Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Internetové a satelitní televize

Recenze satelitní televize Telly

Telly satelitní televize

Že jste o satelitní televizi Telly zatím příliš neslyšeli? Není se čemu divit, tento název na českém trhu figuruje pouze krátkou dobu. V oblasti satelitního vysílání se ale rozhodně nejedná o nováčka. Společnost totiž dříve vystupovala pod jménem DIGI TV. Za dobu svého působení si tato satelitní TV získala řadu věrných zákazníků, i my jsme ji proto podrobili našemu testování.

Náš tip

Podívejte se na náš článek satelitní televize srovnání a poznejte výhody tohoto typu vysílání.

Balíčky a jejich cena – 7/10

Satelitní televize Telly má v nabídce 3 programové balíčky lišící se cenovkou i počtem televizních stanic. Základní srovnání naleznete v tabulce.

Malý balíček Střední balíček Velký balíček
Počet programů
46 82 100
Počet HD programů
22 38 42
Cena za měsíc
200 Kč 400 Kč 600 Kč

Malý balíček je tady pro ty skutečně nenáročné. Obsahuje poměrně málo televizních kanálů, velká část z nich je navíc dostupná i na bezplatném pozemním vysílání. Nás proto mnohem víc zaujal střední balíček, kde už si na své přijde i náročnější divák. Pro filmové fanoušky je v tomto balíčku připraveno 17 programů, sportovní nadšence zase potěší 10 sportovních kanálů. Velký balíček je samozřejmě ještě nabitější, ta cena už je ale také někde jinde.

Po porovnání s konkurencí bohužel musíme konstatovat, že Telly TV v balíčcích nabízí menší počet programů. V přepočtu pak tedy platíte vyšší cenu. Abyste dosáhli na metu 100 programů, měsíčně zaplatíte 600 Kč. U některých satelitních televizí se přitom jedná o standardní počet již v základních balíčcích. Stěžovat si ale nemůžeme na kvalitu obrazu.

Náš tip

Ke všem balíčkům si za 250 Kč můžete přiobjednat programy HBO.

Doplňky – 8/10

Pokud si u Telly pronajmete či zakoupíte set-top box, budete mít možnost využívat funkci TimeShift pro pozastavení aktuálního programu a započetí jeho nahrávání. Podmínkou je mít připojený externí HDD disk, kam se nahraný pořad uloží. Vy si jej poté kdykoliv pustíte.

Možnosti sledování – 7/10

K satelitní televizi si můžete přiobjednat ještě Telly aplikaci. Za 50 Kč/měsíc pak budete mít možnost Telly sledovat až na 4 zařízeních. Poplatek za přístup k aplikaci sice není vysoký, zvyšuje ale celkovou cenu služby. Ostatní poskytovatelé satelitní TV ho navíc nevyžadují.

 • Ke sledování Telly TV na obrazovce klasické televize potřebujete IPTV set-top box.
 • U Android TV, Apple TV a Samsung Smart TV pořady můžete sledovat přes aplikaci.
 • V případě notebooku Telly jednoduše spustíte v prohlížeči Firefox, Opera, Edge či Chrome.
 • Samozřejmostí je také připojení přes smartphone či tablet. K dispozici vám bude aplikace pro iOs či Android. V aplikaci je snadné se zorientovat, i když ji vidíte poprvé.
Náš tip

Zjistili jste, že možná vůbec nepotřebujete satelit a bude vám stačit internetová televize? Podívejte se na náš článek o nejlepších internetových televizích.

Podmínky – 9/10

Společnost Telly s vámi uzavře smlouvu na dobu neurčitou. Tu případně můžete vypovědět i bez hrozby tučné pokuty, jak je tomu u smluv na dobu určitou. Toto je proto rozhodně velké plus.

Na druhou stranu Telly nenabízí výhodu v podobě bezplatné instalace satelitního kompletu. Za standardní instalaci technikem zaplatíte 1 000 Kč. Sice vás tedy čeká platba navíc, částka je to ale nastavená rozumně. Už je pak na každém, zda se smíří se závazkem u jiného poskytovatele, nebo si raději zaplatí instalaci + pronájem u Telly a vyhne se tak závazku.

Satelitní set-top box s dekódovací kartou si můžete pronajímat za 90 Kč/měsíc, případně ho zakoupit za 2 500 Kč. Zvolit můžete také levnější CA modul, jehož pronájem vychází na 50 Kč/měsíc. Aktivaci služby budete mít v každém případě zdarma.

Zákaznická podpora – 10/10

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, dost možná se ani nebudete muset obracet na podporu. Telly TV má totiž do detailu zpracované odpovědi na nejčastější otázky. Na webu společnosti nechybí ani srozumitelné návody.

satelitní televize Telly TV podpora

Zákaznickou podporu je možné kontaktovat přes Messenger, e-mail či telefon. My jsme náš dotaz poslali přes chat na webových stránkách Telly, který využívá již zmíněnou technologii Messengeru. Odpověď jsme obdrželi do pár hodin, zaměstnanec “na drátu” byl velmi nápomocný a ujistil se, že nyní je nám již vše jasné. Pokud dáváte přednost telefonickému kontaktu, na webu stačí zanechat své číslo a pak už jen počkat na hovor.

Závěrečné hodnocení

8.2

Skvělá

Satelitní televizi Telly jsme body srazili především za nižší počet programů a zpoplatněný přístup k aplikaci Telly. Naopak chválíme ukázkově transparentní podmínky, vyhýbání se marketingovým trikům i kvalitu zákaznického servisu. Dobrá volba pro ty, co se chtějí vyhnout závazku.

Balíčky a jejich cena
7
Doplňky
8
Možnosti sledování
7
Podmínky
9
Zákaznická podpora
10
Klady
 • Transparentní podmínky
 • Pěkné složení balíčků
 • Výborný obraz
 • Smlouva bez závazku
 • Kvalitní zákaznická podpora
Zápory
 • Menší počet programů
 • Sledování na dalších zařízeních za příplatek
 • Nevyhnete se poplatku za instalaci

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.7 (3 hlasy)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář