Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze sluchátek Niceboy HIVE

Naše redakční stoly obtěžkala krásně zpracovaná bluetooth sluchátka Niceboy HIVE, jejichž reprodukční službu si můžete pořídit za zhruba 1200 Kč (12/2017). K mání jsou v bílé nebo naší černé barvě.

Mimo pohodlného přenosu přináší tohle zařízení slušnou skladovatelnost a ještě něco navíc. Jak je na tom třeba výdrž a kvalita zvuku? To a mnohem víc vypráví následující řádky.

Náš tipNáš tip

Četli jste už náš článek s výběrem nejlepších sluchátek?

  Obsah balení

  Po zakoupení vám domů dorazí balení v plastovém obalu, kde najdete bezdrátová bluetooth sluchátka Niceboy HIVE, microUSB nabíjecí kabel, audio kabel s vyvedením 3,5 mm jack a návod v českém jazyce a třeba i slovenštině.

  Návod je vypracován v jednoduchém stylu, kde dohledáte veškeré potřebné informace. Mimo jiné se seznámíte s funkcemi LED diody, nabíjením a obslužností.

  Niceboy HIVE - obsah balení

  Design a zpracování – 9/10

  Sluchátka jsou těžká 174 gramů a rozměrově se vešla do přibližné 22,5centimetrové maximální výšky a zhruba 15centimetrové šířky. Délku zařízení ale můžete ponížit díky snadné skladovatelnosti. Levé a pravé sluchátka jednoduše sklopíte dovnitř, čímž získáte další místo navíc. Nejde přitom o žádný trik ani složitost. Skládání je snadné a zvládne je každý začátečník i bez návodu.

  Niceboy HIVE

  Design Noceboy HIVE vychází z tradiční modré a černé barvy, které se k sobě přirozeně hodí. Elegantní modrý proužek pocítily také obě sluchátka kolem svého obvodu. Vizáž působí skutečně příjemně a její vyvedení není ani příliš výrazné, ani moc v ústraní. Zkrátka tak akorát.

  Zpracování dalo přednost příjemně měkkému polstrování, které obepíná snadno čistitelné pogumování. Obě sluchátka jsou vyrobena z černého plastu, který je příjemný na dotek. Materiál je hebký a hezky se s ním pracuje. Oba náušníky jsou pak vyrobeny z tradičního měkkého materiálu. Kruhový průřez měří přibližně 3,5 centimetru. Náušníky vám tedy vaše uši kompletně nepřekryjí, nýbrž zaplní jejich vnější stranu.

  To má samozřejmě své výhody a nevýhody. Každý si musí rozmyslet, jaká sluchátka vlastně chce a k čemu je bude používat. Oba boky sluchátek ještě zdobí kovové konzole, po kterých sluchátka jezdí a uživatel si nastavuje vyhovující polohu náušníků. Opomenout nesmíme ani na trojici mechanických tlačítek na levé straně. Hned pod nimi je k vidění LED dioda, microUSB port, otvor 3,5 mm jacku a zdířka mikrofonu.

  Niceboy HIVE se nám po stránce designové moc líbí. Sluchátka vypadají hezky a hodí se ke každé bundě, triku nebo halence. Delší nošení nás ale trošku bolelo do uší. To ale není způsobeno zpracováním sluchátek, nýbrž zvolenými náušníky. Každému zkrátka vyhovuje něco jiného. Někdo dává přednost sluchátkům peckovým, jiný zase třeba těmto. Při výběru dobře važte, co vyhovuje právě vám.

  Technické specifikace – 9/10

  Niceboy HIVE při svém chodu využívají technologii Bluetooth verze 4.1, která se projevila jako maximálně spolehlivá. Dosah sluchátek výrobce uvádí kolem 10 metrů, s čímž můžeme souhlasit. Sluchátka jsme zkoušeli na různé metrové vzdálenosti, v několika místnostech od zdroje a hrála stále bezvadně.

  Občas přenosová technologie trošku zaváhala, což se projevilo sekundovou prodlevou. Nikdy ale nešlo o nic zásadního, co by nám bránilo v pohodlném poslouchání. Sluchátka fungovala prostě skvěle. K poslouchání můžete kromě bluetooth využívat také 130 centimetrů dlouhý kabel s jackovým zakončením. Kabel přijde vhod například po vybití baterie.

  Kromě hudebního poslechu můžete tohle zařízení využívat pro telefonování jako klasické handsfree. Sluchátka snadno spárujete s vaším telefonem a máte vystaráno. Jakmile se ozve hovor, jednoduše hovor přijmete a můžete vesele diskutovat. Zvuk byl vždy čistý a stabilní, a to jak z naší strany, tak ze strany přijímané. Nemějte obavy ani z telefonování přes sociální sítě typu Facebook. Ani tady sluchátka nezaváhala a veškerá obslužnost běžela jako na drátkách.

  Po zakoupení sluchátek doporučujeme pročíst si jednoduchý návod, kde se mimo jiné dozvíte něco o funkcích LED diody. Ta dokáže svítit několika barvami. Pomalé modré blikání například znamená aktuální stav připojení, červené zase indikuje nízký stav baterie atp.

  Do sluchátek byla vsazena lithiová baterie s kapacitou 300 mAh. Výdrž je samozřejmě vysoce závislá na míře přehrávání, hlasitosti, basech a dalších aspektech. Obecně uváděná 13hodinová výdrž realitě odpovídá, stejně tak nabíjení trvající od 2-3 hodin. Dobíjení se provádí pomocí přiloženého microUSB kabelu, který vsunete do počítače a zařízení se o vše postará za vás.

  Veškerá obslužnost je nadmíru snadná a pro pochopení stačí zhruba několik minut. Zatímco prostředním tlačítkem přehrávanou skladbu pozastavujete, horním vyberete následující písničku. Delším podržením zase skladbu nebo hovor zesílíte. Všechna tlačítka jsou vlastně multifunkční, čímž výrobce ušetřil čas a celkovou „paměťovou“ obslužnost. Rozmístění tlačítek si zkrátka zapamatuje každý a při obsluze nemusíte sluchátka z hlavy vůbec sundávat.

  Ještě se krátce podíváme na číselné charakteristiky, kterými se Niceboy HIVE chlubí. Počítat můžete s frekvencí 2,4 Ghz – 2,4835 Ghz, citlivostí 100 dB a impedancí 32 Ohmů. Velmi působivé je doporučené teplotní uskladnění, které se pohybuje od -40 °Celsia po +60 ° Celsia. Ani vyšší teploty nebo mráz sluchátkům nevadí. I tak ale berte hodnoty orientačně, protože velké teplotní výkyvy nebudou mít na baterii nijak dobrý vliv.

  Zvuková kvalita – 9/10

  Zvukový projev bezdrátových sluchátek Niceboy HIVE se nám skutečně líbil. Výšky jsou vysoké, hlasy dobře slyšitelné, jednotlivé instrumenty naladěné a celkový projev bezvadný. Nadmíru nás uspokojil také basový projev, který dokáže dunět a navodit příjemnou „klubovou“ atmosféru.

  Niceboy HIVE

  A byť jsme manipulaci vychválili již výše, musíme se k ní krátce vrátit. Moc se nám totiž zamlouvá mimořádný rozsah zesílení, který dokáže nabídnout prakticky jakoukoliv hlasitost. Ať už jsme poslouchali duši lahodící piano, nebo třeba norského diskžokeje Kyga, vždy jsme si vybrali ideální hlasitost. Právě tohle je velmi zásadní vlastnost, kterou je nutné budoucím majitelům vyzdvihnout.

  Co bychom možná trošku pohanili, je celková hlasitost. Ačkoliv je maximální zesílení dostatečné, jsme toho názoru, že mohlo být o krapet vyšší. Tento neblahý dojem ale možná vzniká z důvodu náušníků, které oba reproduktory od ušních bubínků logicky vzdalují.

  Niceboy HIVE

  Závěrečné hodnocení

  Hodnocení9
  Perfektní

  Niceboy HIVE se prokázala jako vysoce spolehlivá bezdrátová sluchátka, která se snadno ovládají a dokáží kvalitně zahrát. Maximální hlasitost ale mohla být krapet vyšší. I tak se ale jedná o skvělý přístroj, který můžeme milovníkům hudby doporučit.

  Design a zpracování
  9
  Technické specifikace
  9
  Zvuková kvalita
  9
  Klady
  • Hezký design
  • Příjemné zpracování
  • Vysoká kompaktnost
  • Spolehlivý hudební přenos
  • Kvalitní handsfree
  • Jednoduchá obslužnost
  • Znamenitá výdrž baterie
  • Poměr cena/výkon
  Zápory
  • Někomu nemusí náušníky vyhovovat
  • Mírně slabší maximální hlasitost

  Nejprodávanější sluchátka dle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte recenzi

  Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

  Autor recenze

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Muska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO.

  Podobné recenze

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář