Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vřetenové sekačky Swardman Edwin

Swardman Edwin - vřetenové sekačky

Moderní vřetenová sekačka Swardman Edwin pochází z dílny českého výrobce. Společnost je na světě od roku 2013 a cílí na to, aby se její modely staly těmi nejkvalitnějšími na celém světě. Swardman Edwin je spolehlivý model s celokovovým tělem, které přeje vysoké odolnosti. Pokud by vás zajímaly i jiné modely, přečtěte si náš článek zaměřený na vřetenové sekačky.

Hodnocení Swardman Edwin

9

Perfektní

Benzínová vřetenová sekačka si najde místo u rodinných domů, které opečovávají anglický trávník. Je vybavená výkonným motorem, pojezdem, objemným sběrným košem a celokovovou konstrukcí. Slibuje vysokou odolnost, která jde ale bohužel ruku v ruce s vysokou hmotností a cenou. Je proto vhodná pro náročné zákazníky.

Kvalita konstrukce
8.5
Záběr a výbava
9.5
Ovládání
9
Klady
  • Záběr 55 cm
  • S pojezdem
  • Ocelová konstrukce
  • Pro velké plochy
  • Se sběrným košem
Zápory
  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost

Kvalita konstrukce

U vřetenových sekaček jsme zvyklí na víceméně jednotný design, ale model Swardman Edwin nám dokázal, že se i v tomto případě dá se zapojením velké fantazie vymyslet nepřehlédnutelný produkt. Sekačka je dostupná v mnoha barevných variantách, které zahrnují například modrou, oranžovou, zelenou, žlutou, červenou či bílou.

Tato vřetenová sekačka je kompletně vyvíjena a vyráběna v České republice. Většina komponentů pochází přímo z dílny společnosti Swardman, zbytek pochází od jiných prémiových dodavatelů. Konstrukce je celokovová a vyniká svou robustností. Společnost klade důraz na vysokou odolnost, spolehlivost a dlouhou životnost.

Swardman Edwin - recenze kvalita konstrukce

Celková konstrukce a přítomnost benzínového motoru bohužel kromě vysoké ceny přinesly také nárůst hmotnosti této sekačky. Ta činí zhruba 53/61 kg (v závislosti na záběru), a stává se tak jednou z nejtěžších dostupných vřetenových sekaček na našem trhu. Od jiných modelů se pak tato sekačka odlišuje také tím, že nemá běžná pojezdová kolečka, ale válce, po kterých se pohybuje.

Přítomnost válců dává možnost rovnoměrnějšímu rozložení hmotnosti, což je vlastnost, kterou váš trávník ocení. Válce také rovnají nerovnosti na trávníku, umožňují otočení na místě a nezanechávají po sobě stopy.

Záběr a výbava

Vřetenová sekačka Swardman Edwin je vybavena čtyřdobým benzínovým motorem Briggs & Stratton. Záběr sečení závisí na konkrétním modelu a činí 45 nebo 55 cm. V závislosti na záběru sečení pak lze tuto sekačku využívat na plochách do velikosti 600/2 000 m2. Vzhledem k silné motorizaci a celkovému provedení se sekačka hodí pro využití na trávnících s náročnějším terénem.

Benzínový motor Briggs & Stratton nabízí výkon 2 400 W. Proslul svým velice tichým provozem. Sekačka je dále vybavená výměnnými kazetami 5 v 1. Díky nim je možné tento zahradní stroj využívat také jako vertikutátor, vyčesávač, groomer či rotační kartáč. Stává se tak multifunkčním zařízením, které je schopné s vysokou kvalitou opečovávat anglický trávník.

Swardman Edwin - recenze záběr a výbava

Výška střihu trávníku je nastavitelná v rozmezí od 4 do 45 mm. Maximální rychlost kosení stoupá k 6 km/hod. Sekačka je vybavená pojezdem a objem palivové nádrže činí 1,9 litrů. Dále je sekačka opatřená také sběrným košem, jehož objem činí 40 litrů (u záběru 55 cm je to pak 50 litrů). Motor dosahuje v maximálních hodnotách 2 800 otáček za minutu.

Ovládání

V pochvalách budeme pokračovat i u dalšího hodnoceného parametru a tím je ovládání a manipulace se sekačkou. Manipulaci může ztěžovat vysoká hmotnost, ovládání bude ale celkově usnadněno díky pojezdu. Sekačka se přizpůsobí každému uživateli díky výškově nastavitelným řídítkům. Řídítka lze nastavit ve výšce od 85 do 115 cm.

Na rukojeti řídítek je umístěný ovládací panel. Na něm nastavíte mimo jiné například otáčky motoru. Startování je v tomto případě manuální. Nechybí ani bezpečnostní brzda. Sekačka vyniká také jednoduchou údržbou. Po každém sekání stačí sekačku očistit od zbytků trávy. Vřeteno a nože je doporučováno brousit alespoň jednou ročně.

Swardman Edwin - recenze ovládání

Technické parametry

Swardman Edwin
Parametry
Typ Vřetenová sekačka
Motor
Záběr
45/55 cm
Motorový pojezd
Sběrný koš
40/50 l
Skládací řídítka
×
Mulčování
×
Výška střihu
4–45 mm
Doporučená plocha
Do 600/2 000 m²
Hmotnost 53/61 kg
Rozměry
Neuvedeno

Oblíbené vřetenové sekačky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (30 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář