Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze UniCredit Bank

28. 8. 2021 aktualizováno

UniCredit Bank logo

UniCredit Bank patří k nejvýznamnějším nadnárodním evropským bankám. Historie společnosti sahá do 15. století. Pojí se s italským bankovním domem Rolo Banca. Dnes přímo působí v 17 evropských zemích a pečuje o více než 40 milionů klientů.

Naše recenze popíše a zhodnotí nabídku bankovních služeb, včetně založení a vedení běžného účtu. Věnovat se budeme aplikacím, internetovému bankovnictví nebo nabídce bonusů a slev. UniCredit Bank obsadila první místo v našem srovnání běžných účtů a my vám samozřejmě vysvětlíme proč.

Informace o UniCredit Bank

První krok v bohaté historii UniCredit nastal v roce 1473, kdy italská Bologna otevřela bankovní dům Rolo Banca. Pod původním názvem fungoval až do roku 2002, kdy prošel transformací na UniCredit Bank, ovládané UniCredit Group. Vznik nadnárodní finanční skupiny odstartovala fúze několika italských bankovních společností s německou skupinou HVB. Pád železné opony umožnil UniCredit expandovat také na trhy střední a východní Evropy. Výrazně pomohlo sloučení s rakouskou Bank Austria Creditanstalt, která si během několika let vybudovala silné postavení na mnoha východních trzích, včetně Ruska či Kazachstánu.UniCredit Bank - hodnocení a zkušenosti s bankouČeští zákazníci mohou služeb UniCredit využívat od poloviny 90. let. Pobočka působící v České republice několikrát změnila název, současné jméno UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. představila v roce 2007. Během působení na českém trhu se UniCredit Bank sloučila s několika dalšími bankovními společnostmi. Nejznámější byla pravděpodobně Živnostenská banka.

Letos si česká pobočka UniCredit Bank připsala dvě prvenství v soutěži známého finančního časopisu Euromoney. Zvítězila jako nejlepší poskytovatel transakčních služeb v zemích západní Evropy a úspěch zaznamenala nabídkou poradenství v regionu střední a východní Evropy.

Běžný účet – 8/10

UniCredit Bank nabízí běžný účet pod názvem U konto. Vedení je zdarma, ovšem pod podmínkou pravidelného obratu. Bez poplatku můžete vybírat peníze z bankomatu a samozřejmě nechybí moderní internetové bankovnictví a mobilní aplikace. Díky programu U-šetřete pravidelně čerpáte slevy a odměny u desítek obchodníků po celé České republice. Krátkodobé finanční potíže pomůže překonat kontokorent do výše 150 000 Kč.

Služby a poplatky běžného účtu

Běžný účet U konto máte zdarma pod podmínkou pravidelného měsíčního vkladu nejméně 12 000 Kč. Manželé či partneři mohou své účty spárovat, podmínka minimálního vkladu pak platí pro oba účty dohromady. Pokud podmínky nesplníte, bude vám banka účtovat každý měsíc 199 Kč a malý poplatek se začne týkat i výběru z bankomatu. Internetové bankovnictví i mobilní aplikace jsou zdarma. Běžný účet zahrnuje jednu platební kartu. V rámci U konta si můžete otevřít ještě jeden účet v cizí měně.

Náročnější klienti ocení U konto Premium. Podmínky bezplatného vedení jsou přísnější. Měsíční příjem nejméně 50 000 Kč nebo uložené vklady ve výši aspoň 1 000 000 Kč. Při nesplnění podmínek zaplatíte měsíční poplatek 499 Kč. Prémiové konto vám ovšem umožní vést zdarma dva další účty a to jak v cizí měně, tak v korunách. Využívat můžete až tři platební karty. Debetní karty lze na přání spojit s celoročním cestovním pojištěním.

Dětský a studentský účet – 9/10

UniCredit Bank nabízí dětské konto všem dětem do 14 let. Služby jsou prakticky shodné s U kontem, jen limity plateb jsou přísnější a neplatí podmínka pravidelných vkladů. Účet je vždy zdarma. V 15 letech se automaticky převede na U konto určené studentům – jedná se o klasický studentský účet. Využívat jej mohou až do 26 let. Opět bez poplatku.

Internetové bankovnictví a mobilní aplikace

Aplikace je moderní a přehledná. Přihlásíte se pomocí SMART klíče, který nepotřebuje internetové připojení a podporuje moderní technologie. Pro potvrzení platby tak můžete využít otisk prstu nebo sken obličeje, tedy face ID u Apple. Každou transakci lze kontrolovat bezplatným oznámením na e-mail nebo zpoplatněnou SMS zprávou.

Správu financí usnadňují grafy a přehledy řazené do vybraných kategorií. Okamžitě vidíte oblasti kde nejvíce utrácíte, případně průměrné výdaje za dané období. Samozřejmostí je přehledné řazení zpráv i plateb, včetně archivu nebo šablon. Usnadní opakované, ale nepravidelné platby na stejné účty. Aplikace dokáže zajistit i trvalé platby a inkasa.

Příjemnou funkci představuje podpora většího počtu uživatelů. Majitel U konta tak snadno doplní přístup k účtu členům rodiny nebo zaměstnancům své firmy. Přirozeně všem předem nastaví úroveň oprávnění, tedy nastaví hranice, které zabrání nepříjemným překvapením.

Internetové bankovnictví a mobilní aplikace

Platební karty – 8/10

UniCredit Bank vystaví k běžnému účtu bezkontaktní platební kartu VISA Standard. Platí tři roky a při platbách do 500 Kč nemusíte zadávat bezpečnostní PIN kód. Platební kartu můžete standardně využívat od 15 let, ovšem pro děti od 8 let banka nabízí dětskou kartu s omezenými limity.

Především majitelům prémiového U konta bude sloužit zlatá platební karta VISA Premium. Kromě výše uvedených služeb ji můžete spojit s cestovním pojištěním a programem Priority Pass. Umožní vám vstup do VIP salonků na letištích.

UniCredit Bank - karta

Kontokorent – 8/10

Kontokorent představuje jednoduchou a rychlou půjčku. Nejlépe se hodí v situacích, kdy potřebujete peníze ihned, ale finanční prostředky dorazí až za několik dní. Díky kontokorentu nepříjemnou situaci snadněji překonáte. Čerpat můžete až 150 000 Kč. Obecně je ovšem kontokorent výhodný pouze u krátkodobých půjček v řádu nejvýše několika měsíců. Úroková sazba totiž osciluje kolem 18 %.

UniCredit sjedná kontokorent zdarma, bez jednorázového poplatku za vyřízení žádosti nebo vedení úvěru. Platíte pouze úroky z vypůjčené částky. Jen pozor na fakt, že banka vaši žádost o kontokorent předem zváží. Pokud nemáte dobrou úvěrovou historii, nemusí vaši žádost schválit. V případě schválení získáte návrh smlouvy, který můžete do 5 dnů přijmout nebo odmítnout. Smlouva bude obsahovat také detaily ohledně úroků či předpokládané době splatnosti. Případné nejasnosti vám zástupci banky ochotně vysvětlí.

Platby do zahraničí – 6/10

Evropské SEPA odchozí i příchozí platby stojí 6 Kč. SEPA platí pro převod eur v rámci EU a Evropského hospodářského prostoru. Ostatní zahraniční platby mají poplatky podstatně vyšší. Příchozí úhrada stojí 0,9 % zaslané částky. Minimálně 200 Kč, maximálně 1 500 Kč. Pokud dostanete méně než 200 Kč, sníží se poplatek na 50 Kč. Odchozí platby mají podmínky podobné. Poplatek ve výši 0,9 % z odeslané částky s minimem 250 Kč a maximem 1 500 Kč. Jestliže jste souhlasili s platbou v režimu OUR (úhrada veškerých poplatků odesilatelem), musíte si připočítat dalších 800 Kč.

Ostatní služby

UniCredit Bank spolupracuje s desítkami českých obchodníků v programu U-šetřete. Stačí když stáhnete aplikaci a vyberete slevu. Bonus je spojený přímo s platební kartou, nemusíte řešit žádné vouchery nebo věrnostní karty. Aplikace vám navíc vybere nejvhodnější slevové akce přímo na míru. Řídí se statistikou předchozích nákupů. Slevy jsou obvykle ve výši od 2 % do 10 %. Nabídka je velmi pestrá. Od supermarketů, přes knihkupce až po zážitkové agentury nebo zdravotní poradenství.

Zákaznická podpora – 9/10

UniCredit Bank využívá jednoduché a přehledné webové stránky na kterých se rychle zorientujete. Nechybí odkazy s vysvětlením doplňkových služeb, nápovědou nebo podrobnými informacemi o nabízených variantách. Běžný účet U konto můžete sjednat online z domu, na pobočce i pomocí telefonu.Zákaznická podpora

Na pobočce dokonce snadno přejdete pod novou banku. Stačí vyplnit žádost a zástupci UniCredit Bank se postarají o vše ostatní. Kromě založení nového U konta zajistí převod financí ze starého účtu, nastavení trvalých příkazů, inkas i SIPO plateb a pokud si budete přát i uzavření původního konta v bývalé bance. Vše samozřejmě zdarma.

Telefonická podpora zákaznického centra pracuje každý den od 7:00 do 22:00. Včetně víkendů a svátků. Pokud budou linky vytížené, nemusíte čekat na spojení. Telefonní automat si uloží vaše číslo a zavolá zpět jakmile to bude možné. Telefonní čísla pro zablokování platební karty jsou dostupná nepřetržitě. Využít můžete také online formuláře nebo navštívit některou ze stovky poboček po celé České republice.

Další služby

UniCredit Bank nabízí komplexní bankovní služby. Běžné i spořící účty, pojištění, úvěry nebo služby investiční akademie. Pomůže vám s orientací ve světě financí a usnadní první kroky při výběru nejlepší investiční strategie.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Poplatek za vedení běžného účtu

Zdarma při měsíčním příjmu nejméně 12 000 Kč

Výběr z bankomatu

Zdarma v ČR i zahraničí při měsíčním příjmu nejméně 12 000 Kč

Kontokorent

Až do výše 150 000 Kč

Bonusové služby a slevy

Ano, program U-šetřete

Telefonická podpora

Každý den od 7:00 do 22:00 (blokace platební karty nepřetržitě)

Závěrečné hodnocení

8

Skvělá

UniCredit Bank nabízí jednoduchý a přehledný běžný účet U konto. Pokud máte zajištěný pravidelný příjem, nemusíte se bát žádných nepříjemných poplatků. Vedení účtu i výběr z bankomatů jsou zdarma. Moderní mobilní aplikace vám pomůže efektivně spravovat své výdaje. Při nákupu můžete vybírat z velké nabídky slev v rámci programu U-šetřete.

Běžný účet
8
Dětský a studentský účet
9
Platební karty
8
Kontokorent
8
Platby do zahraničí
6
Zákaznická podpora
9
Klady
  • Moderní mobilní aplikace
  • Správa běžného účtu i více uživateli
  • Systém slev a bonusů U-šetřete
  • Dětské konto pro děti mladší 15 let
  • Možné výběry ze všech bankomatů zdarma
Zápory
  • Drahé zahraniční platby
  • Účet zdarma jen po splnění podmínek

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (79 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář