Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze chytrých hodinek TicWatch E3

25. 9. 2021 aktualizováno

test chytrých hodinek TicWatch E3Náš tipTestado.cz

Vyzkoušeli jsme chytré hodinky TicWatch E3, které považujeme za skvělou volbu v poměru ceny a výkonu. Zaujala nás jejich svižnost, pěkný vzhled a bohaté funkce. Co všechno umí prozradí aktuální recenze.

Obsah balení

Základní balení obsahuje chytré hodinky TicWatch E3, USB-A kabel pro nabíjení s magnetickým uchycením a brožurky. Námi testovaná verze disponuje černým řemínkem. K dostání je také žlutý nebo modrý.

Recenze hodinek TicWatch E3 - základní balení

Design a zpracování – 9/10

Testované chytré hodinky TicWatch E3 měří 44 × 47 × 12,6 mm a váží 32 gramů, což jsou řekněme obvyklé parametry Konstrukce se pyšní polykarbonátovým rámem, který působí dobrým dojmem. Na první i druhý pohled působí jako kvalitní kov. Šasi je každopádně pevné, tudíž si dílenské zpracování zaslouží pochvalu.

Při prohlídce hodinek spatříte reproduktor a mikrofon, na pravé straně pak nahmatáte dvě mechanická tlačítka pro pohyb v menu. Hlavní dominantou je 1,3palcový dotykový displej, o kterém si povíme něco až za chvíli.

K hodinkám se snadno upevňuje klasický 22mm řemínek. Ten si můžete vyměnit za jinou barvu dle potřeby. Povrch řemínku je příjemný, díky čemuž se hodinky pohodlně nosí po celý den. Spodní část TicWatch E3 byla svěřena senzorům a dobíjecím pinům pro nabíjení.

Zpracování testovaného zařízení považuji za vydařené. Chytré hodinky vypadají na pohled elegantně, navíc mají zvýšenou odolnost dle certifikace IP68. Odolají tedy prachu a vodě – hodí se pro plavání v bazénu.

Displej a ovládání – 8,5/10

Při používání chytrých hodinek TicWatch E3 budete hledět na 1,3palcový dotykový LCD displej s tzv. 2.5D zakřivením. Rozlišení činí 360 × 360 pixelů. Absence AMOLEDu zamrzí pouze „papírově“, protože není možné displeji nic zásadního vytknout.

Čitelnost byla výborná i na přímém slunci, na všechny povely reagoval vždy perfektně. Zvolená velikost je dostatečná pro zobrazení důležitých informací a naměřených hodnot.

Výrobce nezapomněl ani na funkci Always-On, díky níž můžete nechat displej permanentně zapnutý. Mile potěšila automatický regulace jasu, která funguje výborně.

Ovládání hodinek probíhá klasicky dotykově, pomocí mechanických tlačítek nebo formou hlasu. Menu a pořadí jednotlivých funkcí si můžete přizpůsobit podle sebe.

Hardware a funkce – 9/10

Ve výkonu chytré hodinky TicWatch E3 jednoznačně bodují. Pohání je novinka v podobě procesoru Snapdragon Wear 4100 a 1 GB operačních pamětí. Takové souznění pro vás znamená zejména jediné – systém je plynulý a reakce rychlé. Menu je kompletně v češtině.

Hodinky běží na operačním systému Wear OS od společnosti Google. Jeho podoba se mi líbí a prostřední je intuitivní. Pro ukládání hudby a aplikací máte k dispozici slušných 8 GB datového prostoru. Díky tomu můžete poslouchat hudbu i bez mobilu. Velkým kladem je potom zabudovaný GPS, který je schopen kooperace s různými aplikacemi.

Sledování trasy fungovalo vždy výborně, podobně skvěle se povedlo telefonování s využitím mikrofonu a reproduktoru. Můj hlas byl vždy dobře slyšet, což stejně tak platí o volaném. Při jízdě automobilem nebo běhu ideální záležitost.

Jako kvalitní chytré hodinky nabízí i testovaný model TicWatch přes 20 sportovních režimů. Kromě klasické chůze a běhu se dostalo na fotbal, basketball, stolní tenis, badminton, bruslení a spoustu dalších aktivit. Pozadí hodinek si lze samozřejmě měnit a přizpůsobovat podle aktuální situace. V rámci aplikace Wear OS je ke stažení spousta variant.

Aplikaci jsem bez problémů používal na iPhonu. Nové TicWatch E3 jsou tedy vhodné pro mobily s Androidem, ale také iOS.

Vítané funkce zahrnuje senzor srdeční frekvence a senzor monitorující okysličení krve. Zkoušel jsem naměřené hodnoty porovnávat i s jinými konkurenty a výsledky většinou seděly. Můžeme tedy hovořit o přesném měření.

Recenzovaná novinka TicWatch E3 komunikuje s okolím prostřednictvím technologií Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11b/g/n. Do hodinek snadno nainstalujete aplikace, hudbu nebo fotografie.

Výdrž a nabíjení – 8/10

TicWatch E3 pohání baterie s kapacitou 380 mAh. Hovoříme o celodenní výdrži. Každý večer zkrátka budete muset zařízení nabíjet, protože nějakých 30 % vám na celý následující den prostě nevystačí.

Celodenní výdrž však platí v pravém slova smyslu. Není třeba se na baterii nijak zvlášť zaměřovat. Takový hodinový běh se zapnutou GPS si z kapacity ukrojí přibližně 15 %, což je slušná hodnota.

Pokud se budete snažit, není problém se dostat i na dva dny používání. Počítat však musíte s omezenými funkcemi, ideálně se zapnutým základním režimem, který zobrazuje pouze čas.

Nabíjení probíhá pomocí magnetické nabíječky. Správný konec stačí k zadní části hodinek přiblížit a obě části se automaticky přichytí. Pohodlné řešení, které se vám bude líbit.

Závěrečné hodnocení

8.6

Skvělé

TicWatch E3 jsou skvělé chytré hodinky za rozumnou cenu, které považujeme za ideální volbu v poměru ceny a výkonu. Za slušnou cenu dostanete na vaše zápěstí poctivý kus hardwaru, kde není nouze o rychlost, pohodlí, přesné měření a podporu GPS a volání.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
8.5
Hardware a funkce
9
Výdrž a nabíjení
8
Klady
  • Pěkný design
  • Výkonný procesor Wear 4100
  • 8GB uložiště
  • Přesné měření
  • Zabudovaný GPS, mikrofon a reproduktor
  • Skvělý poměr cena/výkon
Zápory
  • Spíše jednodenní výdrž baterie

Oblíbené chytré hodinky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář