Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Vysavače

Recenze bezdrátového čističe podlah Tineco iFloor Breeze

Tineco iFloor Breeze recenze testado

Akumulátorový vysavač a čistič podlah Tineco iFloor Breeze vysává a zároveň vytírá. Díky tomu při úklidu ušetří spoustu času, podlahu zanechává čistou, suchou a zcela bez nežádoucích šmouh. Je to ideální čistící přístroj pro podlahy z materiálu jako například tvrdé dřevo, vinyl, laminát, linoleum, dlažba nebo mramor.

Obsah balení

Při zakoupení vysavače Tineco iFloor Breeze si odnesete domů poměrně objemnou kartonovou krabici, ve které je vše co je potřeba k okamžitému použití stroje.

Uvnitř krabice je pečlivě zabalený čistič Tineco iFloor Breeze, dále zde najdete plastový podstavec pro odložení stroje, nabíjecí adaptér do elektrické sítě 230 V, lahvičku s čistícím roztokem Tineco DeoClean Solution, náhradní molitanový filtr a rukojeť vysavače. Nechybí návod k obsluze v českém jazyce, kde je přehledně popsaná kompletace vysavače včetně pokynů ohledně použití a údržby. Na samotné krabici se nachází QR kód odkazující na video – Jak obsluhovat vysavač.

Design a zpracování

Čistící stroj Tineco iFloor Breeze má štíhlé válcové tělo, do kterého je na horní straně zasunuta dlouhá rukojeť s ovládacími tlačítky. Spodní část hlavního těla vysavače je spojena pomocí ohebného kloubu s vysávací hubicí, ve které je rotační kartáč.

Do hlavního těla čističe jsou vsazeny dvě průhledné plastové nádoby. Vrchní nádoba o objemu 0,6 l má jednoduchou konstrukci a je pouze na čistou vodu, případně s přidaným čistícím prostředkem. Po odjištění západky ji lze lehce vyjmout ven. Nalévací otvor je krytý víčkem a odtok vody drží pojistný ventil, který se automaticky odjistí až po zasunutí nádoby zpět do těla vysavače.

Spodní nádoba s kapacitou 0,5 l má složitější konstrukci a je určená pro odpadní vodu a vysáté smetí. Nádobu lze jednoduše vyndat po odjištění plastové západky. Uzávěr nádoby tvoří plastové víko s integrovaným filtrem a plovákem, který zabraňuje přetečení nádoby při vysávání. Ve spodní části nádoby je otvor pro vysátou odpadní vodu. Všechny otvory, kterými protéká voda, jsou osazeny gumovým těsněním, které po zasunutí nádob do těla vysavače přesně dosedá na potřebná místa.

Spodní část podlahového čističe Tineco iFloor Breeze tvoří sací hubice s rotačním kartáčem. Propojená s tělem vysavače je pomocí ohebného kloubu. V sacím otvoru hubice je rotační čistící válec, který značně napomáhá kvalitnímu úklidu. Při spuštění vysavače je do prostoru válce pouštěna čistá voda a veškeré smetí, včetně použité špinavé vody, je zároveň vysáváno do odpadní nádoby.

Čistící válec je poháněn samostatným motorem v sací hubici a je zakrytý průhledným plastovým víkem. To jde po úklidu jednoduše odklopit a válec lze vyndat ven. Jednoduché manipulaci při úklidu napomáhají plastová kolečka na spodní straně vysávací hubice.

O pohon čističe Tineco iFloor Breeze se stará elektromotor se sacím výkonem 12 aW (air watt 1 aW = 0,9992 W). Motor je zabudovaný v těle čističe stejně jako akumulátor o kapacitě 4 000 mAh, který ho napájí energií.

Sympaticky je vyřešené ovládání čističe. Dlouhá rukojeť vycházející z těla vysavače je ukončena madlem, které dobře padne do ruky. Na madle jsou dvě ovládací tlačítka. Hlavní spínač, kterým uvedete stroj do pohotovostního stavu, a druhé tlačítko, které zvýší dávkování vody do kartáče.

Poslední důležitou součástí čističe je plastová deska pro odložení přístroje. Ta slouží nejen jako dobrý a stabilní podstavec, ale zároveň pomáhá vysavači při spuštění funkce samočištění. Tato funkce přístroje je malý bonus, který velmi usnadní údržbu vysavače a více se o ní zmíním v jiné kapitole. Celý přístroj je vyrobený z kvalitních materiálů a díky pěknému designu bude dělat hezký doplněk do každé domácnosti.

Funkce a ovládání

Čistič Tineco iFloor Breeze je určený k vysávání a zároveň k vytírání podlahy a přesně tuto funkci perfektně zvládá. Na výrobku mě při testování překvapila jednoduchost ovládání a údržby přístroje.

Nádobu na čistou vodu lze jednoduše vyjmout z těla čističe a naplnit ji vodou. V případě potřeby větší účinnosti při vytírání je dobré do vody přidat čistící roztok. Láhev s roztokem je součástí balení a do nádobky s vodou stačí dát objem jednoho uzávěru čistícího roztoku. Plnící hrdlo nádoby na vodu je dostatečně velké a dobře přístupné. Vložení nádoby zpět do přístroje je jednoduché a veškeré části do sebe dobře pasují.

Veškeré ovládání zajišťují dvě tlačítka na rukojeti čističe. Po zapnutí stroje se pouze rozsvítí modrá kontrolka na horní části válcového těla. Teprve když čistič lehce naklopíte, tak aby přirozeně padl do ruky při úklidu, spustí se motor sání nečistot a roztočí se válec v sací hubici.

Rotace válce napomáhá k pohybu přístroje po podlaze a díky tomu není potřeba se nijak zvlášť namáhat. Jakmile postavíte Tineco iFloor Breeze do svislé polohy, přestane vysávat a je pouze v pohotovostním režimu.

Při úklidu se do rotačního válce vstřikuje malé množství vody, která je po úklidu rovnou vysávána do sběrné nádoby. Druhé ovládací tlačítko na rukojeti lze použít v případě potřeby většího navlhčení čištěné plochy. Nádoba na špinavou vodu a vysáté nečistoty je osazena bezpečnostním plovákem. Díky tomu se při úklidu nemusíte obávat přetečení nádoby, jelikož plovák jednoduše zavře přívod vody.

Po skončení úklidu lze jednoduše vyjmout odpadní nádobu, odebrat víko a vylít špinavou vodu do odpadu. Ve víku odpadní nádoby je filtr, přes který prochází do ovzduší pouze čistý vzduch. Zmíněný filtr lze po vyčištění opět použít, jen je potřeba myslet na to, aby byl úplně suchý. Pro jeho funkci je to důležité a je příjemné, že na to myslel i výrobce přístroje. V balení s čističem Tineco iFloor Breeze je náhradní filtr a není tedy nutné dlouho čekat než ten původní uschne.

Kromě hlavní funkce čistění podlah, pro kterou byl Tineco iFloor Breeze vyroben, umí testovaný přístroj ještě vyčistit sám sebe. Během používání přístroje prochází nečistoty různými cestami uvnitř čističe kam se nedá při běžné údržbě dostat. Aby při vysychání zmíněných odpadních cest nedocházelo k nežádoucímu zápachu, je dobré po úklidu podlahy ještě spustit samočistící funkci stroje. Ta se spustí delším podržením spínacího tlačítka na rukojeti.

Podmínka této funkce je připojení stroje na nabíjecí adaptér do sítě 230 V a odstavení v originálním plastovém stojanu. Odpadní nádoba na nečistoty musí být prázdná a nádobu na čistou vodu je potřeba naplnit alespoň na 40 % objemu.

Celý proces samočistění proběhne zcela automaticky a po jeho skončení se Tineco iFloor Breeze začne nabíjet. Funkci nabíjení signalizuje blikání modré diody. Po dosažení plné kapacity baterie 4 000 mAh dioda chvíli svítí trvalým modrým světlem a následně zhasne úplně.

Zkušenosti s používáním

Po vybalení čistícího stroje Tineco iFloor Breeze je potřeba ho nejprve zkompletovat. To znamená pouze zasunout do hlavního těla rukojeť vysavače, na které jsou ovládací tlačítka. Tento proces je velmi jednoduchý a je přehledně popsaný v návodu k použití. Poté již stačí připojit nabíjecí adaptér do kontaktu na zadní straně čističe a nabít vestavěnou Li-ion baterii s kapacitou 4 000 mAh.

Po naplnění horní nádoby čistou vodou, případně s čistícím roztokem Tineco DeoClean Solution, lze zahájit úklid. Výrobce doporučuje používat svůj originální čistící prostředek z důvodu prodloužení životnosti vysavače a docílení kvalitního úklidu.

Vzhledem k tomu, že Tineco DeoClean Solution je ekologický, biologicky rozložitelný a můžete jej používat v blízkosti dětí a zvířat, nevidím v tomto doporučení žádný problém. Navíc účinně odstraňuje špínu i zaschlé skvrny a zároveň brání tvorbě usazenin uvnitř přístroje.

Práce s čističem Tineco iFloor Breeze je velmi příjemná a jednoduchá. Rotační válec v sací hubici hodně pomáhá pohybu vpřed. Při úklidu stačí stroj jen lehce popotahovat směrem dozadu, což není vzhledem k jeho hmotnosti 4,2 kg nijak namáhavé. Obsluha se nemusí nijak ohýbat a při úklidu stačí stát v přirozené poloze. Rukojeť dobře padne do ruky a hlučnost vysavače 78 dB není nijak výrazná ani obtěžující.

Zajímavě je řešený ohebný kloub mezi tělem přístroje a sací hubicí. Kloubem prochází nejen čistá a špinavá voda se smetím, ale zároveň kabely které napájí elektromotor rotačního válce. Kloub se zvládá ohýbat v rozsahu přibližně 45 stupňů tak, aby šlo bez problémů s přístrojem zajet například pod jídelní stůl.

Pokud však čistič naklopíte více, aby se dalo uklidit pod nižším nábytkem, tak se sací hubice zvedne do vzduchu. Tady při úklidu narazíte na určité limity. V ohebném kloubu je ještě zabudován snímač naklopení vysavače. Při odstavení ve svislé poloze přestane čistič uklízet a je pouze zapnutý v pohotovostní poloze. Tato funkce se hodí když během úklidu potřebujete dát nějaký nábytek (třeba židle) stranou a nemusíte čistič Tineco iFloor Breeze stále vypínat či zapínat.

Při úklidu zůstává podlaha lehce vlhká, ne však moc. Sací výkon čističe je dostatečně velký, aby vysál nejen nečistoty, ale i vodu, kterou si sám dávkuje. Rotační válec v sací hubici se točí dost rychle na to, aby podlahu při úklidu stačil namočit a zároveň uklidit. Během testování jsem zkoušel zapnout maximální průtok vody, což se spouští pomocí druhého tlačítka na madle čističe a ani během této funkce nebyla podlaha po úklidu více mokrá.

Po skončení úklidu je vhodné celý stroj vyčistit a nechat všechny části oschnout. Zabrání se tak nežádoucímu zápachu od případných nečistot. S tím souvisí funkce samočistění, kterou je vhodné spustit před finálním odstavením přístroje. Vysavač Tineco iFloor Breeze si sám propláchne vnitřní potrubí a vypere rotační válec v sací hubici. Tuto funkci lze spustit po odstavení stroje do podstavce a připojení pomocí adaptéru do sítě 230 V.

Při spuštění funkce samočistění se roztočí válec v sací hubici a přístroj do něj dávkuje vodu. Přes průhledné víko válce je vidět jak celý proces probíhá. Špinavá voda je odsávána do sběrné nádoby. Celý proces trvá přibližně 30 vteřin a po skončení se Tineco iFloor Breeze začne nabíjet.

Skvěle řešený je podstavec pod vysavač. Přesné výlisky zajišťují přístroji dobrou stabilitu a při funkci samočistění nikam neuniká voda. Po dokončení procesu samočistění lze válec z hubice jednoduše vyjmout a odložit do předem určeného místa na podstavci aby dobře proschnul.

Doba nabíjení čističe Tineco iFloor Breeze je přibližně 4 hodiny a doba provozu na jedno nabití 20 minut. Čističem jsem uklízel plochu přibližně 50 metrů čtverečních a nikdy se mi nestalo, že bych nedokončil úklid z důvodu prázdné baterie. Její stav nabití ale není možné nikde zjistit.

Celý úklid trval zhruba 30 minut, včetně přestávky na doplnění vody s čistícím prostředkem a výlev odpadní nádoby. Myslím, že na úklid v průměrně velké domácnosti je kapacita baterie dostačující.

Při úklidu podlahy zanechá Tineco iFloor Breeze podlahu jen lehce vlhkou, bez jakéhokoliv smetí a nečistot. Jediné místo, které při testování čističe zůstalo neumyté, byl malý pruh podlahy u zdi, protože tam rotační válec v sací hubici nedosáhne. Vzhledem k vysoké kvalitě úklidu, kdy na podlaze přístroj nenechá žádné fleky ani nečistoty, není tento drobný nedostatek tolik důležitý.

Celkově na mě udělal čistič podlah Tineco iFloor Breeze velmi dobrý dojem. Kvality přístroje nejvíce ocenila má drahá polovička, která většinou nenápadně sleduje jaké věci testuji, ale myslím, že Tineco iFloor Breeze se brzy objeví na seznamu potřebných věcí do naší domácnosti.

Závěrečné hodnocení Tineco iFloor Breeze

9.2

Skvělý

Bezdrátový čistič podlah Tineco iFloor Breeze je skvělý přístroj pro úklid tvrdých podlah. Uklízenou plochu nejen vysaje od smetí, ale zároveň vytře. Podlaha po úklidu testovaným přístrojem je čistá a rychle suchá, protože Tineco iFloor Breeze vysaje až 90 % vody použité k úklidu. Poradí si s mramorem, vinylem, laminátem, linoleem, ale potíže mu nečiní ani kachličky či dlaždice.

Design a zpracování
9
Funkce a ovládání
9.5
Zkušenosti z používání
9
Hmotnost: 4.2 kg
Typ vysavače:Tyčový
Napájení:Akumulátorové
Doba provozu:20min
Kapacita baterie:4 000 mAh
Vysávání:mokré, suché
Klady
  • Jednoduchá manipulace
  • Hezký design
  • Skvělá kvalita vysávání a vytírání
  • Akumulátorový provoz
  • Funkce samočistění
  • Bezsáčkový provoz
Zápory
  • Nevytře malý pruh podlahy u zdi
  • Malý úhel možnosti sklopení při úklidu pod nízkým nábytkem
  • Absence ukazatele stavu nabití baterie

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (10 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář