Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Udemy.com

30. 4. 2021 aktualizováno

Udemy recenze

Stránka Udemy.com vznikla již v roce 2009. Od té doby se chlubí více než 40 miliony studentů a databází čítající přes 130 tisíc video kurzů. Pokud ovládáte angličtinu, tyhle kurzy online byste neměli v žádném případě minout.

Přehlednost stránky – 8/10

Udemy je brána jako přístupná platforma, kterou mohou lektoři využívat pro prezentaci různých témat dle jejich výběru. K dispozici mají spoustu nástrojů, s jejichž pomocí své nabyté informace předávají dál divákům.

Alespoň na mne působila stránka během prvních minut spíše zmatečně. Brzy jsem se ale začal dobře orientovat. Horní strana slouží pro výběr kategorie, které se chcete věnovat. Nechybí ani funkční vyhledávání. Ve střední části se nachází již spuštěné nebo zakoupené kurzy, k nimž se můžete jediným kliknutím vrátit. A to bez hledání a složitého přetáčení: video začne přesně tam, kde jste naposled skončili.

Ve spodní části stránky vám Udemy automaticky nabízí doporučené, nejpopulárnější a nové kurzy online. Perfektní je také aktualizovaná nabídka kurzů, která se přizpůsobuje vašemu vyhledávání. Já jsem například hledal výraz „Mark Zuckerberg“, podle něhož mi portál nabídl co nejrelevantnější kurzy.

„U každého kurzu si můžete zapnout anglické titulky”

Stránka Udemy je ve výsledku přehledná a vyhovující. Pokud si na ni zvyknete, s její grafickou podobou budete jistě spokojeni. Zároveň chválím mobilní aplikaci, která je k dispozici pro Android a iOS. Udemy si tedy pohodlně spustíte na počítači, tabletu a mobilu.

Nabídka online kurzů – 10/10

V počtu kurzů Udemy.com nemá konkurenci. Nabízí obrovské množství kurzů online s celkovou dobou trvání několika desítek milionů minut. Všechna videa jsou rozdělena do několika základních kategorií: Vývoj, Byznys, IT & Software, Produktivita, Osobní rozvoj, Design, Marketing a Zdraví a fitness.

Každá ze základních kategorií má ještě několik podkategorií. V případě vývoje mluvíme o vývoji webových a mobilních aplikací, programování, vývoji her, databázích a testování softwaru. Obsahu je skutečně mnoho.

Každé odvětví nabízí tisíce a tisíce kurzů, což je naprosto fantastické. Před finální koupí si můžete pustit krátkou upoutávku, ve které vám lektor vysvětlí obsah celé lekce. Osnovu si koneckonců můžete prostudovat v textové podobě. Každý kurz a lektor má navíc hodnocení od uživatelů. Počet hodnocení se pohybuje kolem několika desetitisíců až statisíců, což jsou čísla, dle kterých se již dá perfektně orientovat. Tady zkrátka nekupujete „zajíce v pytli“.

Kvalita kurzů – 10/10

Svojí úrovní, odborností a zpracováním nemohu kurzům na Udemy.com nic vytknout. Samozřejmě jsem – dle obrovské nabídky – nezhlédl ani jednu setinu. Ovšem ty, na které jsem se podíval, byly vždy na výborné úrovni. Lektoři mluví plynule, srozumitelně a danému tématu očividně rozumí. Znovu také podotýkám, že si lze zapnout anglické titulky, takže tématu porozumí i jazykově hůře vybavení studenti.

Udemy - kurzy online

Z dostupné nabídky se mi například líbí zpracování kurzu pro vývojáře Androidu N, kde lektor problematiku vysvětluje srozumitelně a podrobně. Výborný je také online kurz, v němž vás sympatický sportovec naučí 30+ cvičení pro zlepšení flexibility a držení těla. Každý cvik vysvětluje krok za krokem, přičemž ukázky cvičení jsou zpomalené tak, aby je pochopil i nezkušený/začínající člověk. Perfektní jsou také online kurzy programování a kurzy online marketingu. Tohle je ale pouhá špička ledovce. Uvidíte sami, že po zadání jakéhokoli slova se vám na Udemy.com zobrazí obrovská spousta kurzů. Samozřejmě nechybí ani online kurzy s certifikátem.

Online kurzy zdarma

Pokud s nákupem prvního kurzu stále otálíte, máte možnost studium vyzkoušet bez placení. Kurzů online zdarma nabízí Udemy několik tisíc. Líbí se mi výklad o obchodování s akciemi, tipy na 10 bezplatných blogovacích nástrojů nebo kurz zabývající se olejomalbou a akrylovému malování. Není zkrátka problém si najít zajímavé kurzy pro radost. Vyhledávání si můžete navíc zúžit podle hodnocení nebo délky trvání. Nechybí ani počítačové kurzy online zdarma (IT kurzy zdarma), kde vás naučí spoustu skvělých triků.

Ceny kurzů 10/10

Ceny kurzů  jsou fantastické. Většina se totiž prodává za nějakých 260 Kč (9,99 eur). A pokud nebudete s obsahem kurzu spokojeni, Udemy vám garantuje 30 denní záruku na vrácení peněz.

Proč Udemy.cz

Udemy rozhodně doporučuji. Dle mého názoru se jedná o nejlepší zahraniční portál s online vzdělávacími kurzy. Nabízí stovky tisíc vzdělávacích kurzů online, které sahají do všech oborů dneška. Lektoři působí profesionálně a jejich odbornost je na špičkové úrovni. Také zpracování jednotlivých lekcí je moc hezké. Pokud některým slovíčkům nerozumíte, máte možnost si zapnout anglické titulky. Nechybí ani aplikace do mobilu.

Udemy recenze

Jestliže s koupí svého prvního kurzu váháte, jednoduše si vyzkoušejte několik tisíc kurzů zdarma. A pokud vám nebude zakoupený kurz vyhovovat, do 30 dní jej můžete bez problémů vrátit.

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Portál Udemy.com nabízí ty nejlepší zahraniční online kurzy na trhu. Jejich zpracování je špičkové, lektoři profesionální a nabídka kurzů je až neuvěřitelná.

Přehlednost stránky
8
Nabídka online kurzů
10
Kvalita kurzů
10
Ceny kurzů
10
Klady
  • Přehledná stránka
  • Obrovské množství kurzů online
  • Špičkoví lektoři a odbornost
  • Online kurzy s certifikátem
  • Nízké ceny
  • Tisíce kurzů zdarma
  • Anglické titulky, mobilní aplikace
  • Vrácení peněz do 30 dnů
Zápory
  • Není co vytknout

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (51 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář