Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Vysavače

Recenze podlahové myčky a vysavače TESLA AquaStar AQ500

15. 2. 2023 aktualizováno

recenze podlahové myčky a vysavače Tesla AquaStar AQ500Náš tipTestado.cz

Snad téměř každý si někdy představil domácí spotřebič, který by dokázal zkombinovat dovednosti vysávání, mytí a sušení podlahy s péčí o sebe sama. Inu, žijeme naštěstí v době, kdy se na pultech obchodů takováto zařízení opravdu vyskytují. Jedním ze zástupců nové generace mnohoúčelových nepřátel nečistot je i AquaStar AQ500 od firmy TESLA.

Tohoto pašáka jsme pro vás podrobili velké zkoušce, a to jak čistě analytické, tak zátěžové. Jak obstál se dozvíte v aktuální recenzi.

Obsah balení

Nejprve se podíváme na rozsah vybavení a množství příslušenství, které na potenciálního zájemce budou čekat uvnitř balení. Samozřejmostí je bezpochyby tělo tohoto pomocníka, které je nedělené, přichází v jednom kuse a jediné, co k sestavení vyžaduje, je umístění rukojeti do příslušného horního otvoru.

Rukojeť je s tělem propojena pomocí kabeláže obalené v ochranné textilii, která mírně pruží. Díky tomu je připravena na mechanickou manipulaci.

recenze-podlahove-mycky-a-vysavace-tesla-aquastar

Hlavní část těla vysavače TESLA, jehož designu a zpracování se budu věnovat v další sekci, je doplněna o dvě vyjímatelné nádoby. Horní z nich slouží jako reservoár na čistou užitkovou vodu (550 ml), s níž budeme čistit podlahy, a do spodní (400 ml) se bude následně odvádět voda znečištěná a použitá.

Druhá z nich je vybavena jednak plovákem, který nádrž uzavře v případě překročení maximální hladiny odpadní tekutiny, a jednak filtrem, v němž se zachycují větší nečistoty. Tento pěnový filtr má pak v balení dva náhradníky připravené na střídačce.

Pojízdná spodní část v sobě ukrývá válcovitý čistící kartáč s velmi hustými, jemnými textilními vlákny. I tato část přichází se svým dvojníkem, díky čemuž je v nutných dobách vždy alespoň jeden po ruce.

Krom kartáčů určených k osazení do přístroje najdeme v balení také další kartáč, který je v podstatě štětkou sloužící pro důkladné vyčištění odpadní nádobky a sacích kanálků po použití. Plastová štětka je na druhém konci rukojeti doplněna o vyklápěcí kovový hák, jímž lze snadno zatočit s mechanickými usazeninami, případně i chuchvalci vlasů.

Válcový a čistící kartáč lze v době, kdy zařízení nepoužíváme, umístit do speciálního přiloženého stojanu, jenž je uzpůsoben k umístění na okraj plastové platformy (v podstatě takový “tác”). Tato platforma je zamýšlena jako základna podlahové myčky AquaStar AQ500. Na tomto místě pak může spotřebič nerušeně čekat na svoji příležitost, nebo se dobíjet pomocí kabelu, který je pochopitelně také součástí balení.

Design, zpracování a výbava – 8/10

Společnost TESLA je evergreenem jednoduchých, ladných a designových spotřebičů, které dokáží skvěle doplnit moderní domácnosti. Jinak tomu není ani v případě recenzované podlahové myčky AquaStar AQ500, jejíž provedení spoléhá na organicky tvarované tělo, které působí dostatečně robustně, byť je plastové. Ze stejného materiálu i v odpovídajícím bílo-modrém provedení je i madlo rukojeti, potažmo pak dolní čistící hlavice. 

Z hlediska výrobního materiálu viditelnou výjimku tvoří jen kovová násada rukojeti, díky čemuž sice nese příslib vyšší odolnosti, a tím pádem i životnosti, ale bohužel postrádá jakýkoliv mechanismus umožňující nastavení výšky. Madlo se tak nachází ve výšce cca 110 cm, což sice může mnohým vyhovovat, ale během testování zástupci jednotlivých pohlaví se ukázalo, že to nemusí být pravidlem. 

Na druhou stranu očekávaným rysem je pak perfektní a precizní doléhavost veškerých komponentů. Rukojeť skvěle sedí v těle, jejichž propojení je zafixováno i jistícím šroubem. Čistící hlavice má inteligentní kloub, kterým dokážete zaaretovat přístroj ve svislé poloze, čímž vypne pohon kartáče a vy ho tak můžete ponechat při nezbytných pauzách v průběhu úklidu či při “ustájení”. Obě dvě vyjímatelné nádoby skvěle pasují, stejně jako systémy, které je drží v místě a uvolní je z něj.

Závěrem zmiňme, že oba rezervoáry jsou vyrobeny z průhledného šedivého plastu a zbytek zařízení nijak nenarušují, ba naopak umožňují mít praktický přehled o množství v nich obsažených tekutin.

Manipulace, ovládání a údržba – 8,5/10

Záleží kdo a záleží jak. Tato věta by dokázala shrnout náš názor na otázku ovládání a údržby testovaného modelu. Ve své podstatě je TESLA AquaStar AQ500, co do přívětivosti manipulace, srovnatelný s většinou přístrojů ze stejné kategorie. Statnější osoby nebudou mít sebemenší problém s hmotností 3,4 kg a rozměry 112 × 28 × 22 cm, ani s výše zmíněnou danou délkou rukojeti. Opačně by ale titěrnější bytosti mohly s těmito specifiky zápasit, a to konkrétně při delších činnostech.

Plusové body musí být přiznány za praktická kolečka, která díky pogumování skvěle pracují jak na koberci, tak na podlaze. Vysávání je tím pádem přirozené a v kombinaci s šikovným kloubem se AquaStar AQ500 výborně “kočíruje”. To stejné platí i pro uvolňování vody (nebo čistícím roztokem), které po nepatrné prodlevě po začátku úklidu přesně reaguje na dávkování ovládacím tlačítkem na madle.

Jak jsme nastínili v úvodu, TESLA AquaStar AQ500 je domácí spotřebič, který dokáže pečovat i sám o sebe. Díky zabudované samočistící funkci, kterou aktivujete prodlouženým stiskem spouštěcího tlačítka, lze nechat čistící kartáč z velké části omýt. Výrobci také mysleli i na jednoduchost údržby zbytku přístroje, který lze intuitivně rozložit, omýt a případně k dokonalosti dovést díky přiložené štětce.

Kvalita vysávání – 9/10

Během opravdu důkladné zkoušky jsme TESLA AquaStar AQ500 vystavili mnoha překážkám. Vyzkoušeli jsme mytí zaneřáděné podlahy a vysávání koberců. Skvěle si vedl při úklidu standardních nečistot typu prach, drobky, vlasy a chlupy. Vůbec nejlepší výkony ale svedl na podlaze, na které je koneckonců primárně určen. Tady bylo vidět, že je na tomto typu povrchu jak ryba ve vodě.

Při úklidu máte k dispozici režim ECO pro standardní čištění a režim TURBO pro úklid silně znečištěných míst.

Občas jsme se setkali s odolnými skvrnami (např. rez na místě, kde stávaly plechovky), na které má recenzovaný model také páku. Na silně znečistěná místa můžeme přidat čistící nepěnivý prostředek.

Výdrž baterie a dobíjení – 9/10

Velkým překvapením, které nás téměř vedlo k zapsání si poznámky o zásadním mínus, bylo červeně blikající oznámení kontrolky provozu již po 40 minutách čištění. Na první dobrou to vypadalo, že od startu úklidu z plného nabití vám běží ani ne hodinové ultimátum. Jenže potom… jenže potom jsme si uvědomili, že výrobcem deklarovaná doba setrvání v provozu je 25 minut. To znamená, že oproti uváděnému údaji je možné v praxi jeho výdrž téměř zdvojnásobit, a to je vskutku obdivuhodné.

Ať už se ale bavíme o 25 nebo 40 minutách, tak je na každém, aby zvážil, zda mu tento časový prostor k úklidu stačí. Je nutné si uvědomit, že AquaStar AQ500 funguje jen na dobití a nelze alterovat za připojení k elektrické síti. 

  • Hodnocený model vlastní Li-Ion baterii 2 500 mAh.

Od signalizace blížícího se vybití k plné baterii vede mezi 3 až 4 hodinami, během kterých podlahovou myčku nejprve necháte ve svém přístavu samovyčistit a poté ji připojíte pomocí napájecího kabelu do elektřiny. Pokud by vás kontrolka zaskočila před dokončením práce, tak i po hodince na “kapačkách” z tohoto spotřebiče vykřešete potřebné minuty k finalizaci úklidů.

Závěrečné hodnocení

8.6

Skvělý

Hlavní přednosti multifunkční podlahové myčky a vysavače TESLA AquaStar AQ500 jsou bezpochyby skvělé čistící vlastnosti na poli podlah a koberců. Kvitujeme vysokou kvalitu zpracování, snadnou údržbu, šikovná kolečka a bohaté příslušenství. A také cena je velmi atraktivní. TIP redakce Testado.cz!

Design, zpracování a výbava
8
Manipulace, ovládání a údržba
8.5
Kvalita vysávání
9
Výdrž baterie a dobíjení
9
Klady
  • 3v1: vysává, myje a suší podlahu
  • Vysoká kvalita zpracování
  • Praktická pojezdová kolečka
  • Slušný výkon
  • Snadná údržba + samočistící funkce
  • Bohaté příslušenství
  • Skvělá cena
Zápory
  • Nenastavitelná výška

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář