Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze generátoru ozonu VirBuster 4000A

VirBuster 4000A recenze

V domácnosti, kanceláři nebo i menších komerčních prostorech se o dokonale čistý vzduch bez zákeřných virů, bakterií i zápachu postará generátor ozonu VirBuster 4000A. V našem srovnání generátorů ozonu jsme jej vyhodnotili jako vítěze v kategorii cena/výkon. Co všechno umí se dočtete v této recenzi.

O výrobci

VirBuster 4000A je certifikovaný český výrobek společnosti Diametral, tradičního českého výrobce laboratorních stolů a různých elektronických součástek pro dopravu a průmysl. V době pandemie COVID-19 se zaměřila na výrobu generátorů ozonu pod značkou VirBuster, nejdříve zejména pro nemocnice a domovy sociálních služeb. Jejich prodeje dnes tvoří třetinu celého obratu společnosti. V nabídce najdete i menší zařízení vhodná do domácností.

Design a ovládání – 9/10

Design testovaného přístroje je jednoduchý a funkční. Má hranatý tvar o rozměrech 17,2 × 24,4 × 28,2 cm a je vyroben z pevného ocelového plechu s lakovanou úpravou. Není však příliš těžký (4,8 kg), přičemž díky šikovnému madlu v horní části jej lze snadno přenášet z místnosti do místnosti. Ventilátor s kuličkovými ložisky zaručuje dlouhou životnost. Má i prachový filtr – v místnosti při provozu nevíří prach.

Jeho provoz je tichý (pouze 45 dB) a energeticky úsporný. Příkon činí 70 W a je možné jej zapojit do běžných zásuvek v domácnosti s napětím 240 V. Škoda, že VirBuster 4000A nevlastní adaptér do autozásuvky.

Ovládání recenzovaného generátoru je analogové a snadno si s ním poradí kdokoliv. Je vybaven manuálním časovačem (nastavuje se pomocí otočného ovladače) a neumožňuje regulovat výkon.

VirBuster generátor ozonu recenze

Účinnost – 8,5/10

Výkon námi hodnoceného modelu je velmi slušný, proto se hodí i do větších místností v domácnosti (cca do 50 m2), do kanceláří, obchodů nebo třeba fitness center. VirBuster 4000A generuje 3,5 g ozonu za hodinu, díky čemuž je čištění velmi účinné a rychlé.

Díky silnému oxidačnímu účinku ozonu spolehlivě ničí viry (včetně původce COVID-19), bakterie, kvasinky, plísně a jejich spory. Odstraňuje z místností zápach a při delším působení likviduje také hmyz a parazity. Účinkuje nejen ve vzduchu, ale i na površích vybavení místnosti a zdí.

Orientační doba dezinfekce

S recenzovaným modelem VirBuster 4000A vyčistíte interiér osobního auta za cca 30 minut, místnost do 50 m2 zhruba za 40 až 50 minut. Pokud plánujete čistit podstatně větší prostory, doporučujeme se poohlédnout po výkonnějších modelech z nabídky VirBuster.

virbuster 4000a výkon recenze

Zdroj: virbuster.cz

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

Generátor ozonu VirBuster 4000A umožňuje díky slušnému výkonu 3 500 mg/h rychlejší čištění i větších místností. Hodí se také do firem pro dezinfekci kanceláří, hotelových pokojů nebo například menších obchodů a kaváren. Je možné jej použít i v autě, nemá však adaptér pro napájení z autozásuvky. Pokud hledáte spolehlivý generátor ozonu s českou certifikací a zajištěným kompletním servisem, VirBuster je skvělou volbou.

Design a ovládání
9
Účinnost
8.5
Klady
  • Vhodný do celé domácnosti
  • Vyšší výkon = rychlejší čištění
  • Snadné ovládání
  • Dobře přenosný
  • Certifikovaný český výrobek
Zápory
  • Pouze analogový časovač

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář