Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze benzínové sekačky Vega 495 SXH 6in1

6. 10. 2022 aktualizováno

recenze Vega 495 SXH

S benzínovou sekačkou Vega 495 SXH 6in1 zvládnete udržovat svůj trávník a navíc vás potěší snadné ovládání i kvalitní zpracování. V našem testu tento model doporučujeme pro většinu středně náročných zákazníků.

Hodnocení Vega 495 SXH 6in1

8.8

Skvělá

Vega 495 SXH 6in1 je kvalitní benzínová sekačka s vysokou odolností a s výkonným motorem. Hlavní zajímavostí je nastavitelná rychlost pojezdu, díky které si můžete vybrat mezi nutností zvládat i náročnější podmínky a svižnou prací. Rychlost spolu s dostatečným záběrem zajistí, že vám nebude úprava trávníku trvat příliš dlouho. Chválíme také opravdu nízkou hlučnost, možnost vyhazování trávy oběma směry či umístění do prostorného koše a funkci mulčování.

Konstrukce
8
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
9
Kvalita sečení a funkce
9
Klady
  • Kvalitní zpracování
  • Slušný výkon
  • Nízká hlučnost
  • Snadné ovládání
  • Funkce vyhazování dvěma směry
  • Mulčování
Zápory
  • Nevhodná pro opravdu velké plochy

Konstrukce – 8/10

Testovaná benzínová sekačka Vega 495 SXH 6in1 má skutečně kvalitní a robustní zpracování, která zaručí vysokou odolnost a dlouhou životnost. Celý podvozek je vyrobený z kvalitní a pevné oceli. Vega 495 SXH 6in1 se řadí do střední vyšší třídy a potěší většinu majitelů zahrad. Její výkonný čtyřtaktní motor 5 PS, OHV VeGA dosahuje maximálního výkonu 3600 rpm, 5 PS (3,73 kW).

benzínová Vega 495 SXH 6in1 test a zkušenosti se sekáním

Výrobce Vega patří všeobecně mezi méně známé značky a bohužel neuvádí detailní technické informace, jako je například použitá převodovka. Sekačka Vega váží 35 kg, což je vzhledem k výkonnosti příjemně nízká hmotnost. Celkově se s tímto modelem snadno manipuluje; v případě potřeby lze sekačku přes zimu bez problémů uskladnit i v menších prostorách. Nádrž má objem 1,5 l a koš na trávu pak 70 l.

Recenzovaná benzínová sekačka značky Vega se na první pohled vyznačuje velkými předními (180 mm) i zadními koly (255 mm) s kuličkovými ložisky a s pogumováním. Díky tomu má dobrý záběr i na ne zcela rovných trávnících. Její přední část není příliš protáhlá, abyste snadno mohli síct i kolem obrubníků nebo stromů. Měkčení na rukojeti zajistí příjemné ovládání.

Vega 495 SXH 6in1 vysoká tráva kola

Ovládání – 9/10

Vega 495 SXH 6in1 má velice snadné ovládání. Její pojezd je řešený pomocí klasického madla pro brzdu a pojezd. Na rozdíl od většiny konkurenčních benzínových sekaček má tento model nastavitelnou rychlost v rozmezí od 3 do 4 km/hod. Pomalejších chod vám pomůže s údržbou hustější či přerostlé trávy a navíc také snižuje hlučnost. S rychlejší vám zase nebude práce trvat příliš dlouho.

Motor se startuje pomocí ručního tahacího startéru a dobře chytá bez ohledu na okolní teplotu. Výška sekání je samozřejmě nastavitelná a upravuje se pomocí destičky u kola.

Vega 495 SXH 6in1 pojezd

Výkon a hlučnost – 9/10

Jak již bylo zmíněno, výkon této recenzované benzínové sekačky je 3,73 kW. Jedná se o dostatečně vysokou hodnotu, která stačí k dobře odvedené práci i k pohánění pojezdu. Vega 495 SXH zvládne i delší trávu nebo jízdu do menšího kopečka. Na nejnižší rychlost má tato benzínová sekačka 2 700 ot/min a na vyšší rychlost dosahuje 3 090 ot/min.

Také hlučnost se liší podle toho, na jakou rychlost s touto benzínovou sekačkou jedete. Při jízdě na 3 km/hod vydává pouhých 74 dB. To je jedna z netišších hodnot, kterou lze na trhu sehnat. Při přidání na 4 km/hod se již neliší od ostatních běžných sekaček.

Vega 495 SXH 6in1 výkon

Kvalita sečení a funkce – 9/10

Vega 495 SXH má ve svém jméně „6in1“, což znamená, že kromě sečení zvládne i další práce na vašem trávníku. Sbírá posekanou trávu do koše, ale také ji může vyhazovat zadním nebo bočním deflektorem ven. Rovněž zvládá mulčování. Jak již bylo zmíněno, koš má velký objem 70 l.

Vega 495 SXH 6in1 sekačka pro střední plochy

Šířka sečícího záběru je dostatečných 48 cm. Benzínová sekačka Vega 495 SXH se celkově hodí pro středně velké plochy. Výška sečení je nastavitelná v rozpětí 25 až 80 mm. Vytvoříte tak hustý, dlouhý i krátký a úhledně posekaný trávník. Šířka spolu s rychlostí zajistí, že vám práce nebude trvat příliš dlouhou dobu.

Technické parametry

Vega 495 SXH 6in1 Parametry
Motor 5 PS, 4takt OHV VeGA, 139 cm3
Výkon 3,73 kW
Maximální otáčky 3 090 ot/min
Objem palivové nádrže 1,5 l
Pracovní záběr 48 cm
Výška sečení 25 až 80 mm
Objem koše 70 l
Rychlost pojezdu 3 až 4 km/hod
Doporučeno pro plochy do 1 500 m2
Hmotnost 35 kg

Nejprodávanější benzínové sekačky na trávu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář