Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky Vivax MS Energy E20

16. 3. 2022 aktualizováno

Vivax MS Energy E20 recenze

Tohle je podrobný test silné a rychlé elektrokoloběžky Vivax MS Energy E20, která je schopna dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Na jedno nabití ujede 70 km, přičemž uveze i těžší jezdce. Jak si vede v dalších parametrech se dozvíte v aktuální recenzi na Testado.cz.

Hodnocení elektrokoloběžky Vivax MS Energy E20

8.5

Skvělá

Vivax MS Energy E20 patří mezi výkonné a rychlé elektrokoloběžky, která je vhodná pro náročnější jezdce. Právě ti uvítají vysokou rychlost, dlouhý dojezd na jedno nabití a pohodlí v podobě široké základny. Samozřejmostí jsou účinné kotoučové brzdy a LED světla.

Konstrukce a design
8.5
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
8
Výdrž baterie a nabíjení
9
Klady
  • Vysoký rychlost (až 40 km/h)
  • Obrovský dojezd 70 km
  • Výkonný 500W motor
  • Nosnost 120 kg
  • Kvalitní kotoučové brzdy (2×)
  • Účinné LED osvětlení
  • Skvělý poměr ceny a výkonu
Zápory
  • Vyšší hmotnost
  • Delší doba nabíjení (cca 8 hod.)

Konstrukce a design

Zpracování elektrokoloběžky Vivax MS Energy E20 je na vysoké úrovni. V prvé řadě vypíchněme vysokou nosnost 120 kg a voděodolnost podle certifikace IP54. Hmotnost testovaného modelu značky Vivax je proto vyšší (20 kg), tudíž počítejte s obtížnějším transportem z místa na místo.

Praktická skládací konstrukce zahrnuje stojánek, zvonek a integrovaný displej. Samozřejmostí je řada bezpečnostních prvků včetně kotoučových brzd na přední i zadní straně. Gumová kola jsou veliká 10 palců. Na povrchu dobře sedí a něco vydrží. Skvělé je přední a zadní LED osvětlení, na konstrukci najdete i řadu reflexních pásek.

Rychlá elektrokoloběžka Vivax MS Energy E20 se prodává v bílé nebo šedé barvě. Je vhodná pro pro jezdce o maximální výšce 200 cm, dětem od 16 let věku.

konstrukce elektrokoloběžky Vivax MS Energy E20

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Mluvíme o nejrychlejší a nejsilnější elektrokoloběžce, takže každý logicky očekává vysokou rychlost. A skutečně, hodnocený model Vivax MS Energy E20 je schopen uhánět maximální rychlostí až 40 km/h.

Výkon motoru je ostatně vysoký. Hodnota 500 W patří mezi nadstandardní. Testovaný kousek tedy hravě vyjede i strmější kopce a rychle akceleruje.

Jízdní vlastnosti rychlé elektrokoloběžky Vivax jsou výborné. Chválíme velká kola (10 palců) a širokou základnu. Nášlap je dlouhý 60 cm, šířka 20 cm patří mezi rozměrnější. To znamená, že se na testovaném modelu pohodlně jezdí. Také výška nášlapu od země (18 cm) znamená hladký průjezd i náročnějším terénem.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Výdrž baterie a nabíjení

Ačkoliv je recenzovaná elektrokoloběžka Vivax MS Energy E20 opravdu rychlá a poměrně těžká, i tak je schopna na jedno nabití zdolat až 70 km! Zní to neuvěřitelně, ale opravdu jsme se nespletli.

Může za to skvěle optimalizovaný motor a velká kapacita baterie. Lithium-iontový akumulátor 17,5 Ah je vskutku obří. Doba nabíjení je logicky o něco delší. Zabere kolem 8 hodin.

Díky zpětnému dobíjení baterie se celková výdrž může během brzdění ještě navýšit. S el. koloběžkou Vivax se je třeba sžít.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 40 km/h
Výkon 500 W
Dojezd 70 km
Kapacita baterie 17,5 Ah
Rychlost dobíjení 8 hod.
Hmotnost 20 kg
Nosnost 120 kg
Průměr kol 10″

Nejprodávanější elektrokoloběžky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (41 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář