Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze sluchátek Koss Porta Pro

11. 6. 2018 aktualizováno

Koss Porta Pro

Vyrobit kvalitní produkt, který se bude dobře prodávat i následující rok je snem každého výrobce. A teď si představte, že existuje zařízení, které se v téměř nezměněné podobě prodává již tři dekády.

Máme před sebou hudební senzaci v podobě sluchátek Koss Porta Pro, jejichž oblíbenost nezná mezí. Stačí se jen rozhlédnout a ve svém okolí minimálně jedny napočítáte. Ani my jsme neodolali a jedny takové máme déle jak dva roky doma.

Na obrázcích můžete vidět černé provedení, ovšem některé obchody nabízí i bílé, modré, červené nebo třeba stříbrné. Cena sluchátek se pohybuje kolem 900 Kč.

V rámci recenze přinášíme skutečně objektivní posouzení, jehož řádky pramení z letitého relaxačního a sportovního vyžití. Tak co myslíte, patří Koss Porta Pro mezi prostý hudební „hype“ nebo jsou opravdu tak výjimečná a můžeme je zařadit mezi nejlepší sluchátka?

Obsah balení

Součástí balení je mimo sluchátek Koss Porta Pro drobná dokumentace a pevný sáček pro pohodlné přenášení a delší skladování.

Za náhradní náušníky bychom se určitě nezlobili. Fotografii balení vám bohužel neukážeme, protože jsme jednotlivé části za dva roky někam zašantročili…

Koss Porta Pro

Design a zpracování – 8,5/10

Ruku na srdce, zevní podoba náhlavních sluchátek Koss Porta Pro nikoho ze židle nevytrhne. Zpracování je ovšem vysoce účelné. Výrobní linky sáhly po plastu a kovu, z něhož je vyroben jednoduchý týlní most. Na levém i pravém zakončení si pak hoví kruhové mušle na uši.

Manipulace s konstrukcí o hmotnosti 80 gramů je snadná a uživatelsky přívětivá. Oba konce si snáze roztáhnete na požadovanou velikost, která bude tvaru vaší hlavy vyhovovat. Sluchátka hlavu hezky kopírují a s upevněním nemáme absolutně žádný problém.

Zároveň však upozorňujeme, že Porta Pro nemusí být pro mnoha hodinové nošení zcela ideální. Již po hodině pravidelně cítíme na hlavně tlak, z něhož jsme se rádi vyprostili. Záleží ovšem na každém, co považuje za ideální. Jen tvrdíme, že sluchátka nemusí sednout úplně každému. Pravdou nicméně je, že na zevní straně najdete přepínací systém ComfortZone, který umožňuje měnit intenzitu přítlaku.

Recenzovaná sluchátka jsou vysoce kompaktní. Pomocí jednoduchého fíglu se dají oba náušníky sklopit a háčkovým systémem se levý i pravý konec zachytí do sebe. Už tak malá sluchátka se tedy ještě více zmenší. Ve složeném stavu se vám vlezou i do toho nejtitěrnějšího kufru.

Ze sluchátek vede 125 centimetrů dlouhý kabel, který je zakončen standardním 3,5 mm audio výstupem. Ať už se kabel tváří jakkoliv, i po dvouletém používání jsme na žádné části nezaznamenali opotřebení. Sluchátka přitom používáme hlavně při běhání, během něhož jsme nejednou zmokli a s opatrným zacházením si při vysoké tepové frekvenci hlavu zrovna nelámeme.

Koss Porta Pro

Podobně kladně hodnotíme i celkovou konstrukční odolnost. Ani opakované pády nezpůsobily systému uchycení nebo nějaké jiné části nenávratné změny, což se skutečně cení. Parádní je také odolnost pěnových mušlí, které se dotýkají vašich uší. Vydrží toho skutečně moc. Avšak v případě potřeby si můžete klidně dokoupit nové.

Důležité je i zmínit pevnost uchycení. Ani po hodinovém běhu sluchátka na hlavně necestují a sedí jako přišpendlená. Kovové přemostění lze roztáhnout i do takové míry, aby bylo možné je přetáhnout přes kšiltovku. Po sundání se pak stáhne do původního tvaru bez jediné vady na kráse.

Technické specifikace – 9/10

Sluchátka Koss Porta Pro jsou primárně určena pro poslech skrze mobilní telefon. Nikdo vám samozřejmě nebrání, abyste si je připojili k počítači či MacBooku, ovšem k těmto účelům jsou určená spíše jiná sluchátka. Výběr nejlepších sluchátek letošního roku je k přečtení tady.

Slovo poslech zde hraje velkou roli, protože na konstrukci nenajdete žádný mikrofon. Na telefonování si tedy musíte nechat zajít chuť. Z techničtějších parametrů nezbývá než ještě uvést citlivost 101 db/mW, impedanci 60 ohmů a kmitočet 15-25 000 Hz. Dle konstrukčního řešení se jedná o otevřená sluchátka.

Zvuková kvalita – 9/10

Při souzení zvukové kvality musíme nutně vycházet z ceny sluchátek Koss Porta Pro. Za ani ne tisíc korun se dočkáte skutečně překrásných a čistých tónů, které byste opravdu nečekali. Hodně slušné jsou i basy, jejichž hromobití dokáže silně dunět.

Koss Porta Pro

Dobře se nám poslouchaly jak poklidné tóny a něžné hlasy, tak pořádný rokec a krutopřísný hip hop. Také z maximální hlasitosti jsme byli v dobrém překvapeni. Záleží samozřejmě na použitém přístroji, ale s veškerými námi zvolenými telefony a počítači se sluchátka předvedla na výbornou.

Koss Porta Pro doporučujeme hlavně rekreačním běžcům. Slušná kvalita a poctivé basy dodají vaší mysli poctivou energickou sílu, otevřené mušle zároveň nechávají vaše sluchové smysly ve střehu. Tudíž blížící se automobil či neohleduplný cyklistický hlouček bezpečně a s předstihem uslyšíte.

Zkušenosti zákazníků

Na Heurece se objevilo celkem 940 recenzí, které svým hodnocením sluchátkům Koss Porta Pro udělily celkové hodnocení 83 %. Spokojení zákazníci si většinou pochvalují kvalitní zvuk, vysokou odolnost a skladovatelnost.

Mezi negativními ohlasy se objevila délka kabelu, která je ovšem standardní, a slabší izolovanost od okolního hluku. Ačkoliv na tom něco pravdy skutečně je, tahle sluchátka jsou otevřená, tudíž s danou vlastností musí budoucí majitel počítat.

Alternativy k Koss Porta Pro

Mezi oblíbené a dobře hrající hudebníky řadíme i model Koss KSC75, který se dá koupit za nějakých 500 Kč. Tenhle přístroj ocení hlavně zapálení sportovci, k jejichž účelům jsou sluchátka jako stvořená. Ostatně hmotnost 42 gramů hovoří za vše.

Kde koupit Koss Porta Pro a jejich cena

Cena Koss Porta Pro se v současnosti (11. 6. 2018) pohybuje ve většině obchodů kolem 800 – 900 Kč. Pro aktuální cenu v jednotlivých obchodech klikněte na tlačítka níže:

Náš tip

Pokud si připlatíte pár stovek, můžete si tato sluchátka koupit i s doživotní zárukou.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělá

Koss Porta Pro patří mezi jedny z nejlepších sluchátek v poměru cena a výkon. Za pár stokorun získáte kvalitně hrající přístroj, který vám dobře poslouží na cestách i běhu.

Design a zpracování
8.5
Technické specifikace
9
Zvuková kvalita
9
Klady
  • Odolná a kompaktní konstrukce
  • Pevné a funkční uchycení
  • Kvalitní tóny a basy
  • Ideální pro běžce
  • Bezkonkurenční poměr cena/výkon
Zápory
  • Obyčejný vzhled
  • Někomu nemusí sednout
  • Bez mikrofonu

Nejprodávanější sluchátka dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.4 (5 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Lojza (22. 10. 2019 21:10)

9/10 za zvuk u PortaPro? To jako vážně? 4/10 by bylo moc. To jste opravdu neslyšeli lepší sluchátka než tuto sračkoidní legendu se zvukem bez dynamiky, bez detailů, se zahuhlanými basy? PortaPro jsem dlouhá léta poslouchal cca 1999 - 2008 a myslel si, kdoví co nejsou. Nebyly, přišlo prozření v první fázi díky Beyerdynamics DT990, koupenými společně s kvalitním sluchátkovým zesilovačem. Od té doby nedokážu dát PortaPro na uši, jaká je to hrůza a utrpení.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (23. 10. 2019 06:10)

Dobrý den, beru v potaz cena a výkon. Vaše sluchátka jsou násobně dražší, tudíž budou hrát logicky lépe. Nelze srovnávat produkt za 1 000 Kč s produktem za 3 500 Kč.

Odpovědět
Uživatel
MichalL (22. 6. 2019 19:06)

Zdravím, děkuji za test a na většinu věcí mám podobný názor. Ještě bych teda doplnil problém s molitany, které se hodně často ničí, alespoň já s tím mám velké zkušenosti a za náhradní dáte celkem dost peněz. Kossy jsou podle mě taky tvořené spíše dovnitř než ven, jelikož jsou otevřené a není problém slyšet okolní zvuk. Před nedávnem jsem objednal NÁUŠNÍKY NA KOSS PORTA PRO, které by měly oba zmíněné problémy vyřešit, tak uvidím... podle recenzí by to mělo být OK, máte s tím nějaké zkušenosti? Díky

Odpovědět
Uživatel
Erika S. (16. 10. 2018 17:10)

Přemýšlím nad sluchátky Koss. Nemáte nějaké další tipy na jiná sluchátka Koss?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (17. 10. 2018 07:10)

Dobrý den, určitě ano. Pro tyto účely doporučuji výběr dalších kvalitních sluchátek Koss v tomto článku.

Odpovědět
Uživatel
Franta Pepa (6. 9. 2018 10:09)

Zdravím. PORTA PRO jsou na svou dobu skutečně výjimečná sluchátka. Obrovská škoda, že ta, vyrobená po roce 2001 mají membránu akustického měniče z jiného materiálu než ta původní. Materiál je malinko tvrdší, přesto lehčí a hlavně mnohem levnější. KOSS v tomhle století už jen těží z úspěchu 90-tých let, přičemž se snaží na něm ještě co nejvíce trhnout. Sluchátka s novým akustickým měničem si sice zachovala podobné dynamické vlastnosti, ovšem zvuk již není tak přirozený. Zdá se být plechový a pocitově chybí vyšší pásma. Poznat to lze pouze, pokud postupně zkouším stará i nová sluchátka.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (7. 9. 2018 06:09)

Dobrý den, děkujeme za přínosný komentář :)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář