Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze benzínového křovinořezu Vega BCM520

24. 3. 2022 aktualizováno

Recenze benzínového křovinořezu Vega BCM520 Multi 4 in 1

Recenzovaný benzínový křovinořez Vega BCM520 zaujme silným motorem i systémem vyměnitelných pracovních hlavic. Kromě křovinořezu nebo vyžínače zastane práci vyvětvovací pily nebo zastřihovače živého plotu. Jak dobře systém funguje v praxi se dozvíte v naší detailní recenzi.

Hodnocení křovinořezu Vega BCM520

8.3

Skvělý

Multifunkční křovinořez Vega BCM520 je skvělým strojem na větší zahradu. Kromě křovinořezu a vyžínače zastane také práci vyvětvovací pily či nůžek pro zastřihnutí živého plotu. Oceníte silný motor i nízkou hlučnost.

Kvalita konstrukce
8
Motor a výkon
8
Záběr a výbava
9
Ovládání
8
Klady
  • Vyměnitelné pracovní hlavy
  • Umí vyvětvování a zastřihování živého plotu
  • Výkonný 2,2kW motor
  • Nízká hlučnost
  • Kvalitní zpracování
  • Výhodná cena
Zápory
  • Horší startování studeného motoru
  • Chybí ovládání pomocí řídítek

Kvalita konstrukce

Základním znakem testovaného křovinořezu Vega BCM520 je dělená hřídel, která umožňuje rychlou záměnu pracovních hlavic. Aretaci zajišťuje spojka s jednoduchým závitem pro ruční dotažení. Systém pracuje spolehlivě. Pomáhá kvalitní zpracování i hnací hřídel uložená v ložiskových pouzdrech.

víceúčelový křovinořez Vega BCM520 recenze, Kvalita konstrukce

Vodící tyč spojující motor s rotační hlavou tvoří odolná kovová slitina. Stejný materiál využívá i uvnitř skrytá hřídel. Přestože křovinořez Vega není určený pro náročné profesionální využití, potěší bytelné zpracování, které slibuje dlouhou životnost. Pochvalu zaslouží velké množství chladících otvorů pro správné chlazení motoru.

Hmotnost dosáhla 9 kg. Samozřejmě nechybí ramenní popruhy. Výrobce zvolil držení pomocí D systému: tedy jednoduššího uchopení pomocí dvojice madel umístěných na spojovací tyči. Oblíbená řídítka zde nenajdete.

Změnu si také vyžádalo multifunkční zaměření stroje. Pro běžnou práci příliš nevadí, ale při delším sekání větších ploch vám budou klasická řídítka chybět. Nic na tom nemění ani povedená ergonomická rukojeť využívající antivibrační uložení.

Motor a výkon

Hodnocený křoviňák Vega BCM520 využívá dvoutaktní benzínový motor s výkonem 2,2 kW a objemem 52 cm³. Dosáhne až 7 500 otáček za minutu. Startování zajišťuje ruční táhlo. Díky pokročilému karburátoru dokáže motor pracovat i při větším náklonu.výhodný víceúčelový křovinořez Vega BCM520

Nádrž pojme 1,2 litry benzínu smíchaného s olejem. Výrobce bohužel přesně neuvádí typ oleje, vyplatí se proto informovat u prodejce. Pohon je dostatečně silný pro jakoukoli běžnou práci. Ve spojení s nožovou hlavou si poradí s nálety, křovinami i vysokou trávou. Jedinou slabinou je delší startování studeného motoru. Ze zkušeností víme, že většinou vyžaduje několik pokusů.

Záběr a výbava

Testovaný multifunkční křovinořez Vega BCM520 dokáže pracovat ve čtyřech základních režimech. Podobně jako u jiných typů ve výbavě nechybí nožová ani strunová hlava.

Záběr nožové hlavy je 25,5 cm, strunová hlava zabere 43 cm. Třetí nástroj umožňuje stříhání živého plotu, poslední slouží k prořezu stromů či vzrostlých keřů. Výměna je snadná. Stačí uvolnit aretační šroub, rozdělit hřídele a nasadit novou hřídel se správným nástrojem.

příslušenství křovinořezu Vega BCM520

Maximální hlučnost se pohybuje na úrovni 92,5 dB. Křovinořez patří k tišším modelům, což při práci rozhodně oceníte. Přehnané nejsou ani vibrace, navíc je dále tlumí antivibrační uložení madla.

Ovládání

Ovládání je docela snadné. Podrobnosti pro použití konkrétních nástrojů detailně vysvětluje srozumitelný návod. Pozornost mu věnujte především při nastavování vyvětvovací pily, která vyžaduje kontrolu napnutí řemenu i pravidelné doplňování oleje.

výhodný a výkonný křovinořez Vega BCM520 recenze

Údržba křovinořezu Vega příliš nevybočuje z běžného průměru. Zahrnuje především čištění a pravidelnou kontrolu maziva u převodovky. Detailní přehled, včetně tipů na řešení případných potíží opět naleznete v návodu.

Multifunkční křovinořez Vega BCM520 oceníte pro jeho všestrannost. V roli křovinořezu pracuje spolehlivě díky výkonnému motoru a robustní konstrukci. Při práci na zahradě často využijete také pilový nástavec pro řezání větví či živého plotu. Pochvalu zaslouží nízká úroveň hluku.

Technické parametry

Vega BCM520
Parametry
Typ Benzínový křovinořez
Objem motoru
52 cm³
Výkon motoru
2,2 kW
Záběr (nůž)
25,5 cm
Záběr (struna) 43 cm
Antivibrační systém
Startér
×
Hlučnost
92,5 dB
Typ rukojeti
D-systém
Hmotnost 9 kg
Rozměry
Neuvedeno

Nejlepší křovinořezy dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (37 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář