Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze sady pro péči o srst TESLA PetCare Station Pro TQ500

Tesla PetCare Station Pro TQ500 vyčesaná srst

V dnešním testu jsme se podívali zblízka na multifunkční stanici péče o srst pro všechny majitele chlupatých domácích mazlíčků, kteří chtějí pro svého pejska nebo kočičku kvalitní péči a pro sebe co nejméně práce s všudypřítomnou línající srstí. Pojďte zjistit, jak si sada TESLA PetCare Station Pro TQ500 vedla.

Obsah balení

V krabici najdete složené tělo přístroje, na kterém je nasazená nádoba i s připravenými filtry i napevno přichycená hadice. Samostatně jsou zabalené všechny nástavce. Součástí balení je celkem pět výměnných hlav. Samozřejmě nechybí návod k použití.

Funkce – 10/10

Naší recenzi začneme možná trošku nezvykle a před prozkoumáním samotného hlavního těla tohoto pomocníka se srstí zvířátek se podíváme na jeho přídavné nástavce. Ty totiž definují, k čemu TESLA PetCare Station Pro TQ500 vlastně slouží a jaké má využití. Jak již bylo zmíněno, jedná se o kompletní sadu, nikoliv přístroj s jednou funkcí. Její využití snadno změníte přehozením nástavců.

Vysavač

PetCare Station Pro TQ500 na první pohled vypadá jako vysavač a skutečně, vedle péče o zvířecí srst. plní i tuto funkci. Díky malé velikosti a absenci koleček pro tahání za sebou však neslouží k vysávání celého bytu. Jedná se o ruční vysavač specializovaný na odstraňování zvířecí srsti.

Z této stanice pro péči o srst vyrobíte vysavač pomocí dvou různých nástavců. Dlouhá úzká trubice slouží pro zbavení se chlupů v hůře dostupných místech, na které s běžnou velkou hlavicí vysavače nedosáhnete. Zajede snadno například pod nábytek nebo do mezer mezi ním. Nástavec se štětinami po obvodu pak sbírá chlupy tam, kde mají tendenci pevně držet – například z gauče nebo z oblečení. Vlákna srst od povrchu prakticky vyčešou a následně vysají. V případě odejmutí všech nástavců TESLA PetCare Station Pro TQ500 rovněž vysává klasickou kruhovou hubicí.

Hřeben

Stejně jako vysávací funkce, i hřebeny mají dva nástavce. Každý z nich slouží k mírně odlišnému účelu. Nástavec s širokou plochou s jemnými a flexibilními zoubky spolehlivě odstraňuje uvolněné chlupy a pečuje o srst, aby byla nadýchanější. Jednořadé a pevné hrablo dokáže vyčesávat větší množství srsti při silném línání a také má schopnost rozčesat slepenou nebo zadrchanou srst. Oba nástavce jsou zakončené oblým tvarem pro maximální šetrnost ke kůži zejména krátkosrstých pejsků a kočiček – široká hlavice má na koncích kovových drátkových zubů ochranné kuličky a pevná užší hlavice je celkově v přední části bez jakýchkoliv ostrých hran.

Možná si nyní říkáte, v čem je výhodné připojovat hřebeny na psy a kočky na vysavač. Důvod je zcela jednoduchý – vyčesaná srst vám díky pravidelnému odsávání nepadá všude kolem, nelepí se na oblečení ani se opět neuchytává na psa. Sání navíc samo o sobě sbírá uvolněné chlupy, což zajistí efektivnější a rychlejší práci. Také není vykartáčované chlupy nutné neustále sundávat z hřebenu. Samy spadnou do sací hubice a tak se můžete nerušeně věnovat česání bez jakéhokoliv přerušení.

Strojek

TESLA PetCare Station Pro TQ500 funguje rovněž jako stříhací strojek na psí srst. Abyste si mohli vybrat, jak dlouhou srst chcete ponechat, najdete v balení čtyři kusy různě velkých nástavců – 6, 12, 18 a 24 mm. Pátou možností je samozřejmě stříhání zcela nakrátko bez připojení nástavce. V tomto případě si detailní milimetry můžete nastavit i přes přepínač na samotném těle stříhacího nástavce.

Stejně jako všechny česací a vysávací nástavce, i stříhací strojek má sací otvor, který se nachází pod břity. Zastřihnuté chlupy tak rovnou padají do vysavače, nikoliv všude kolem.

Zpracování a kvalita – 8,5/10

Celá stanice pro péči o psy je vyrobená z pevného plastu. Hned na první pohled působí bytelně. Hadice má na sobě kruhové vyztužení pro zvýšení odolnosti. Zároveň je průhledná, abyste si na první pohled mohli zkontrolovat její bezproblémovou průchodnost. S ucpáváním jsem však neměla žádný problém – všechny otvory i vnitřní části mají dostatečnou velikost a jsou snadno průchozí i při vysávání velkých chomáčů srsti.

Tesla PetCare Station Pro TQ500 tělo vysavače

Nástavce mají těla taktéž plastová, avšak nejdůležitější části, které se starají o česání a stříhání jsou zhotovené z kovu. Všechny ovládací prvky na nástavcích i na těle TESLA PetCare Station mají dostatečnou velikost a snadno se tak během česání používají.

TESLA PetCare Station Pro TQ500 váží přibližně 1,9 kg. Snadno se tak se svojí nízkou hmotností přenáší. Pro lepší manipulaci najdete v horní části pevné držátko. Přívodní kabel s délkou 2,5 m je tak akorát, abyste i velkého psa obešli ze všech stran. Pokud však máte neposedné zvířátko, které má tendenci při česání popocházet dopředu, možná pro vás bude délka šňůry trošku omezující. Kabel lze v době nepoužívání namotat na spodní konstrukci. Navíjecí systém tato stanice pro péči o srst nemá.

Objem zásobníku na srst je 1 litr. Při pravidelném vyčesávání a pro běžně línající plemena je tato velikost dostačující a zároveň nijak nepřidává na velikosti a nebrání snadné mobilitě. Pokud však máte doma dlouhosrstého psa, který líná tak silně, že byste si po vykartáčování mohli z vyčesaných chlupů poskládat druhého hafana, bude nutné v průběhu práce zásobník vyprázdnit. Nelekněte se, pokud bude nádoba po krátké chvíli vypadat napěchovaná – srst je vzdušná a dokáže se s přibývajícím objemem stlačit.

Ovládání – 9,5/10

Ovládání této stanice pro péči o psí srst je mimořádně jednoduché a intuitivní. Na těle najdete jen dvě tlačítka – jedno pro zapnutí a vypnutí a druhé pro změnu intenzity. Zvolený stupeň poznáte jednak podle hlučnosti chodu přístroje a jednak podle kontrolních diod mezi ovládacími spínači. První světýlko, blíže k zapínání, signalizuje nejnižší intenzitu, druhé (blíže k přepínači síly sání) signalizuje střední intenzitu a obě dvě rozsvícené diody značí chod na nejvyšší obrátky.

Hlavice fungují na principu zacvakávacího mechanismu, podle kterého poznáte jejich správné uchycení. Nemají na sobě ale žádné odepínací prvky – pro uvolnění z hadice se jen zatáhne větší silou za nástavec. Tento systém mě zpočátku zarazil, avšak během celého testování fungoval spolehlivě. Hlavice nemají absolutně žádnou tendenci se samovolně uvolňovat a přitom odepínání není nijak náročné.

Zásobník na vysátou srst se od těla vysavače snadno odejme nadzvednutím zadní koncové části. Nasazení pak probíhá stejně jednoduše přiložením části s filtry směrem k vysavači a zamáčknutí zadní části nádoby.

Filtrace a údržba – 9,5/10

Tato stanice na péči o psí srst je vybavená trojnásobnou vzduchovou filtrací. Skládá se z kovového, pěnového a HEPA H13 filtru. Tak dokáže zachytit až 99,95 % částic o velikosti 0,1 mikronu nebo větších, včetně prachu, alergenů, vlasů a roztočů. Nádobu snadno po odejmutí vysypete a v případě potřeby i vymyjete pod tekoucí vodou nebo ji lze vytřít hadříkem. Taktéž filtry jsou v krajním případě omyvatelné, pokud by nebylo možné je vyčistit suchou cestou. To může být výhoda pro snadné udržování celého zařízení v naprosté čistotě. Na druhou stranu výrobce upozorňuje, že po několika mytích se snižuje jejich účinnost. V případě potřeby výměny lze samozřejmě zakoupit náhradní kusy. Doporučený interval výměny při pravidelném používání je 6 měsíců.

Při používání samotná síla sání odstraní většinu srsti z nástavců pro česání a stříhání. Z kartáče na gauče ale budete muset nasbíranou a namotanou srst vybrat ručně. Také na filtrech při vysypávání nádoby občas zůstane nějaký ten chloupek, který je nutné ručně shrnout. Po vyprázdnění zásobníku vás ale již nečeká jiná práce. Údržba je tudíž velice snadná. Navíc ji nemusíte provádět po každém kartáčování nebo vysávání. Budete-li například psa v době línání česat každý den, lze chlupy v zásobníku ponechat a vyklepat je až tehdy, když jich nastřádáte plnou nádobku.

Zkušenosti a výsledky – 10/10

Zatímco pro mě TESLA PetCare Station Pro TQ500 fungoval jako praktický hřebenový vysavač na psy, hafanům zase posloužil i jako masážní a drbací stanice. Vyčesávání se všem třem chlupatým testovacím pomocníkům velmi líbilo a ochotně při péči o srst drželi. Překvapivě i oranžový (pes na fotografiích níže), který je při běžném kartáčování netrpělivý a nemá péči o srst příliš v lásce, si TESLA PetCare Station Pro TQ500 doopravdy užíval, ochotně nastavoval kožíšek a spokojeně se převracel na záda. Žádný problém nenastal ani u úplně miniaturního krysaříka. Rozhodně bych se tedy tuto stanici nebála doporučit i pro citlivé psy nebo pro malá plemena. Hlučnost (max. 60 dB) ani samotné sání nepředstavovalo pro hafany při péči o srst absolutně žádný problém. Přesto rozhodně doporučuji ze začátku psa nebo kočku se stanicí pomalu seznámit, začít s nejslabší silou sání a na intenzitě přidávat, až si zvířátko na nový pocit při péči o srst zvykne.

Vyčesávání spolu doprovázené vysáváním je v porovnání s běžnými hřebeny daleko více účinné a výrazně rychlejší. Celkově jsem s TESLA PetCare Station Pro TQ500 dokázala vyčesat přibližně třikrát více srsti v porovnání s běžným hřebenem. To je doopravdy značné ulehčení práce a ušetření času.

Pro krátkosrsté psy se mi na kartáčování osvědčil pevný nástavec. S druhým typem s flexibilními zuby u hladkosrstých plemen nic nevyčešete, protože zuby nástavce nejsou na krátkou srst stavěné. Pro dlouhosrsté psy jsou použitelné oba typy. Máte-li však doma doopravdy extrémně huňaté psy s hustou podsadou (např. samojed či tibetská doga), bude pro vás možná délka zubů hřebenů příliš krátká na to, aby se dostala i do spodních vrstev srsti. Popřípadě bude nutné srst rozhrnovat. Pro běžná plemena jsou však nástavce dostačující.

Pro odsávání přebytečných vyčesaných chlupů u krátkosrstých plemen postačí nejnižší intenzita. U dlouhosrstých psů s hustou podsadou je zapotřebí zvolit druhý nebo třetí stupeň síly sání, aby chlupy nelítaly všude kolem, a aby husté vykartáčované chomáče nezůstávaly na nástavci a dostaly se bez pomoci do nasávací hubice. U hřebenu s pevnými zuby vyčesaná srst snadněji padá do nádoby v porovnání s plochým kartáčem s flexibilními zuby – u něj budete muset zachycené silnější nánosy chlupů občas v průběhu práce odstranit. S funkcí „clean“ se však samy stáhnou dovnitř do hubice a nebudete muset nic ručně vymotávat.

Při vysávání srsti z nábytku, oblečení a z různých zákoutí samozřejmě využijete maximální stupeň intenzity. Síla sání je srovnatelná s kvalitními ručními vysavači a snadno posbírá všechnu srst.

Během testování jsem samozřejmě vyzkoušela i stříhací hlavici, která mě příjemně překvapila. Zatímco většina domácích modelů stříhacích strojků se hodí spíše pro zarovnávání a menší úpravy, TESLA PetCare Station si poradí i se stříháním husté srsti a větších ploch. Samozřejmě ale najde uplatnění také pro zkracování přerůstající srsti na tlapkách a další drobnou údržbu. Chlupy dobře odpadávají do vysavače a nedělají nepořádek po zemi. Menší nevýhodou je absence olejničky, kterou si při častějším používání budete muset dokoupit. Břity všech stříhacích strojků na psy totiž vyžadují údržbu a pravidelné promazávání.

Celkové hodnocení TESLA PetCare Station Pro TQ500

9.5

Perfektní

Ať budete TESLA PetCare Station Pro TQ500 používat pro vyčesávání psů nebo jako střihací strojek, oceníte odsávání uvolněných chlupů rovnou během práce. Samotné sání během testování psům nijak nevadilo a ani nízká hlučnost jim nedělala žádný problém. Naopak se používání této sady na srst setkalo u hafanů s úspěchem a péče se jim líbila. Pro postupné zvykání má TESLA PetCare Station volitelnou intenzitu. Používání je celkově jednoduché a intuitivní. To z této sady, spolu s nízkou hmotností, dělá také ideální ruční vysavač na chlupy. Vyzkoušeli jsme na 3 mazlíčcích a výsledky jsme sepsali pro všechny milovníky chlupáčů zde níže.

Funkce
10
Zpracování a kvalita
8.5
Ovládání
9.5
Filtrace a údržba
9.5
Výsledky
10
Klady
  • Při stříhání a česání chlupy padají do vysavače
  • Psům vysávání při česání nevadí, naopak se líbí
  • Tichý chod
  • Nastavitelná síla sání
  • Praktické a jednoduché ovládání
  • Snadná údržba
  • Nízká hmotnost
Zápory
  • Někdy by se hodil delší kabel

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (21 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář