Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky W-TEC Lambreto Max 10″

8. 5. 2023 aktualizováno

Recenze elektrické koloběžky W-TEC Lambreto Max 10"Náš tipTestado.cz

Elektrokoběžka W-TEC Lambreto Max 10″ je skvělá volba pro každodenní přemisťování nejen po městě, ale díky silné baterii zvládne ujet na jedno nabití až 50 km. Motor o výkonu 700 W si poradí i s prudšími kopci, přičemž robustní konstrukce zvládne jezdce o hmotnosti až 120 kg. Tady jsou naše dojmy z testování. Nechybí také video recenze.

Hodnocení W-TEC Lambreto Max 10″

9

Perfektní

Testovaná elektrická koloběžka W-TEC Lambreto Max od společnosti inSPORTline je velmi povedená. Jízda na ní je příjemná a díky kvalitnímu odpružení nejsou menší nerovnosti téměř cítit. Oceňuji silný 700W motor a slušný dojezd. Celková manipulace s koloběžkou je jednoduchá, složení do přepravní polohy trvá pár sekund… Kromě občasného dobití akumulátoru nepotřebuje téměř žádnou složitou údržbu. W-TEC doporučuji nejen k pohybu po městě, protože pohodlně zvládne i kratší přejezdy mezi obcemi.

Konstrukce a design
9
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
9
Výdrž baterie a nabíjení
9
Maximální rychlost:30 km/h
Výkon motoru:700 W
Dojezd:až 50 km
Kapacita baterie:15 Ah
Rychlost dobíjení:6 hodin
Hmotnost:20 kg
Klady
  • Pěkný design
  • Bytelná a kvalitní konstrukce
  • Jednoduché a rychlé složení
  • Tempomat
  • Nosnost až 120 kg
  • Slušný dojezd
Zápory
  • Některé funkce nelze ovládat bez mobilní aplikace
  • Aplikace není v českém jazyce

Obsah balení

Při nákupu el. koloběžky přímo v obchodě společnosti inSPORTline se zákazník nemusí prakticky o nic starat. Firemní technici stroj připraví, zkompletují a vysvětlí jak fungují veškeré ovládací prvky koloběžky. Pokud je koloběžka objednána přes e-shop, přiveze přepravní společnost poměrně velkou krabici, ve které je nejen elektrokoloběžka W-TEC, nabíjecí adaptér, ale i potřebný spojovací materiál s nářadím. Samozřejmostí je návod na obsluhu a kompletaci modelu v několika jazycích včetně českého.

Složení elektrické koloběžky W-TEC Lambreto Max je velmi jednoduché a během pár minut ji připraví k provozu naprostý laik. Model je téměř celý zkompletovaný. Stačí tedy pouze nasadit řídítka do hliníkové řídící tyče nad předním kolečkem a zajistit je šesti šroubky přiloženými v balení.

Následně již postačí zkontrolovat pneumatiky, zda jsou nahuštěny na potřebný tlak (45 PSI), a stiskem spouštěcího tlačítka na ovládacím panelu spustit el. koloběžku.

Složená koloběžka recenze testado

Kompletně sestavená W-TEC Lambreto Max 10″

Konstrukce a design

Elektrická koloběžka Lambreto Max 10″ na první pohled upoutá líbivým nenásilným designem. Celá konstrukce je černé matné barvy, částečně ozdobena bílou linkou a nápisem. Díky této barevné kombinaci budí na veřejnosti velký zájem kolemjdoucích.

Přední kolo je uloženo v odpružené vidlici, které je osazeno bubnovou brzdou. Proti odlétávání nečistot je chráněno blatníkem, jenž přesně kopíruje kolo. Zadní kolo je rovněž kvalitně odpružené a do jeho středu je zasazen silný elektromotor o výkonu 700 W. Komplet zadního kola uzavírá kotoučová brzda, která v kombinaci přední bubnové zajistí elektrické koloběžce W-TEC Lambreto Max velmi krátkou brzdnou dráhu.

Ovládací panel rychloměr Lambreto Max recenze koloběžky

Odlétávání nečistot od zadního kola brání blatník, do kterého je elegantně zapuštěné zadní světlo. Obě kola jsou nafukovací a mají shodný průměr 10″. Řídící tyč je nad předním kolem rozdělena bytelným kloubem, který umožňuje jednoduché složení elektrické koloběžky W-TEC do přepravní pozice.

Řídítka mají uprostřed připevněný dobře čitelný displej a dvě ovládací tlačítka chráněná gumovou izolací proti vlhkosti.

Obě strany řídítek jsou zakončené příjemně tvarovanou rukojetí, dobře padnoucí do ruky. V dostatečném dosahu prstů jsou na obou stranách řídítek páčky ovládající brzdy. Na levé straně řídítek je pevný háček pro aretaci sklopené řídící tyče v přepravní poloze. Lze rovněž použít jako držák nákupní tašky. Páčka akcelerátoru na plynulé ovládání elektromotoru je na pravé straně řídítek a je umístěna v přirozeném dosahu palce. Tady žádný problém nevidím.

Světlomet elektrická kolběžka W-TEC Lambreto Max recenze testado

Pod displejem se na přední straně koloběžky nachází zapuštěný světlomet a bílá odrazka. Nášlapná deska pro nohy je pogumovaná a hrubý povrch brání sklouznutí nohy. Plocha je dostatečně velká do takové míry, aby našel pohodlnou pozici každý řidič.

Pod nášlapnou deskou je dále zabudovaná lithiová baterie o kapacitě 15 Ah a napětím 48 V. Na pravé straně schránky baterie je ještě situován nabíjecí port, na protější levici potom praktický výklopný stojánek. Nosnou konstrukci koloběžky W-TEC Lambreto Max tvoří hliníkový rám a celkové zpracování stroje je na velmi dobré úrovni. Celková hmotnost stroje činí 20 kg.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Testovaná elektrokoloběžka W-TEC Lambreto Max má zabudovaný silný elektromotor o výkonu 700 W. Při testování jsme jezdili nejen po cyklostezkách, ale nebáli jsme se vyrazit i po silnici do vedlejší obce. Při cestě domů se nachází zhruba dva kilometry dlouhý úsek se stálým stoupáním, kde i spousta cyklistů z kola sesedá a odpočívá nebo kolo tlačí. W-TEC mě v tomto úseku velmi překvapila, protože držela maximální rychlost 30 km/h téměř až na samý vrchol kopce.

Na displeji lze navolit 3 jízdní režimy. První do maximální rychlosti 20 km/h, druhý 25 km/h a třetí na maximální rychlost 30 km/h. Radost budou mít fandové mobilních aplikací. Elektrická koloběžka W-TEC Lambreto Max komunikuje s aplikací KCQ Scooter. Ta po instalaci do mobilního telefonu a jeho propojení s koloběžkou pomocí Bluetooth umožní ovládat některé nadstandartní funkce.

aplikace kcq scooter koloběžka lambreto max recenze

Pomocí aplikace lze například zapnout funkci chodec, kdy koloběžka udržuje rychlost pouze 6 km/h. Hodí se v případě, kdy jde uživatel pěšky vedle koloběžky a při tlačení nemusí vyvíjet žádnou sílu. Další příjemná funkce, kterou umožní ovládat pouze mobilní aplikace, je funkce zámek. Tím se zablokuje ovládání koloběžky před nežádoucími nenechavci.

Aplikace rovněž zobrazuje celkový počet najetých kilometrů a okamžitou rychlost. Ta se lépe sleduje na přehledném displeji, kde jsou veškeré symboly dobře vidět i na přímém slunci. Velmi příjemná je funkce tempomat. Prvotní zapnutí lze pouze pomocí aplikace, ale nadále již zůstane funkční i když mobilní telefon není ke koloběžce připojen. Po udržení stálé rychlosti se za 6 sekund se ozve zvukové znamení a W-TEC sama jede stálou rychlostí dokud se nepoužije brzda nebo akcelerátor.

Jízda na W-TEC Lambreto Max 10″ od inSPORTline je velmi příjemná a klidná. Odpružená kola dobře zdolávají mírné nerovnosti, byť je testovaný model primárně určen na zpevněné povrchy. Mile mě překvapila skvělá účinnost brzdové soustavy. Při běžné jízdě stačí přibrzdit zadní kotoučovou brzdou. Přední brzda je bubnová a při použití obou brzd současně zastaví Lambreto Max opravdu velmi rychle. Obě brzdy jsou ovládány mechanicky pomocí lanka, to se nikde nezadrhává a plynule dávkuje brzdný účinek podle potřeby jezdce.

Výrobce nemyslel jen na pohodlí a jízdní vlastnosti, ale také na bezpečnost při provozu. Vzhledem k silné baterii s kapacitou 15 Ah je udávaný dojezd až 50 km. Tím se lehce stane, že jízda se protáhne do pozdního času se sníženou viditelností, a proto je Lambreto Max vybavena kvalitními LED světlomety.

Testado radí

Další modely elektrokoloběžek si můžete prohlédnout v nezávislém žebříčku. Na jednom místě najdete kvalitní kousky do města či terénu.

Přední světlomet dostatečně osvětlí cestu před el. koloběžkou a zadní světlomet navíc bliká při brzdění. Pomocí zmíněné mobilní aplikace lze zadní světlomet nastavit, aby svítil trvale, což bezpečnosti rozhodně přispěje.

Chválím řešení sklápění řídící tyče při přepravě. Pevný kloub nad předním kolem stačí jednoduše odjistit a následně sklopit řídící tyč s řídítky. Ta pomocí háku na levé straně přesně zapadne na výstupek zadního blatníku a elektrokoloběžku W-TEC lze nosit v jedné ruce jako větší tašku.

Výdrž baterie a nabíjení

Baterie elektrické koloběžky W-TEC Lambreto Max je pevně zabudovaná pod nášlapnou deskou. Nabití do plné kapacity 15 Ah trvá přibližně 6 hodin, ale pokud se testovaný model dobíjí průběžně a nenechá se zcela vybít, tak se udávaná doba nabití zkrátí.

Výrobce jinak udává dojezd až 50 km. Samozřejmě bude záležet na hmotnosti řidiče, která je maximálně 120 kg, a na terénu ujeté trasy. Obecně vzato je dojezd testovaného modelu skvělý.

Nabíjecí adaptér elektrická koloběžka recenze W-TEC Lambreto Max

Samotné nabíjení je jednoduché. Nabíječka po zapojení do elektrické sítě signalizuje svitem zelené diody, že je připravena nabíjet. Při zapojení do nabíjecího portu na pravém boku elektrokoloběžky se barva diody změní na červenou; plné nabití pak signalizuje opět zelenou barvou. Stav nabití baterie lze rovněž sledovat na ovládacím panelu koloběžky.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (23 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář