Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Televizory

Recenze Smart televize Tesla 55S906BUS 55″ (139 cm)

29. 6. 2023 aktualizováno

Smart televize Tesla 55S906BUS 55 (139 cm) recenze testado

Televize je v současné době téměř automatický doplněk každé domácnosti. My měli možnost otestovat Smart televizi Tesla 55S906BUS. Obrazovka s úhlopříčkou 139 cm nabízí skvělý zážitek při sledování a díky rozlišení 4K Ultra HD má bezchybně hladký a hluboký obraz. Díky technologii Android TV umožňuje nejen instalaci množství aplikací, ale umí se propojit s vaším smartphonem a zařadit se mezi dalšího člena chytré domácnosti.

Hodnocení Smart televize Tesla 55S906BUS 55″

8.8

Celkově lze říci, že televize Tesla 55S906BUS je na velmi vysoké úrovni. S elegantním vzhledem, tenkým rámečkem a kvalitním provedením je tato televize skvělou volbou pro uživatele, kteří vyžadují nejen skvělé funkce, ale chtějí si při shlédnutí oblíbeného pořadu vychutnat i výborný obraz a zvuk. Pokud výrobce instalované aplikace Swaiot Home zapracuje na její kompatibilitě s aktuálním systémem Android, tak televizi nebude co vytknout a splní veškeré požadavky každého diváka. Co se týká kvality obrazu a zvuku, což je u televize prakticky to nejdůležitější, tak tady jí není co vytknout.

Obsah balení
9
Design a zpracování
9
Displej
10
Hardware a konektivita
8
Zkušenosti při používání
8
Rozlišení:UHD
Operační systém:Android TV
Velikost obrazovky:55" ( 55 palců )
Tuner:DVB-T/T2/C/S/S2
Úhel pohledu:178°/178°
HDMI / USB:3 / 2
Klady
  • Pěkný design
  • Výborné ozvučení
  • Skvělý obraz
  • Android TV
  • Rychlá odezva
  • Podpora 5GHz WiFi sítí
  • Bluetooth
Zápory
  • Aplikace Tesla Smart - nekompatibilní s aktuální verzí Android

Obsah balení

Televize je pečlivě zabalena v kartonové krabici, chráněná proti poškození při přepravě polystyrenovou výplní. V balení kromě televize najdeme dálkový ovladač, napájecí kabel do sítě 230 V, dva stolní držáky televize a jednoduchý návod instalace v českém jazyce. Příjemné bylo zjištění že dálkový ovladač již obsahuje 2 AAA baterie a součástí balení je i připojovací redukce na kabely AQ 3× CINCH.

Design a zpracování

Televize Tesla 55S906BUS 55″ má elegantní a moderní design, který se hodí do různých interiérů. Tenký rám ohraničující velký LCD LED displej působí velmi vkusně. Do spodní části televize jsou vkusně zabudované reproduktory s výkonem 2 × 12 W a dva stabilní stojany. Rámeček zdobí logo Tesla a pod ním je malá dioda signalizující stav zapnutí nebo vypnutí televize.

Dodávaný stojan je dobře stabilní a snadno montovatelný. Televizi je možné také pověsit na stěnu pomocí VESA držáku, což může přidat prostorový komfort a vkusný vzhled. Zadní stranu televize tvoří černý plastový kryt z kvalitního materiálu, do kterého jsou zabudovány 3 porty HDMI, 2 × USB, ethernetová zásuvka a připojení na anténu. Zároveň je možné připojit redukční kabel CINCH dodávaný v balení televize.

Dodávaný dálkový ovladač je přehledný a snadno ovladatelný. Jeho výhodou je komunikace s televizí pomocí Bluetooth a proto není potřeba s ním mířit přímo na televizi. Kromě toho je možné využít také mobilní aplikaci TeslaSmart pro ovládání televize přes smartphone. Aplikace je samozřejmě pro Android i iOS. Celkově lze říci, že zpracování a design televize Tesla 55S906BUS jsou na vysoké úrovni. S elegantním vzhledem, tenkým rámečkem a kvalitním provedením je tato televize skvělou volbou pro uživatele, kteří vyžadují nejen skvělé funkce, ale také designový zážitek.

Displej

Smart televize Tesla 55S906BUS má celkem nadprůměrné rozměry a prakticky celou přední stěnu tvoří 55 palcový displej. Obrazovka Direct LED a rozlišení Ultra HD ( 4K ) nabízí vynikající obrazovou kvalitu. Barevné podání je živé a přesné, díky technologii HDR je obraz bohatý na detaily a kontrast je velmi působivý. Skvělý je rovněž pozorovací úhel 178 stupňů. Díky tomu lze televizi sledovat z kteréhokoliv místa v místnosti a stále si užívat kvalitní obraz.

Výrobce do televize zabudoval procesor nové generace. Díky tomu má displej kvalitní obraz bez závad nebo zamrzání a redukce šumu MPEG jej automaticky vyčistí pro nejlepší kvalitu.

Hardware a konektivita

Televize Tesla 55S906BUS je vybavena operačním systémem Android TV, což znamená, že umožňuje přístup k široké škále aplikací a obsahu. Pomocí Ethernetu nebo Wi-Fi se televize snadno připojí k internetu a uživatel může sledovat oblíbené filmy z platformy jako Netflix, YouTube, Spotify a další. Tesla S906 přichází s podporou 5GHz WiFi sítí.

Jednoduché sledování oblíbených pořadů, filmů nebo jiného obsahu umožňuje vestavěný Chromecast. Sledovat oblíbené pořady na velké obrazovce lze na několik kliknutí z jiných chytrých zařízení, která denně používáme. Televize nabízí dostatek portů včetně HDMI, USB, AV a digitálního audio výstupu. Snadno lze připojit herní konzoly, Blu-ray přehrávač, rozšířit vnitřní úložný prostor a další periferie.

Výrobce si dal záležet nejen na kvalitním displeji, ale televize Tesla 55S906BUS má i kvalitní ozvučení. Ultratenké tělo televize je osazeno vestavěným soundbarem a podporou prostorového přednesu DTS. Díky jednoduchému připojení Bluetooth můžete televizor používat i při vypnuté obrazovce jako externí reproduktor.

Pomocí Bluetooth lze rovněž připojit externí reproduktor, sluchátka, nebo například myš pro rychlejší procházení vestavěného internetového prohlížeče.

Komu by nestačilo používat televizi ke sledování filmů, může využít předinstalovaný oficiální obchod Google Play a získat přístup k více než 5000 aplikacím vytvořeným pro OS Android TV. Kromě již nainstalovaných her Google Play, Google Play Movies & TV a Google Assistant podporuje licencovaná Android TV také oficiální video aplikace Android TV Netflix, HBO GO a Amazon Prime.

Výrobce na svých webových stránkách deklaruje kompatibilitu s celým ekosystémem Google, včetně Google Home a ovládání  jakékoli zařízení chytré domácnosti pomocí vestavěného Google Assistant: zapněte světla, ztlumte topení a mnoho dalšího.

Náš tip

Smart televize Tesla 55S906BUS je dostupná i v 65″ variantě, a to už je 165 cm pořádné zábavy.

Zkušenosti při používání

K televizoru bylo potřeba přidělat dva stojany dodané v krabici s televizí. Tento proces je velmi jednoduchý. Vše, co potřebujete k sestavení televize, je uvedeno v přiloženém návodu k rychlému startu a všechny potřebné spojovací materiály jsou součástí balení. Jakmile televizi zapnete, objeví se logo Tesla na celé obrazovce a poté vás televize krok za krokem provede celým procesem nastavení systému.

Byl jsem překvapen, jak snadný byl celý proces od připojení k internetu, přes naladění televizních kanálů, přihlášení do Google účtu, až po veškeré další nastavení televizoru. Na displeji se postupně zobrazovaly všechny potřebné informace, a celkově bylo menu televize Tesla 55S906BUS velmi jednoduché a intuitivní.

Celý proces proběhl opravdu velmi rychle a bez jakýchkoliv problémů. Televize 55S906BUS má rychlou odezvu od dálkového ovladače a integrovaný procesor zvládal veškeré operace rychle a bez zasekávání. Po naladění programových kanálů jsem si vychutnával skvělý obraz.

Rádi doma sledujeme dokumenty o přírodě nebo vesmíru a pustit si tento obsah na testované televizi byl opravdu skvělý zážitek. Displej televize díky své velikosti a kvalitě doslova vtáhne diváka do děje.

Reproduktory mají solidní zvukový výstup a dostatečnou hlasitost. Integrovaný soundbar prostorově rozloží zvuk po místnosti a připadal jsem si jako v menším kině.

Zklamání přišlo v momentě, kdy jsem chtěl televizi propojit s chytrou domácností. Televize přesně ukazuje postup připojení mobilního telefonu. Na obrazovce se ukáže QR kód, který po načtení odkáže telefon ke stažení aplikace Swaiot Home. Ke stažení je z oficiálních stránek Google Play.

Bohužel nešla nainstalovat, protože je vytvořena pro starší verzi systému Android. Používám dva roky starý telefon Xiaomi 10T PRO, což je myslím běžný mobilní telefon běžící na systému Android. Doma používáme aplikaci Google Home a ani ta při hledání nového zařízení televizi nenašla.

Napadlo mě vyhledat nápovědu na webových stránkách výrobce, kde by mohl být podrobný návod k obsluze. Přece jen jsem to nechtěl vzdávat a lákala mě myšlenka využít všechny funkce, které výrobce Tesla uvádí. Tam však přišlo další zklamání. Podrobný návod k obsluze byl v několika jazycích, kromě českého. Nicméně jsem našel formulář podpory a napsal dotaz výrobci. Ptal jsem se ho na připojení chromecast a aplikaci Sweet Home.

Odpověď přišla, ale ohledně nefunkční aplikace tam nebyla  žádná zmínka. Nicméně tady chci pochválit obchod OKAY ELEKTRO/NÁBYTEK, kde byla televize v rámci recenze zakoupena. Krátce po zaslání dotazu mě kontaktoval zaměstnanec obchodu a snažil se se mnou po telefonu zmíněný problém vyřešit.

To sice nevyšlo, což chápu, protože oni výrobek pouze prodávají a nemohou veškeré nabízené zboží zkoušet zda dělá přesně to co výrobce píše, ale potěšila mě rychlá odezva a snaha pomoci. Podotýkám, že nevěděli, že píšu na televizi recenzi, choval jsem se jako běžný zákazník.

Co se týká možnosti stahování všech možných aplikací, tak jsem nezkoušel úplně všechny. Upřímně na to nebyl během testování vůbec prostor a některé vyžadovali registraci. Listování v menu je však velmi jednoduché. Při zasunutí flash disku do USB portu se okamžitě objevila nabídka zda chci přehrát obsah disku.

Nemám k dispozici bezdrátový herní ovladač a nemohl jsem tedy vyzkoušet herní systém televize, ale vzhledem ke kvalitnímu obrazu a rychlé odezvě na jakýkoliv povel, věřím že hraní oblíbené hry na takhle velké obrazovce musí být skvělý zážitek.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (11 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář