Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Internetové a satelitní televize

Platforma Voyo: Co na ní najdete a kolik zaplatíte?

Logo

Český provozovatel TV NOVA spustil v roce 2011 službu Voyo, která byla původně zamýšlena jako bezplatný archiv této televize. V archivu bylo možné spustit původní tvorbu TV NOVA a jako doplněk živé sportovní přenosy.

Postupem času se po vzoru amerického Netflixu stala placenou službou, která divákům umožňuje online sledování filmů, seriálů a pořadů z tuzemské, ale i zahraniční produkce s českým dabingem. Systém funguje formou předplatného a umožňuje divákům sledovat v televizi, na počítači či na jiných elektronických zařízeních s připojením k internetu program dle vlastního výběru. A to, co každého uživatele nejvíce potěší, je možnost zhlédnutí celého vybraného pořadu od začátku až do konce bez reklam.

Pokud vás zajímá, co Voyo nabízí, jak funguje a kolik stojí, čtěte dál.

Co na Voyo najdete?

Seznam pořadů je přehledně uspořádaný, takže si každý z vás brzy najde „to svoje“. Nabídka je ovšem pravidelně obměňována, a tak si musíte dávat pozor, abyste nepropásli žádný program, na jehož zhlédnutí si děláte zálusk. Provozovatel uvádí, že na této platformě naleznete okolo 2000 filmů, seriálů a dalších audiovizuálních děl. Unikátní službou je možnost sledovat vybrané pořady o týden dříve, než budou odvysílány na televizním kanálu, a být tak oproti běžnému divákovi o krok napřed.

Praktické rozdělení pořadů do jednotlivých rubrik

• České a slovenské filmy
• České a slovenské seriály (Oteckovia, Specialisté)
• Zahraniční filmy
• Zahraniční seriály (Kobra 11, Válka skladů, Kriminálka Las Vegas)
• Dříve než na TV Nova (Jedna rodina, Sex O’Clock, Specialisté, Zlatá labuť)
• Lze zhlédnout jen na VOYO (Ordinace v růžové zahradě, Extraktoři, Guru, Jitřní Záře) – od roku 2021 vycházejí na Voyo originální seriály, pořady a celovečerní filmy, které jsou dostupné exkluzivně pouze na této platformě, a to pod značkami Voyo Originál a Voyo Speciál
• Pořady pro děti
• Filmy podle skutečných událostí
• Sportovní pořady – živé vysílání sportovních kanálů Nova Sport 1 a Nova Sport 2
• Reality show a soutěžní pořady (Big Brother, Love Island, Survivor, MasterChef, Na lovu)
• Běžný program všech kanálů TV Nova (plus aktuální zpravodajství)
Nabídka „rozkoukaných“ pořadů, k nimž se můžete později vrátit a dodívat se na ně do konce
Nabídka některých titulů, které znáte z České televize

Jak je z uvedeného přehledu patrné, svůj pořad si najde uživatel každého věku – od dětí až po generaci dříve narozených.

Nabídka pořadů Voyo

Náš tip

V aktuální nabídce pořadů TV Nova, které jsou určeny pouze pro vysílání na Voyo, můžete zhlédnout třeba český kriminální seriál Extraktoři, seriál Chlap a samozřejmě sérii Ordinace v růžové zahradě 2.

Na co se můžete v roce 2024 těšit pouze ve vysílání Voyo?

V rámci prémiových programů na jaře 2024 Voyo vydá třetí řadu seriálu Iveta o naší populární zpěvačce Ivetě Bartošové. Ten, komu se předchozí dvě série líbily, bude jistě potěšen. Vyjde také nová dokumentární trilogie Málo mě znáš, která přinese nový pohled na život a tvorbu Ivety Bartošové.

Milovníci seriálu Ordinace v růžové zahradě si jistě nenechají ujít jeho další pokračování. Stejně tak vám může udělat radost nový kriminální seriál s komediálním akcentem Policie Hvar, kde v hlavních rolích vystupují Jakub Štáfek a slovenská herečka Alžběta Ferencová.

Registrace na Voyo

Abyste mohli programy na Voyo sledovat, musíte se na tomto portálu nejprve zaregistrovat. Pokud však ještě nejste stoprocentně rozhodnutí, jestli vám bude tato platforma vyhovovat a zda za ni chcete platit, můžete se pro začátek rozhodnout pro týdenní zkušební verzi. Během tohoto sedmidenního zkušebního provozu můžete sledovat obdobné pořady jako při plném předplatném – vyjma živého vysílání, sportovních přenosů na Voyo Speciál a prémiových pořadů. Prémiový obsah pochází z originální produkce Voyo Originál a Voyo Film a je označen literou V. Další službou, jež vám ve zkušební verzi nebude umožněna, je sledování pořadů offline.

Registrace krok za krokem

 1. Registraci uživatelského účtu (rovněž tak i aktivaci předplatného) provedete přímo v aplikaci Voyo, která vás spolehlivě navede.
 2. Registračními údaji jsou e-mailová adresa a heslo.
 3. Založte jeden hlavní uživatelský profil a k němu můžete přidat profily pro děti nebo ostatní členy rodiny. Vedlejších profilů může být pět, z toho dva dětské. Bezpečnost hlavního profilu můžete zajistit pomocí zámku profilu (PIN) anebo pomocí rodičovské kontroly. Profily si můžete pojmenovat, doplnit avatarem dle vlastního výběru, spravovat je i mazat. Z jednoho uživatelského účtu můžete sledovat programy Voyo na jednom nebo dvou zařízeních současně.

Zkušební verze Voyo

Pro aktivaci zkušební verze (platební kartou přes bránu Adyen nebo prostřednictvím platební metody nastavené v rámci Apple ID) je zapotřebí zadat údaje z platební karty, aby se ověřila platební data – neobávejte se, žádná platba vám stržena nebude, nanejvýš 1 Kč. Pokud byste po vypršení týdenní lhůty neprovedli deaktivaci, a to nejpozději jednu hodinu před tímto termínem, bude vám sraženo předplatné ve výši 159 Kč a provedena aktivace možnosti využívání předplatného po dobu jednoho měsíce.

Zkušební verze Voyo

Co získáte při zakoupení předplatného služby Voyo?

Neomezený přístup k celé programové nabídce
• Možnost využívání předplatného až na pěti zařízeních
• Sledování pořadů offline
Pokračování ve sledování tam, kde jste přestali

Kolik stojí Voyo?

Voyo nabízí předplatné několikerého typu: předplatné pouze pro jeden příjem, předplatné pro sledování dvou zařízení současně a předplatné pro 5 přijímačů.

Máte-li vybráno to pravé pro vás, můžete za něj zaplatit přímo přes portál Voyo, avšak jen prostřednictvím platební karty. Dále je možné si zakoupit kupony či registrační kódy, a to pomocí platebních nástrojů, jako je převod z bankovního účtu, platba v hotovosti nebo mobilní platba. Voyo na svém webu uvádí přehledný souhrn všech svých současných partnerů, u kterých můžete zakoupit kupon. Seženete ho například i v supermarketu nebo v trafice. Jeho aktivaci pak provedete v Nastavení po přihlášení do vašeho uživatelského účtu.

Cena předplatného je stanovena podle jeho typu a nabízeného balíčku. Pro uživatele, kteří upřednostňují měsíční plán, činí částka za toto období 159 Kč. Pro ty z vás, kteří preferujete delší období předplatného, Voyo nabízí čtvrtletní platební variantu ve výši 477 Kč, půlroční za 954 Kč a roční pak v hodnotě 1 908 Kč. Tato možnost je ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít vysílání zajištěno na co nejdelší dobu bez nutnosti řešit opětovnou platbu a zároveň si užít výhody nižší celkové částky. Pro opakované platby použijte platební bránu GoPay, PayPal nebo SMS. K úhradám občasného předplatného můžete zužitkovat výše zmíněné kupony nebo registrační kódy.

Předplatné Voyo

Úhrada předplatného prostřednictvím platební karty (Adyen)

Předplatné Voyo hrazené prostřednictvím platební karty (Adyen) je nastaveno na 30 dní a s jeho aktivací je vždy zadána opakovaná platba. Ke sražení další úhrady dojde automaticky, a to v okamžiku, kdy vyprší aktuálně předplacené období.

Úhrada prostřednictvím platební metody nastavené v rámci Apple ID

Předplatné Voyo, které zaplatíte přes Apple ID, je nastaveno na dobu jednoho měsíce a s jeho aktivací je vždy zadána opakovaná úhrada. Předplatné bude automaticky strženo, a to ještě před začátkem dalšího předplaceného období (nejdříve 24 hodin předem).

Úhrada prostřednictvím platební karty (GoPay)

Předplatné Voyo zakoupené přes platební kartu (GoPay) je nastaveno na 30 dní a s jeho aktivací je vždy zadána opakovaná platba. Ke strhávání částky na další měsíc dochází automaticky v okamžiku vypršení aktuálně předplaceného období.

Kde můžete Voyo sledovat?

Můžete si samozřejmě vybrat, kde chcete svoje oblíbené programy na Voyo sledovat – přihlásíte-li se do vašeho uživatelského účtu na Voyo z chytrého mobilního telefonu, pak budete koukat na něm, anebo se můžete přihlásit na počítači (Voyo funguje na všech běžně používaných internetových prohlížečích: Chrome, Opera, Safari, Firefox a další). Dále si můžete Voyo pustit v televizi, na tabletu či herní konzoli.

Pro správné fungování aplikace Voyo v televizi je důležité mít aktuální firmware. Návod, jak aktualizovat firmware, najdete pod značkou vašeho televizoru v seznamu podporovaných zařízení.

Jak zrušit účet na Voyo?

Jestliže budete chtít přestat Voyo používat, máte několik možností, jak toho dosáhnout. Jednou z nich je podání žádosti o zrušení registrace, a to například e-mailem na adresu voyo@nova.cz. Tímto způsobem můžete zajistit rychlý a bezproblémový proces odstranění vašeho uživatelského účtu. Můžete také samozřejmě přestat hradit předplatné a do portálu se prostě nedostanete. To je vhodné v případě, že chcete užívání platformy Voyo v podstatě jen na nějakou dobu přerušit.

Jak je to na Voyo se sledováním offline – funguje bez připojení k internetu?

Ano. Vybrané tituly si můžete předem stáhnout do svého zařízení (operační systém Android či iOS). Pak je můžete sledovat kdykoliv, a to bez nutnosti připojení k internetu. Stahování je možné přes Wi-Fi síť i přes data. Stahování pořadu při připojení na datech předpokládá změnu nastavení v uživatelském profilu. Titul se uloží a je pak připraven ke sledování po dobu 48 hodin. Pokud má pořad externí titulky (tj. titulky pro neslyšící osoby), pak nejsou součástí videa, neboť jejich stahování nelze technicky provést.

Rodičovská kontrola

Voyo nabízí nastavení čtyř úrovní rodičovského zámku, a to v závislosti na dosaženém věku dítěte. Vybírat můžete ze tří variant – 12+, 15+, 18+. Nastavením věkové hranice dohlížíte na druh obsahu, který bude možné pod daným profilem sledovat. Jestliže je u profilu vybrána úroveň rodičovské kontroly, systém se před spuštěním titulů, které nesplňují nastavenou věkovou kategorii, zeptá na kód. Bez zadání kódu rodičovského zámku nebude přehrávání umožněno. Více informací o rodičovské kontrole najdete na svém uživatelském účtu v Nastavení.

Náš tip

Pokud se rozhodujete, zda využít Voyo, nebo raději zvolit službu konkurenční, možná vám s vaší volbou pomůže naše recenze platformy Disney+.

Závěrečné hodnocení

Klady
 • Možnost sledování tuzemských i zahraničních pořadů
 • Zahraniční tituly mají v drtivé většině případů český dabing a jen zcela výjimečně titulky v češtině
 • Možnost sledování pořadů offline na jakémkoli zařízení, kam jste si je stáhli, a také nejen v ČR, ale i v zahraničí
 • Kdykoli se vrátíte k rozkoukanému pořadu a pokračujete v jeho sledování od místa, kde jste skončili
 • Sledování živých pořadů
 • Vysílání lze sledovat na dvou zařízení najednou
 • VOYO podporuje i živé vysílání, včetně zpravodajství a sportovních přenosů
 • Záznamy z živých vysílání se objeví do 24 hodin, přičemž obměna programů probíhá zpravidla každý týden anebo přibývají pořady nové
 • Přijatelná cena měsíčního předplatného
 • Předplatné je možné hradit měsíčně, čtvrtletně anebo 30denní opakovanou platbou
 • Snadné ovládání
 • Kvalitní zvuk a vysoké 4K UHD rozlišení
 • Vysílání bez reklam
Zápory
 • Aplikace se může načítat delší dobu, a to zejména na chytré televizi
 • V jednu chvíli je možné sledovat Voyo pouze na dvou zařízeních
 • Poměrně nízké množství pořadů ze zahraniční produkce

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (45 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář