Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Sava Deck 9.2

recenze Sava Deck

Model Sava Deck 9.2 jsme do našeho testu a srovnání elektrických kol zařadili jako výběr pro náročné cyklisty. Do vyšší kategorie ho řadí dlouhý dojezd, prémiová konstrukce i celková kvalita zpracování.

Hodnocení elektrokola

9.6

Perfektní

Kvalitní horské elektrické kolo, které vás potěší především svým dlouhým dojezdem 180 km na jedno nabití, čímž překonává většinu konkurence. K TOP třídě ho také řadí karbonový rám namísto běžného hliníku. Kladné hodnocení od nás má i díky použití kvalitních komponentů.

Konstrukce a zpracování
10
Jízdní vlastnosti
9.5
Dojezd a baterie
9.5
Výbava
9.5
Klady
  • Karbonový rám
  • Velký dojezd 180 km
  • Kvalitní zpracování i komponenty
  • Stabilní se snadným ovládáním
  • Výkonný motor
Zápory
  • Vyšší cena

Konstrukce a zpracování – 10/10

Horské elektrokolo Sava Deck 9.2 je univerzální pánský i dámský model. Nabízí se nejen v recenzovaném světlém provedení, ale i v tmavé variantě. Na výběr máte mezi různými velikostmi značenými písmenky S, M, L. Nosnost dosahuje 120 kg.

Na rozdíl od většiny modelů na trhu, které jsou zhotovené z hliníku, má Sava Deck 9.2 karbonový rám (konkrétně karbon s označením T700). Jedná se o materiál, který lépe tlumí nárazy, což je u horkého kola velmi důležité. Pomáhá tím v práci tlumičům a zajišťuje komfortnější jízdu a lepší ovladatelnost. Další skvělou vlastností je vyšší pevnost a nízká hmotnost. Ta dosahuje 21,6 kg, což je dobrá hodnota s ohledem na celkové robustní a odolné provedení i velkou baterii.

Motor BAFANG M500 s vysokým točivým momentem až 95 Nm a výkonem 250 W je umístěný ve střední části. Díky jeho síle se můžete spolehnout, že si Sava Deck 9.2 poradí s každým kopcem bez ohledu na terén.

Sava DECK 9.2 elektrokolo

Jízdní vlastnosti – 9,5/10

Elektrické kolo Sava Deck 9.2 je obuto do plášťů Continental. Pro pohyb v terénu ho taktéž předurčuje odpružení vidlice Suntour XCM se zdvihem 100 mm, která dobře tlumí nerovnosti pro komfortní jízdu na lehkém i těžším terénu. Pokud se budete pohybovat po rovném terénu, lze pružení vidlice uzamknout, aby neabsorbovalo vynaloženou sílu do tlumení a elektrokolo se tak snáze a s menším úsilím pohybovalo dopředu. Při jízdě po asfaltu vás příjemně potěší nízký valivý odpor.

Pohodlí vám dále zajistí ergonomická sedačka Selle Royal. Celkové tvarování přispívá ke snadnému pohybu a dobré ovladatelnosti. Kola mají průměr 27,5″, což představuje ideální kompromis mezi snadným pohybem a stabilitou.

Sava Deck 9.2 je vybavené chytrým torzním snímačem síly šlapání. Řídící jednotka neustále vyhodnocuje, jakou silou jezdec zabírá do pedálů; čím větší úsilí vynaloží, tím se zvýší míra pomoci.

Díky výborným jízdním vlastnostem elektrokolo Sava Deck 9.2 nezklame ani zkušené bikery, kteří se pohybují v náročnějším terénu. Zároveň ho ale mohou samozřejmě používat i nadšení začátečníci. Jen je nutné počítat s tím, že kvalitě odpovídá také pořizovací cena.

 Sava DECK 9.2 test

Dojezd a baterie – 9,5/10

Elektrokolo Sava Deck 9.2 je výborným parťákem na dlouhé projížďky. Kromě toho, že se snadno ovládá i bez pojezdu, má baterie opravdu velkou kapacitu. Nebude vás tak omezovat ani při pohybu na dlouhé vzdálenosti. Akumulátor 20 Ah / 720 Wh umožňuje urazit až 180 km na jedno nabití (samozřejmě v závislosti na okolích podmínkách od teploty až po terén). Jedná se o nadprůměrnou hodnotu a jen málo běžně dostupných modelů elektrických kol dosahuje většího dojezdu.

Baterie je integrovaná v rámu. Kvůli její velikosti tak má Sava Deck 9.2 poměrně robustní provedení. Použitý byl akumulátor LG, který se vyznačuje dlouhou životností. Rychlost elektropohonu je maximálně možných 25 km/hod.

Sava DECK 9.2 displej

Výbava – 9,5/10

Jak je u pokročilého modelu horského elektrokola očekávatelné, brzdy vepředu i vzadu jsou samozřejmě hydraulického kotoučového provedení, aby co nejlépe fungovaly a zajistily vám bezpečnost i při vyšší rychlosti nebo v náročném terénu. Dokáží vyvinout značnou a konzistentní sílu pro zastavení. Konkrétně zde najdete brzdy Shimano Altus MT-200. Od stejné značky je také přehazovačka Shimano Deore RD-M6000 SGS. Ta disponuje deseti stupni, abyste si mohli přizpůsobit jízdu svým potřebám. Řazení je v jedné rovině pro snadnější ovladatelnost. Volba míry asistence je pak řešená prostřednictvím tlačítek (plus, mínus, on/off).

Ve výbavě dále najdete pedály LP-829 9/16BR a do kompletní výbavy nechybí ani stojánek.

Přehled o jízdě (rychlost, ujetá vzdálenost aj.), stupni asistence i stavu baterie vám dá povedený displej Bafang C240. Jeho plusem je dobrá čitelnost i za ostrého světla a také detailní vykreslení. Také na něm najdete USB pro napájení externích zařízení, jako je třeba mobilní telefon nebo osvětlení.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2021
Baterie:  36 V / 20 Ah
Dojezd: 180 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: V rámu
Brzdy: Kotoučové
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 10
Nosnost: 120 kg

Oblíbená horská elektrokola podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (11 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář