenhle mobil doporučujeme také dětem.
Možná za to může dobrá optimalizace se 4 GB operačních pamětí. Těžko říci, nicméně nenáročným hráčům můžeme Galaxy A32 doporučit. Interní uložiště jinak poskytuje 128 GB prostoru, které si lze navýšit vložením paměťové karty (až o 1 TB).
Samsung Galaxy A32 vlastní mono reproduktor na spodní straně. Sluchátka můžete připojit pomocí 3,5mm portu hned vedle.
Výdrž baterie – 8/10
Výdrž se pohybuje kolem dvou dní. Přítomná kapacita 5 000 mAh tedy odvádí skvělou práci. Ani při náročném zatížení (hry, fotky, video) se vám Samsung Galaxy A32 nepodaří vybít za jediný den.
Nabíjení je na tom hůře. Výkon 15 wattů dokáže kapacitu naplnit za déle než dvě hodiny. Aspoň že je nabíječka v základním balení.
Fotoaparát a kamera – 7/10
Také A32 se drží nastoleného trendu „čím více, tím lépe“ a k fotografování využívá nespočet objektivů. Nyní se je pokusíme všechny vyjmenovat a něco si řekneme o jejich kvalitě. Samsung Galaxy A32 konkrétně vlastní:
- Hlavní kameru o velikosti 64 Mpx, f/1.8, 26mm;
- ultraširokoúhlý senzor o velikosti 8 Mpx, f/2.2, 123˚;
- sekundární 5Mpx objektiv se světelností f/2.4 pro makro;
- a druhý 5Mpx fotoaparát se světelností f/2.4 určený pro hloubku ostrosti;
- pro selfie byla připravena 20megapixelová kamerka (f/2.2).
Hodnocený Galaxy A32 fotí za denního světla slušně. Fotkám nechybí kvalita a s přimhouřením oka také detail a ostrost. Ubývající světlo a přibývající stíny však dávají vědět, v jaké cenové kategorii se právě nacházíme.
Pohyblivé záběry dokáže A32 pořídit maximálně ve Full HD rozlišení při 30 snímcích za sekundu. Videím bohužel chybí optická stabilizace, takže při pohybu nebo nejistém úchopu nevypadají videa zrovna nejlépe.
Systém a konektivita – 8,5/10
Samsung Galaxy A32 již (od července 2022) běží na systému Android 12; podobně jako se dočkali aktualizace Galaxy A12, Galaxy A32 a Galaxy XCover 5. Prostředí je výrazně ovlivněno grafickou nadstavbou One UI 4.1.
Systém není plynulý. Bohužel se budete pravidelně potýkat se sekundovým zpožděním, které je místy až otravné. Například při spouštění fotoaparátů nebo načítání některých aplikací.
Hodnocený mobil Galaxy A32 podporuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth verze 5.0, GPS s A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO a NFC. Má dokonce FM rádio a rozumí si s USB On-The-Go.
Technické parametry
Rozměry: | 158,9 × 73,6 × 8,4 mm |
Hmotnost: | 184 g |
Displej: | 6,4″; 2 400 × 1 080 px; 90 Hz |
Fotoaparát: | 64 + 8 + 5 + 5 Mpx, selfie 20 Mpx |
Baterie: | 5 000 mAh |
Čipset a RAM: | Mediatek Helio G80 (12 nm), 4 GB |
Vhodný na hry: | ✔ (se sníženými detaily) |
Systém: | Android 12 |
Diskuze a zkušenosti