Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bubnové sekačky Vari DS-521 Agatha

VARI DS-521 Agatha - bubnové sekačky

Bubnová zahradní sekačka Vari DS-521 Agatha je model, který nalezne využití převážně na velkých plochách. V tomto případě se jedná o plochy do velikosti až 12 000 m². Zaujala nás i kvalitním provedením a výkonným motorem. Co dalšího byste o ní měli vědět? A jak je na tom v porovnání s dalšími hodnocenými bubnovými sekačkami? Vše důležité se dozvíte v této recenzi.

Hodnocení sekačky Vari DS-521 Agatha

9.3

Perfektní

Bezpečnostní brzda, výztuha uložení nožů T-bar, HDG plechový asymetrický kryt i kotvicí oka – to všechno najdete u bubnové zahradní sekačky Vari DS-521 Agatha. Bohužel chybí funkce mulčování a je třeba počítat i s vyšší cenou.

Kvalita konstrukce
9
Motorizace a výkon
9.5
Záběr a výbava
8.5
Ovládání a údržba
10
Klady
  • Široký záběr 58,5 cm
  • S pojezdem
  • Pro velké plochy
  • Spolehlivý výkon
  • Nastavitelná řídítka
Zápory
  • Vyšší cena
  • Bez možnosti mulčování

Kvalita konstrukce

Sekačky společnosti Vari se neustále vyvíjejí, aby odolali náročnějším a náročnějším požadavkům. Proto se u modelu Vari DS-521 Agatha můžete spolehnout na kvalitní a bytelné provedení. Sekačka je postavena na velice pevném a odolném rámu. Pevná hnací náprava dohlíží na udržení směru sečení i v mírných svazích.

Kvalitní provedení a použité materiály se podepsaly na trochu vyšší hmotnosti, ale s tím se u bubnových sekaček obecně počítá. V tomto případě dosahuje hmotnost 58 kg. Sekání zajišťují 4 otočné žací nože s oboustranným ostřím. Žací disk je doplněný o čelisťovou brzdu. Díky HDG plechovému asymetrickému krytu na žacím disku je sekačka bezpečná na obsluhu.

VARI DS-521 Agatha - kvalita konstrukce

Na kvalitě přidávají této bubnové sekačce také inovované kevlarové řemeny Optibelt. Uložení žacích nožů T-bar přispívá k delší životnosti tohoto stroje. Toto uložení údajně zvyšuje pevnost a odolnost disku až o více než 30 %. Žací disk má díky tomu potenciál vydržet po celou životnost sekačky. Již zmiňovaná čelisťová brzda zastaví žací disk v případě nutnosti do 5 vteřin.

Motorizace a výkon

Přecházíme k parametru, který má přímý vliv na kvalitu odvedené práce. Bubnová sekačka Vari DS-521 Agatha je vybavená čtyřtaktním motorem Honda GCV 170. Ten dosahuje výkonu zhruba 3 300 W. Garantovaná svahová dostupnost se u této sekačky vyšplhala na 30°. Bez problému by si tedy měla poradit se sekáním i v mírnějších svazích.

Pojezd je vybavený jednou rychlostí, která činí 2 km/hod. Se svou výbavou by měla být tato sekačka schopna posekat plochy do 12 000 m². Právě tento parametr je jedním z hlavních důvodů, proč se v testu umístila tak vysoko. Plošný výkon pak činí 1 300 m²/hod.

VARI DS-521 Agatha - motorizace

Záběr a výbava

Šířka záběru je v tomto případě plně dostačující, protože činí 58,5 cm. Toto číslo můžeme považovat za jakýsi standard u bubnových sekaček a nikoho pravděpodobně neurazí. Jde ruku v ruce s tím, že se jedná o bubnovou sekačku pro velké travnaté plochy. Díky širokému záběru máte jistotu, že nebudete muset trávit sekáním příliš mnoho času.

Výbava sekačky vás možná ale trochu zklame. Tedy pokud bychom se zaměřili čistě na další funkce, které u sekaček tohoto typu bývají. Chybí totiž možnost mulčování, která se vyskytuje u konkurenčních modelů. Kladně ovšem hodnotíme přítomnost plachetky pro řádkování posečené trávy. O odklízení trávy z cesty se pak postará boční výhoz.

Bezpečnost při práci zajistí již zmiňovaná bezpečnostní brzda.

VARI DS-521 Agatha - záběr a výbava

Ovládání a údržba

Ať už jsme v řádcích výše vytýkali cokoliv, bude to právě poslední parametr, který vás přesvědčí o tom, že je tato bubnová sekačka dobrou koupí. Její používání se stane komfortním hned z několika důvodů. Disponuje například výškově nastavitelnými řídítky, takže máte jistotu, že na rukojeť pohodlně dosáhne vyšší i nižší člen domácnosti. Řídítka lze polohovat v šesti úrovních.

VARI DS-521 Agatha - ovládání a údržba

Při delším sekání jistě oceníte fakt, že jsou řídítka této bubnové sekačky ergonomická. Neméně důležité je jednoduše přístupné manipulační poutko a přítomnost nového svorníku. Myslelo se také na to, že budete možná občas potřebovat svoji sekačku někam převézt. Pro tuto situaci budete mít k dispozici oka, která slouží k jejímu pevnému uchycení.

Zapínání pojezdu a sečení je na sobě nezávislé. Ovladatelnost stroje usnadňuje také nízké těžiště.

Technické parametry

Vari DS-521 Agatha Parametry
Typ Bubnová sekačka
Motor
Honda GCV 170
Objem válců
166 cm³
Výkon
3,3 kW
Náprava
Pevná
Záběr
58,5 cm
Strniště
4 cm
Nastavitelná řídítka
Pojezd
2,0 km/h
Hmotnost 58 kg
Doporučená plocha
Do 12 000 m²

Oblíbené bubnové sekačky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (50 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář