Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Cestování

Recenze vyhledávače letenek Skyscanner

19. 2. 2022 aktualizováno

vyhledávač letenek Skyscanner

Skyscanner.cz je srovnávač a vyhledávač letenek, který vás potěší výhodnými cenami, což je pro mnoho zákazníků ten nejdůležitější parametr. Zejména u letenek po ČR dokáže najít opravdu nejvýhodnější nabídku na trhu. V naší recenzi na něm také chválíme flexibilní vyhledávání s celou řadou filtrů. Pojďte se podívat, jak Skyscanner funguje.

8.5

Skvělý

Cenově výhodný vyhledávač letenek, který slouží pro srovnání a nalezení letů různých společností. Nákup pak probíhá na webu aerolinky. V naší recenzi Skyscanner rovněž chválíme flexibilní vyhledávání s mnoha filtry, a pomocníky především pro nalezení cenově nejlepší nabídky.

Vyhledávání
9
Nabídka
8.5
Ceny
10
Uživatelská podpora
7
Hodnocení zákazníků
8
Klady
  • Nízké ceny
  • Mnoho funkcí pro nalezení výhodné nabídky
  • Flexibilní vyhledávání
  • Široká nabídka letů
Zápory
  • Nákup letenek probíhá na jiných webech

O společnosti

Vyhledávač letenek Skyscanner vznikl v roce 2001. Jedná se o společnost se sídlem ve Velké Británii. Rozhodně se ale nemusíte bát, že by na vás služba mluvila anglicky. Skyscanner má plnohodnotnou českou verzi. Navíc se nejedná jen o jazykovou mutaci původního webu, ale přímo o nabídku pro český trh.

Rozdíl mezi originálním webem Skyscanner.com a českým Skyscanner.cz pro nás bude především v ceně. Pokud letíte z ČR nebo do ČR, vždy využívejte stránky s koncovkou „cz“. Zde jsou tyto letenky výrazně levnější. Kromě webových stránek má Skyscanner také svojí mobilní aplikaci po Android i pro iOS.

recenze vyhledávání letenek levné Skyscanner

Vyhledávání

Ihned po otevření webu se vám zobrazí základní vyhledávač. V něm si můžete vybrat hlavní parametry vaší trasy. Volit lze mezi letem jednosměrným, zpátečním nebo mezi více městy. Cílovou destinaci zadáte buďto všeobecně jako název státu či města, ale můžete zvolit i konkrétní letiště. Zajímavá volba „kamkoliv“ pak pomůže nerozhodným cestovatelům najít zajímavé tipy nebo vyhledat co nejlevnější letenku. Samozřejmě nechybí výběr data, cestovní třídy a počtu letenek.

Po vyhledání letenky dle těchto nejdůležitějších parametrů nabízí Skyscanner i další možnosti. Vybrati si můžete například konkrétní leteckou společnost, přesný čas odletu nebo lety s nižšími emisemi CO₂. Všechny parametry lze samozřejmě mezi sebou různě kombinovat. Díky tomu je vyhledávání velmi flexibilní.

recenze Skyscanner, vyhledávání letenek

Nabídka

Hodnocený vyhledávač letenek Skyscanner se může pochlubit jednou z nejširších nabídek letů na trhu. Vyniká především u výhodných spojů z Česka do Evropy i za oceán. Ovšem není problém sehnat ani lety mezi zahraničními destinacemi. V takovém případě se nemusíte držet jen české verze a můžete se podívat i na zahraniční Skyscanner.com.

Širokou nabídku uvítají především zákazníci, kteří si chtějí detailně vybrat svůj let podle mnoha parametrů, nebo ti, kteří hledají co nejnižší cenu. Méně nároční uživatelé, kteří chtějí jen rychle najít téměř jakoukoliv letenku na cílové místo, ale mohou na vyhledávači Skyscanneru ztratit s porovnáváním, hledáním a kontrolováním letů více času, než by chtěli.

Skyscanner na rozdíl od některých jiných vyhledávačů letenek slouží doopravdy jen k vyhledání – nákup probíhá na webu konkrétní letecké společnosti. Díky tomu mnozí nazývají Skyscanner srovnávačem letenek.

Výhodou tohoto systému je široká nabídka a ceny bez navýšení samotným vyhledávačem. Na druhou stranu se může stát, že výjimečně narazíte i na méně spolehlivé prodejce. Proto doporučujeme si jejich důvěryhodnost vždy ověřit.

vyhledávač Skyscanner test

Ceny

V cenové výhodnosti si vede Skyscanner velmi dobře. Chcete-li ušetřit, vždy se vyplatí se podívat právě na tuto službu. V porovnání s ostatními vyhledavači letenek zde obvykle narazíte na výhodnější ceny konkrétních vámi vyhlédnutých letů nebo na jinou levnější nabídku.

Pro zákazníky, kteří chtějí co nejlevněji cestovat, je zde připraveno několik funkcí. Můžete využít řazení od nejnižší ceny nebo upozornění na nejvýhodnější cenu.

V rámci klasického vyhledávání se vyplatí také volba „nejlevnější měsíc“ či „kamkoliv“, která vám ukáže cenově zajímavé lety na různá místa, která můžete navštívit. Pokud si rezervujete let s dostatečným předstihem nebo pokud vám nebudou vadit přestupy a menší letiště, můžete se dostat na opravdu zajímavou částku, která je porovnatelná i s autobusovou dopravou.

ceny letů Skyscanner

Další služby

Vzhledem k faktu, že Skyscanner vyhledává lety, nikoliv přeprodává, nemůže logicky po zakoupení letenky řešit případné problémy s touto službou. V případě potřeby se musíte obrátit na letecké společnosti a vyřídit si vše sami. Ačkoliv menší podpora může být pro někoho nevýhodou, přináší tento systém i své benefity v podobě již zmíněné výhodnější ceny a široké nabídky.

Na webu Skyscanner.cz naleznete spousty užitečných informací. Díky nim zvládne proces vyhledávání a rezervace i úplný začátečník. Při plánování cesty také oceníte základní informace o vybrané destinaci. Dozvíte se například délku cesty, možné letecké společnosti na vybrané trase, počet letů za týden nebo čas pro nejvýhodnější rezervaci. Nechybí ani klasické cestovatelské tipy, jako co v dané lokalitě navštívit, co ochutnat nebo informace o místní měně, jazyku či o dokladech pro vstup do země.

Kromě letů můžete na webu Skyscanner vyhledávat také pronájem aut nebo hotely. Máte tak nejdůležitější zařizování na cesty prakticky na jednom místě.

Hodnocení zákazníků

Recenzovaný vyhledávač letenek Skyscanner patří mezi zákazníky k velmi populárním službám s dobrým hodnocení. Nejvíce si uživatelé chválí výhodné ceny. Mnoho recenzí hovoří, že jim Skyscanner pomohl ušetřit i více než 1 000 Kč.

Jak jsme již upozorňovali, jedná se o srovnávač cen, který sám letenky neprodává. Lidé proto také zmiňují, že si případné problémy museli řešit s aerolinkami sami.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář