Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6 - chytré hodinky

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 vsadily na jednoduchý design, za kterým se skrývá moderní prostředek pro monitoring vašeho zdraví i pohybových aktivit. Umožňují placení, psaní SMS, jsou lehoučké a jejich displej vás okouzlí. Jak dopadli v našem srovnávacím testu chytrých hodinek a jaké další silné stránky skrývají? Řekneme si v této recenzi.

Obsah balení

Objevíte v balení nějaké překvapení? Pravděpodobně ne. Ale bude obsahovat to nejdůležitější: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6, magnetický napájecí kabel a návod.

Design a zpracování – 10/10

Vzhledem k tomu, jak moc jsou hodinky chváleny pro svůj zevnějšek, nejspíše by nám někteří uživatelé neodpustili, pokud bychom jim nedali plný počet bodů (alespoň v tomto ohledu). Již na první pohled si můžete všimnout kulatého ciferníku, čímž se tyto chytré hodinky odlišují například od těch, které pocházejí z dílny Apple nebo Xiaomi.

Vzhledem k jednoduchému designu, který ctí heslo „v jednoduchosti je krása“, se nemusíte bát s tímto modelem vyrazit kamkoliv. Tedy nejen do lesa nebo na cyklostezku, ale také do společnosti. Nepůsobí jako pěst na oko, jsou decentní a minimalistické.

Samsung Galaxy Watch 6 - design a zpracování

Ciferník hodinek se skrývá pod kvalitním safírovým sklíčkem, které je odolné proti poškrábání. Nevadí jim ani déšť nebo sluneční paprsky. Samsung Galaxy Watch 6 disponují stupněm krytí IP68 a voděodolností 5 ATM. Díky hmotnosti, která činí pouze 33,3 g, téměř zapomenete, že je máte na ruce. Rády se ale připomenou s některou z chytrých funkcí.

V ohledu designu a zpracování je rovněž důležité zmínit možnost vyměnitelných řemínků. Mechanismus hodinek tomu jde naproti – pokud se rozhodnete řemínky vyměnit, jednoduše odepnete příslušnou část a zase jednoduše nacvaknete nový, neokoukaný řemínek. Ciferník si navíc můžete ozdobit fotografií nebo některým z nabízených motivů.

Displej a ovládání – 9/10

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 jsou vybaveny AMOLED displejem, který zapadá do tenkého rámečku. Oproti předchozím modelům se tedy můžete těšit na displej, který je až o 20 % větší (a naopak rámečky, které jsou o 30 % menší). Displej je velký téměř 1,5″, takže na něm vynikne čas, zprávy i další informace, které budete potřebovat znát.

Velikost displeje o 1,5″ platí u verze 44mm hodinek. U verze 40mm má displej velikost 1,3″. Tato varianta hodinek je vhodná pro menší zápěstí, tedy například pro dámy. Maximální jas těchto hodinek činí 2 000 nitů. Samozřejmostí je always-on režim displeje. I v tomto režimu je pak možné upravovat jas podle potřeby. V tomto ohledu je vidět zlepšení oproti staré verzi.

Samsung Galaxy Watch 6 - displej a ovládání

Hodinky nemají mechanickou lunetu, pouze digitální. Můžete se setkat s informací, že klasickou lunetu mají, tento fakt ovšem platí jen u Samsung Galaxy Watch 6 Classic. K ovládání také standardně poslouží dotykový displej. Ovládání hodinek nám značně usnadní lokalizace pro česky mluvící trh – jsou tedy v českém jazyce.

Hardware a funkce – 9/10

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 jsou kompatibilní pouze s mobilními telefony, které disponují operačním systémem Android. Největší shoda pochopitelně panuje mezi těmito hodinkami a mobily značky Samsung. Spáruje se i s ostatními mobily s OS Android, ale bude zapotřebí počítat s tím, že některé funkce by mohly být nedostupné.

Pro propojení s mobilem je nutné disponovat operačním systémem Android ve verzi 10 a novější. Operační systém hodinek je WearOS. Samozřejmostí je interní úložiště, v tomto případě činí jeho kapacita 16 GB. Hodinky podporují NFC platby, mají pochopitelně i Bluetooth i Wi-Fi. Nechybí ani podpora LTE. Výbavu pak doplňuje GPS.

Sportovní, chytré i zdravotní funkce – to vše vám hodinky nabídnou. Podívejte:

 • měření tepové frekvence
 • krokoměr
 • výpočet kalorií
 • kalendář
 • podpora vlastních ciferníků
 • SOS tlačítko
 • detekce chrápání
 • připomenutí pohybu
 • hlídání pitného režimu …

Tyto hodinky využijete při mnoha a mnoha sportovních aktivitách. Patří mezi ně třeba jóga, plavání, cyklistika či běh. GPS využijete pro sledování trasy a polohy. Hodinky podporují 12 i 24hodinový formát. Pokud často cestujete, využijete funkci duálního času, který vám umožní vidět čas ve vaší domovské zemi i v zemi, ve které aktuálně pobýváte.

Samsung Galaxy Watch 6 - hardware a funkce

Mezi hlavní zdravotní funkce patří kromě výše zmíněných také monitoring spánku, měření hladiny kyslíku v krvi, měření úrovně stresu či upozornění na srdeční problémy. Na přijaté zprávy můžete odpovídat diktováním, případně využít přednastavené odpovědi.

Přesnost měření je obecně chválena, kritizují se však bohužel funkce měření spánku.

Výdrž a nabíjení – 8/10

U posledního klíčového parametru jsme se nevyhnuli výtkám. Ačkoliv výrobce uvádí, že by měly tyto hodinky vydržet v provozu 40 hodin, není to údaj, který by uživatele uspokojil. Objevují se četné výhrady k nízké výdrži hodinek. Připravte se tedy na to, že je s největší pravděpodobností budete muset nabíjet častěji, než byste možná čekali.

K nabíjení používáte magnetický napájecí kabel, který je součástí balení. Dnes je již téměř standardem, že moderní produkty podporují rychlonabíjení. Ani u těchto hodinek tomu není jinak. Za půl hodiny se dostanete zhruba na polovinu kapacity baterie. Pro nabíjení těchto hodinek můžete používat také kompaktní bezdrátovou nabíjecí stanici.

Závěr a hodnocení

9

Skvělé

Oproti jiným modelům mají chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 relativně příznivou cenu. Negativně se nejčastěji hodnotí jejich výdrž, vyzdvihovány jsou naopak pro svůj design a povedený displej. Jsou vhodné pro muže i ženy a ovládání mají v českém jazyce.

Design a zpracování
10
Displej a ovládání
9
Hardware a funkce
9
Výdrž a nabíjení
8
Klady
 • Atraktivní design
 • Zdravotní funkce
 • Dobré vlastnosti při hovoru
 • Nízká hmotnost
 • Přesné měřící funkce
Zápory
 • Nedostatečná výdrž baterie
 • Nepřesné měření spánku

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (20 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář