Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Tesla RoboStar W700 Wi-Fi – Praktický domácí pomocník za dobrou cenu

Tesla Robostar umývač oken

Dny největší slávy tradiční české značky Tesla už jsou sice tytam a při vyřčení tohoto názvu si většina lidí vybaví spíše americkou automobilku. Přesto se rozhodně nedá říct, že by tato značka byla zcela za zenitem. Naopak. Dnes nabízí široký sortiment elektroniky a v mnoha odvětvích se jí velmi daří. Sféra robotických pomocníků do domácnosti mezi ně rozhodně patří.

Tesla nabízí populární robo vysavače, ale i čističe oken. Aktuálním okenním robotem této značky je právě RoboStar W700 Wi-Fi, který nahradil svého předchůdce W600. V čem se liší a jaké služby může v domácnosti nabídnout? A stojí vůbec tento model za úvahu, když existuje tolik silných konkurentů? To vše zjistíte v dnešní recenzi.

Hodnocení robota na okna Tesla RoboStar W700 Wi-Fi

7.8

Velmi dobré

Spolehlivý a šikovný robotický čistič oken, který nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality i výkonnosti. Praktický pomocník pro dokonale vyleštěná okna.

Zpracování a základní vybavení
8
Navigace a další funkce
7.5
Konektivita a ovládání
7
Výkon a spolehlivost
8.5
Klady
  • Pracuje samostatně
  • Velmi kvalitní výsledky
  • Cenově dostupný
  • Dobré zabezpečení
  • Kvalitní navigace
Zápory
  • Spíše na středně velké a větší plochy
  • Velmi odolnou špínu zvládá hůře

Zpracování a základní vybavení

Robotický čistič oken Tesla RoboStar W700 má čtvercový tvar. Toto provedení působí možná o něco více nemotorně než na první pohled ladněji působící modely konkurenčních značek jako Hobot. Na druhou stranu se robot díky hranatému tvaru velmi dobře dostane do rohů oken a zároveň díky svým rozměrům pokryje větší plochu okna. Zejména pro klasická okna a větší nečlenité plochy jde tedy o ideální volbu.

Robot má 24,5 × 24,5 × 10,5 cm a s těmito rozměry spadá do průměru u hranatých modelů. Hmotností 1,5 kg jde možná ještě pár set gramů nad průměr, ale na oplátku se můžete těšit na poměrně bytelné, solidní provedení.

Spodní část Robostar W700

Pokud jde o design, RoboStar W700 nijak zvlášť nevybočuje. Pravděpodobně vás svým vzhledem zvlášť neoslní, ale ani neurazí. V balení najdete kromě samotného robota i další příslušenství. Především síťový kabel a prodlužovačku, tři utěrky z mikrovlákna, které se na robota uchycují, ale taky dálkové ovládání, pipetu na nalévání vody a rozprašovač pro manuální vlhčení utěrek. Samozřejmě nechybí jisticí lanko ani manuál.

U robotických pomocníků všeho druhu je vždy důležité, jakým způsobem se pohybují a podle čeho se orientují, aby byl úklid co nejdůkladnější. V případě čističů oken jde obvykle o určitý naprogramovaný algoritmus, který může být případně doplněn o různé senzory a pokročilejší navigační systémy, které umožní efektivnější, bezpečnější a přesnější pohyb po různých površích.

Robotický čistič Tesla RoboStar W700 Wi-Fi využívá tři základní automatizované režimy čištění. Jejich pohyb napodobuje tvar písmen N, Z a NZ. Režim N je optimální pro vysoká a užší okna – například běžná okna ve většině paneláků. Režim Z naopak lépe sedí širokým okenním či jiným skleněným plochám, třeba i zrcadlům v koupelně. Kombinovaný režim NZ pak nabízí univerzální řešení pro jakékoli plochy, pokud si například nejste jistí, anebo chcete ještě pečlivější výsledek. U tohoto režimu robot nejdříve projíždí dráhu N a poté Z.

Robot automatické režimy

Ve všech zmíněných režimech je aktivní automatické rozprašování vody pomocí dvou rozprašovačů na bocích zařízení. Ty se plní destilovanou vodou, aby se ústrojí nezanášelo vodním kamenem. Čistič však nekopíruje jen zcela „robotickou“ dráhu. Jeho pohyb je regulován pomocí inteligentní gyroskopické navigace, takže se přizpůsobí dané ploše. Zároveň je na spodní straně opatřen senzory, které zajišťují, že robot nesjede z cesty ani v případě bezrámových skleněných ploch.

I když se najdou roboti, kteří mají ještě pokročilejší výbavu, čističe oken obvykle nemají tak složitou práci jako například robotické vysavače. Díky tomu jsou i tyto režimy velmi dobře funkční a většinu běžných ploch robot vyleští velmi dobře – a to zpravidla i do okrajů.

Konektivita a ovládání

Robot RoboStar W700 je napájen z klasické zásuvky. Napájecí kabel má 2,5 m plus je v balení ještě prodlužovačka o délce další 2 m. Dohromady tak může robot operovat v akčním rádiu přes 4 m, což je poměrně dost. Podobně dlouhé (4,2 m) je i jisticí lanko s karabinkou.

 

Robota můžete použít na okna od velikosti cca 50 x 70 cm, na menších plochách již bude poměrně málo efektivní kvůli nedostatku místa k pohybu. Usaďte ho minimálně 10 cm od jakéhokoli okraje. Ovládat ho následně můžete pomocí dálkového ovladače, který je poměrně velmi přehledný. Jsou zde tlačítka pro jednotlivé základní režimy, ale taky pro automatické/manuální rozprašování vody a směrová tlačítka pro manuální řízení.

Ovládání RoboStar w700

Další možností je ovládání robota přes aplikaci Smart Life. S aplikací, která je kompatibilní s Apple i Android mobily, ho spárujete přes Wi-Fi a Bluetooth rozhraní. Aplikace ale nenabízí zásadní funkce navíc a představuje skutečně spíše modernější a pro někoho zřejmě pohodlnější alternativu fyzického dálkového ovladače. Výhodou je však možnost neomezené vzdálenosti ovládání díky Wi-Fi rozhraní.

Výkon a spolehlivost

Jak účinný a funkční vlastně čistič RoboStar W700 je? Podobně jako většina ostatních podobných zařízení se nejlépe uplatní na větších a velkých skleněných plochách. Na členitých a dělených površích budete mít více práce s předěláváním robota a zařízení se nemusí snadno dostat do všech koutů a pracovat s takovou efektivitou jako na volných plochách.

Tesla robotický čistič oken

Robot poslouží především těm, kteří chtějí mít okna vždy dokonale vyleštěná a průzračná. Slouží dobře pro pravidelnou, běžnou údržbu oken. Pokud jsou okna velmi ušpiněná, robot na ně nemusí stačit a na hrubé mytí (např. zaschlých nečistot) bude potřeba použít jinou metodu – robot pak může okna doleštit. Potažmo je v případě více ušpiněných oken nutné častěji čistit či vyměňovat utěrky z mikrovlákna.

RoboStar W700 však ve své kategorii rozhodně není zklamáním. Naopak pracuje značně samostatně a při adekvátních očekáváních a způsobu použití i velmi efektivně. Rychlost práce odpovídá tomu, co lze od podobných přístrojů čekat. Ostatně model se těší i výborným hodnocením uživatelů. Rovněž spolehlivost a bezpečnost je na vysoké úrovni. Robot se k povrchu přisaje silou 3 000 Pa a drží opravdu velmi pevně, takže náhodný pád je opravdu výjimečná záležitost.

zapezpečení robota

Robot má i záložní bateriové napájení (akumulátor: 500 mAh, Li-Ion), které ho udrží na okně při výpadku proudu. Baterie vydrží cca 15 minut a slouží jen pro tyto účely. Dále je vhodné robota jistit dodaným lankem. Zvláště pokud ho chcete nechat na okně pracovat delší dobu bez dozoru. Celkově jde tedy o robota s velmi dobrým poměrem ceny a kvality, vysokou mírou účinnosti i spolehlivosti a bezpečnosti.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář