Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vrtacího kladiva Stanley Fatmax SFMEH210

11. 6. 2020 aktualizováno

testování vrtacího kladiva Stanley Fatmax SFMEH210

Do rukou se nám tentokrát dostalo kombinované vrtací a sekací kladivo Stanley Fatmax SFMEH210, které je určeno pro profesionální použití. Cenově se jedná o model střední třídy, jehož cena se pohybuje pod 4 000 Kč. V recenzi se dozvíte, jak naše dojmy dopadly.

Obsah balení

Pokud si vrtacího kladivo Stanley Fatmax SFMEH210 koupíte, dočkáte se praktického kufříku pro uskladnění a snadnou přepravu. Po jeho otevření spatříte Stanley Fatmax SFMEH210, sklíčidlo SDS+, rychloupínací sklíčidlo a gumový zachytávač prachu. Nechybí ani návod v českém jazyce. Z nástroje vede dostatečně dlouhý a pevný gumový kabel do klasické zásuvky na 220 V. Kromě nástroje tedy není pro plnohodnotné využívání už nic dalšího potřeba.

Konstrukční zpracování – 9/10

Stanley Fatmax SFMEH210 se nám po konstrukční stránce moc líbí. Recenzovaný model působí bytelně a profesionálně. Konstrukce je vyrobena z tvrdého plastu, který je uprostřed spojen pevnými šrouby. Žádná část nikde nevrže a vše sedí tak, jak bychom očekávali. Ze zadní strany rukojeti je gumová pryž pro lepší a jistější držení.

Pod rukojetí vede elektrický kabel dlouhý poctivé 3 metry. V případě drobnější práce tak ani není potřeba hledat prodlužovací kabel. Co se týče držení, typ SFMEH210 si již žádá větší sílu. Hmotnost 2,7 kilogramů je však pro kombinovaný nástroj obvyklá.

Nyní si něco řekneme k popisu Stanley Fatmax SFMEH210. Na hlavní rukojeti se nachází zajišťovací tlačítko, hned vedle je spínač s plynulou regulací otáček a plastová páčka pro chod vpřed a vzad.

test vrtacího kladiva Stanley Fatmax SFMEH210

Při levé straně najdeme volič režimu, přední část je svěřena objímce. Důležitou roli sehrává boční rukojeť, která je nastavitelná do takové polohy, jaká vám bude při práci nejvíce vyhovovat.

Výkon a ovládání – 10/10

Příkon Stanley Fatmax SFMEH210 činí 800 W, který v této cenové kategorii bývá běžný. Počet otáček na prázdno se pohybuje v rozmezí 1250 za minutu, počet rázů 4670 za minutu.

Kombinované vrtací a sekací kladivo je určeno pro vrtání otvorů do betonu, cihel, dřeva a oceli. Jeho schopnosti lze také využít pro nenáročné sekací demoliční práce.

Jestliže budete používat správné a kvalitní nástroje, výkon testovaného modelu vás nijak limitovat nebude. Stanley Fatmax SFMEH210 funguje skvěle a výkonu má očividně na rozdávání.

Materiál Maximální průměr vrtáku
Dřevo 30 mm
Kov 13 mm
Beton 26 mm

Nyní k ovládání a manipulaci. Boční rukojeť je nastavitelná pro praváky i leváky. Testovaný model Stanley Fatmax SFMEH210 se tedy hodí pro každého řemeslníka nebo kutila. Důležitou roli sehrává volba provozního režimu (otočný volič na levé straně):

  • Rotační vrtání: Vhodné pro vrtání do oceli, dřeva a plastů.
  • Příklepové vrtání: Pro vrtání do betonu a zdiva.
  • Pouze sekání: Režim ideální pro drážkování a sekání.

Naprosto perfektní je výměna nástrojů – tedy sklíčidla SDS Plus za rychloupínací sklíčidlo. Pokud často střídáte vrtáky a materiál, pak je pro vás kombinované vrtací a sekací kladivo Stanley Fatmax SFMEH210 naprosto ideální. Jejich přehození vám totiž zabere jenom několik málo sekund. Stačí rychlý pohyb, trochu cviku a vše je hotovo.

test vrtacího kladiva Stanley Fatmax SFMEH210

Po stránce ovládání a výkonu nemáme žádnou výtku. Recenzovaný model si vedl po všech stránkách skvěle. Jeho schopnosti byly testovány za přítomnosti letitého řemeslníka z oboru instalatérství a topenářství, který takový typ nástrojů používá každý den.

Test vrtání a sekání

Jak jsme si řekli výše, kombinované vrtací a sekací kladivo si poradí s plastem, dřevem, betonem a ocelí. Níže se můžete podívat, jak si vedlo v praxi.

Test vrtání do dřeva

Test vrtání do betonu s příklepem

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Stanley Fatmax SFMEH210 je kvalitní kombinované vrtací a sekací kladivo, které doporučujeme profesionálům i hobby uživatelům. Pohodlně se ovládá, nabízí vysoký výkon, univerzálnost a bytelné konstrukční zpracování. Potěší rychlá výměna nástrojů.

Konstrukční zpracování
9
Výkon a ovládání
10
Klady
  • Bytelná konstrukce
  • Snadná manipulace
  • Rychlá výměna nástrojů
  • Slušný výkon
  • Na plast, dřevo, beton, ocel
  • Praktický kufřík pro transport
Zápory
  • Zranitelná páčka pro chod vpřed a vzad

Nejprodávanější elektrická kombinovaná kladiva

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář