Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze benzínového kultivátoru VeGA 36-60

8. 3. 2023 aktualizováno

benzínový kultivátor VeGA 36-60 recenze

Benzínový kultivátor VeGA 36-60 nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Odolná ocelová konstrukce slibuje dlouhou životnost. V naší recenzi se zaměříme na detailní popis konstrukce, výkonů i ovládání. Upozorníme na podstatné výhody i nevýhody. Srovnání s dalšími typy nabízí náš test nejlepších kultivátorů.

Hodnocení VeGA 36-60

8.5

Skvělý

Benzínový kultivátor VeGA 36-60 pomůže s kypřením i hnojením půdy. Bytelná ocelová kostra s jednoduchým motorem slibují dlouhou životnost. Příjemná cenovka spolu s jednoduchým ovládáním představují mimořádně zajímavý kultivátor v poměru ceny a výkonu.

Konstrukce a zpracování
9
Motor a výkon
8
Záběr a výbava
8
Ovládání a údržba
9
Klady
  • Jednoduché ovládání
  • Odolná ocelová konstrukce
  • Proměnná šíře záběru
  • Kultivace až do hloubky 26 cm
  • Poměr cena výkon
Zápory
  • Nekvalitní český návod
  • Chybí skládací řídítka
  • Méně vhodný pro těžké půdy

Konstrukce a zpracování

Základní konstrukce je jednoduchá a účelná. Kostru tvoří ocelový rám s motorem, pod kterým je umístěna převodovka a osa s kultivačními noži. Ovládání zajišťují standardní řídítka osazená integrovanou pákou plynu a mechanickou spojkou.výhodný kultivátor VeGA 36-60 recenze

Převoz benzínového kultivátoru VeGA 36-60 usnadňuje jednoduché transportní kolečko v přední části. Během práce jej rychle sklopíte směrem dopředu a nahoru tak, aby nepřekáželo. Nad kolečkem naleznete pevné madlo, které oceníte při přenášení. Bohužel řídítka nejsou sklopná. Pokud potřebujete kultivátor naložit do kufru běžného osobního vozu nebo chcete ušetřit místo v garáži či kůlně, musíte ocelová madla ručně odšroubovat. Naštěstí to nezabere mnoho času.

Odstranit můžete také boční sadu nožů a část horního krytu. Docílíte tím užšího záběru a jednodušší manipulace s kultivátorem VeGA. Ideální pro komplikovanější terén nebo členitější zahradu, kde chcete ošetřit pouze menší plochy půdy bez ohrožení okolních rostlin.benzínový kultivátor VeGA 36-60 za výhodnou cenu recenze

Čistá hmotnost recenzovaného kultivátoru VeGa 36-60 se pohybuje na úrovni 36 kg. Taková hmotnost je dostatečně nízká pro bezproblémové ruční ovládání. Bytelná kostra bez obtíží vydrží běžnou pracovní zátěž. Stále však mějte na mysli účel kultivátoru, který cílí na běžné zahrady a přiměřeně náročnou práci.

Motor a výkon

Testovaný zahradní kultivátor VeGa 36-60 využívá moderní benzínový čtyřtaktní motor s jedním válcem a rozvody OHV. Motor má přesné modelové označení Y139V. Zdvihový objem je 139 cm³. Maximální výkon dosahuje 2,6 kW.

Výrobce přesně nespecifikuje typ paliva. Použít můžete libovolný běžně dostupný bezolovnatý benzín. Nádrž pojme 1 litr. Během práce kontrolujte správný sklon palivového potrubí a přívod paliva do motoru. Vega 36-60 dokáže kultivovat i prudké svahy se sklonem do 20 stupňů, při nevhodném sklonu kultivátoru ovšem může dojít k přerušení proudu paliva z nádrže do motoru.kultivátor VeGA 36-60 s motorem 2,6 kW recenze

Hlučnost motoru spadá do běžného průměru. Pohybuje se na úrovni 93 dB. Rozhodně oceníte nenáročnou údržbu. Stačí jen kontrolovat palivo, olej a občas vyčistit filtry. Servisní intervaly jsou v tomto případě zcela standardní. Olej měňte po 25 hodinách provozu.

Testado radí

Při práci s kultivátorem doporučujeme používat kvalitní ochranu sluchu.

Záběr a výbava

Při plné délce nabídne Vega 36-60 záběr 60 cm. Odstraněním bočních nožů si záběr zkrátíte na pouhých 36 cm. Díky menšímu záběru můžete s kultivátorem snadněji a přesněji manévrovat. Užší pracovní plochu oceníte také při kultivaci do větší hloubky v těžší půdě, kde začnete narážet na výkonnostní limity.

kultivátor s ocelovými noži VeGA 36-60 recenze

Maximální hloubka kultivace se zastavila na 26 cm. Rychle ji nastavíte jednoduchým posuvným kolíkem. Nože jsou ocelové a dostatečně odolné. Hodí se pro kypření půdy, přípravu před setím nebo obdělávání plodin nasázených blízko sebe. Potíže samozřejmě Vega nemá ani se zapracováním hnojiva, drtě nebo rašeliny. Kultivátor značky Vega nejlépe využijete pro lehké a středně těžké půdy.

Ovládání a údržba

Ovládání se příliš neliší od mnoha ostatních benzínových kultivátorů v dané cenové hladině. Plynovou páku pro ovládání motoru naleznete na pravém madle řídítek. Umožňuje i mírnou korekci rychlosti otáčení nožů. Startování spoléhá na ruční táhlo. Druhé madlo nabízí jednoduchou páku spojky, která odpojuje motor od převodovky. Dokáže zastavit kultivaci bez vypnutí motoru. Současně jde o bezpečnostní prvek. Nože se neroztočí okamžitě po nastartování motoru.Vega 36-60 kultivátor se snadným ovládáním recenze

Velkou slabinu představuje uživatelský návod. Nekvalitní, strojový překlad je z části úsměvný a nesrozumitelný. Naštěstí ovládání opravdu není složité. Co nepochopíte z návodu, zjistíte praxí.

Díky rozumné hmotnosti 36 kg a přiměřenému výkonu je VeGA 36-60 ideální přístroj na menší a střední zahrady s lehčí půdou. Nemusíte se bát žádného složitého servisu. Naopak, při pravidelné základní péči vám bude tento benzínový kultivátor spolehlivě pomáhat řadu let.

Technické parametry

VeGA 36-60
Parametry
Typ Benzínový kultivátor
Třída
Hobby kultivátor
Výkon
2,6 kW
Pracovní záběr
60/36 cm
Pracovní hloubka
26 cm
Počet nožů
4 × 6
Otáčky nožů
90 ot./min.
Objem palivové nádrže
1 l
Objem olejové nádrže
Neuvedeno
Hmotnost 36 kg
Rozměry (balení)
71 × 39 × 67 cm

Nejoblíbenější kultivátory dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (25 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář