Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Xiaomi 11T

25. 6. 2022 aktualizováno

Xiaomi 11T 8GB/256GB recenzeNáš tipTestado.cz

Xiaomi 11T hlásí parametry, za které by se nemusela stydět leckterá vlajková loď. 11T však stojí pouhý zlomek! (Aktuálně kolem 9 000 Kč, 6/2022.) Třeba 6,67palcový AMOLED displej, špičkové fotky, bleskové nabíjení a perfektní výkon. Pojďme se podívat na tuto bestii trošku blíž.

Hodnocení Xiaomi 11T

9.1

Perfektní

Xiaomi 11T své mouchy určitě má, klady však výrazně převyšují. A je to hlavně vysoký herní výkon, krásné fotky, 120Hz AMOLED panel a skvělý poměr cena a výkon. V několika parametrech sahá na paty i prémiovým modelům. Určitě zajímavá volba pro náročného uživatele.

Design a zpracování
8.5
Displej
9.5
Hardware a výkon
9
Výdrž baterie
9.5
Fotoaparát a kamera
9
Systém a konektivita
9
Klady
  • Skvělé fotky
  • 120Hz AMOLED displej
  • Herní výkon + kvalitní stereo
  • Tělo se nepřehřívá
  • Slušná výdrž a extrémně rychlé nabíjení
  • Skvělý poměr cena/výkon
Zápory
  • Bez zvýšené odolnosti
  • Uložiště si nelze rozšířit
  • Žádné bezdrátové nabíjení

Design a zpracování – 8,5/10

Základní balení obsahuje Xiaomi 11T, výkonný 67W adaptér pro nabíjení, datový USB-A / USB-C kabel, sponku, silikonové pouzdro a brožury. Na zákazníkovi tedy nikdo nešetřil.

Xiaomi 11T patří mezi střední třídu chytrých telefonů; tak se pojďme podívat, jak (a zdali vůbec) se tato informace projevila do praxe.

Základní parametry zařízení jsou stejné jako u výkonnějšího Xiaomi 11T Pro (rozdíl mezi nimi ostatně na první ani druhý pohled nepoznáte): míry tedy jsou 164,1 × 76,9 × 8,8 mm, hmotnost 203 gramů. K dostání je bílá, modrá a šedá barva.

Design a zpracování Xiaomi 11T

Na zadní straně se nachází sklo a mírně vystouplý fotografický modul. I tak se telefon Xiaomi po položení na stůl mírně kymácí. Na přední straně uvidíme 6,67“ dotykový panel s menšími rámečky. Na horní straně najdeme infraport, při pravém okraji regulaci hlasitosti a zapínací tlačítko. To zároveň slouží jako čtečka otisků prstů; je rychlá a můžete se na ni většinou spolehnout. Do systému se samozřejmě dostanete také skenem obličeje nebo zadáním údajů.

Náš tip

Máte rádi Xiaomi, tak mrkněte na žebříček mobilů od této značky.

Spodní strana ukrývá průduch hlavního reproduktoru (11T hraje stereo) a zdířku pro napájení typu USB-C. Už se ale nedostalo na 3,5mm jack. Připojení sluchátek vyřešíte buď redukcí nebo pořízením bezdrátových sluchátek. Testované Xiaomi podporuje dvě nanoSIM najednou. Paměťovou kartu ale nikoliv, proto interní uložiště již nelze rozšířit.

Xiaomi 11T vypadá a působí jako celek prémiově. Na druhou stranu nepotěší vyšší hmotnost a chybějící zvýšená odolnost. Hlavně druhý parametr zamrzí; jinak by to byla totiž skutečná pecka.

Xiaomi 11T kvalita konstrukce

Displej – 9,5/10

Xiaomi 11T využívá 6,67 palců velký displej typu AMOLED, který je schopen v typickém rozlišení 2 400 × 1 080 pixelů zobrazit až jednu miliardu barev. Obrazovka podporuje HDR10+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Nižší frekvenci si vybírat extra nemůžete, protože si ji zařízení reguluje samo v závislosti na konzumovaném obsahu. Tímto efektivně šetří baterii.

Displej chrání ochranné sklo Corning Gorilla Glass Victus, které je dvakrát odolnější proti poškrábání než jeho předchůdce Gorilla Glass 6. Xiaomi 11T by mělo zvládnout pád z výšky až dvou metrů, aniž by došlo k poškození skla.

Xiaomi 11T - kvalita displeje typu AMOLED

Obrazovka se povedla. Jas 1 000 nitů je vysoký, čitelnost na přímém slunci nepředstavuje větší problém. V nastavení si lze vybírat a upravovat mezi několika režimy zobrazení a barevnými tóny. Vítanou samozřejmostí je funkce Always-on pro zobrazení notifikací. Adaptivní jas funguje jinak dobře. Ještě zmíním typický poměr stran 20:9. Displej zabírá poctivých 85,1 % přední strany.

Pokud trávíte na smartphonu spoustu času, displej Xiaomi 11T vám nabídne výborné parametry. Rozhodně jeden z klíčových důvodů, proč si koupit právě tento model.

Hardware a výkon – 9/10

Hardwarová stránka Xiaomi 11T si vede skvěle. Často se zmiňuje, že 11T nemá výkonnější Snapdragon 888 jako 11T Pro, ovšem to nám nemusí vůbec vadit. Proč?

Přítomný Dimensity 1200 (založený na 6nm technologii) si totiž vede výborně. K výkonu jistojistě dopomáhá slušných 8 GB RAM. Zařízení je rychlé, stabilní a ani při náročnějším hraní se nezahřívá. To jsou kladné zprávy, které uvítá každý majitel!Hardware a výkon - Xiaomi 11T

Ještě před koupí nového Xiaomi 11T zvažte, jakou kapacitu si vyberete: k dostání je 8/128 GB a 8/256 GB. Jednoduše proto, neboť si interní uložiště nemůžete rozšířit paměťovou kartou; tu zařízení nepodporuje.

Přítomné stereo reproduktory hrají skvěle. Líbí se nám maximální hlasitost, čistota zvuku a slušný basový náznak.

Výdrž baterie – 9,5/10

Před vyřčením konečného verdiktu musíme brát v potaz fakt, že mluvíme o výkonném smartphonu s velkým 120Hz displejem. Už tohle předznamenává slabší výdrž… Nebo ne?

Nikoliv. Xiaomi 11T vydrží přibližně den a půl běžného zacházení; čili nějaké focení, čtení, hovor a zprávy… Při náročnějším vytížení 5 000mAh kapacita stále vystačí na celý den. To jsou skvělé výsledky, za které se tenhle kousek stydět opravdu nemusí.

Nabíjení probíhá výkonem 67 W (nabíječkou z balení). Z úplného vybití se na maximálních 100 % baterie dostane za necelých 40 minut! A pokud nenecháte baterii zcela vybít, což se ostatně nedoporučuje, za půl hodinky máte zase hotovo. Čili i tahle rychlost je excelentní!

Škoda, že 11T nepodporuje bezdrátové nabíjení, které může někdo z vás, věřím, oplakat.

Výdrž baterie - Xiaomi 11T

Fotoaparát a kamera – 9/10

Xiaomi 11T nemá na svých zádech “tisíce” kamer, ale pouze tři. Osobně takový přístup kvituji, protože (většinou) bývá nesmyslný počet stejně k ničemu. K fotografické práci Xiaomi využívá následující souhru:

  • Hlavní širokoúhlá kamera 108 Mpx, světelnost f/1.75;
  • sekundární ultraširokoúhlá kamera 8 Mpx, světelnost f/2.2;
  • pro makro je připravena 5Mpx kamera se světelností f/2.4;
  • selfie tvorba byla svěřena 16Mpx objektivu se světelností f/2.5.

Při jasném světle jsou fotografie hlavního 108Mpx senzoru na špičkové úrovni. Takovým snímkům nechybí ostrost, jas a kýžená věrnost. Při focení v interiéru se kvalitativně o něco zhorší, podobně stejná situace nastává s ubývajícím světlem. Hlavní čočka (ISOCELL HM2) mimochodem pochází od Samsungu a je součástí dražší verze Xiaomi 11T Pro.Fotoaparát a kamera - Xiaomi 11T

Pro fotografování větších scén se hodí široký senzor o výkonu 8 Mpx. Výstup je solidní, ale na hlavní objektiv nemá. Zajímavostí je poslední 5Mpx senzor, který zastává roli „telemakra“. Zvládne 2násobné přiblížení a focení detailů typu makro za využití autofocusu. I zde jsou výstupy velmi pěkné.

Ani 16megapixelová selfie kamera si nevede špatně. Dokáže slušně zachytit daný objekt a výsledek optimalizovat podle okolních světelných podmínek. Obrázkům nechybí přesné barvy a kus detailu. Video lze natáčet až ve 4K kvalitě při 30 snímcích za sekundu. Optická stabilizace chybí.

Systém a konektivita – 9/10

Xiaomi 11T aktuálně běží na novém systému Android verze 12 a grafické nadstavbě MIUI 13. Prostředí je plynulé a nemusíte se obávat nestability. Někomu se však nemusí všelijaká barevná pozlátka líbit, případně je to otázka zvyku. Na MIUI 13 se podívejte zde.

Recenzovaný Xiaomi 11T podporuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.2, GPS s dual-band A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS a NFC. Něčím navíc je přítomný infraport. Jak jsme si prozradili výše, sluchátkový jack byste hledali marně. Opět otázka názoru každého.

Technické parametry

Rozměry: 164,1 × 76,9 × 8,8 mm
Hmotnost: 203 g
Displej: 6,67″; 2 400 × 1 080 px; 120 Hz
Fotoaparát: 108 + 8 + 5 Mpx, selfie 16 Mpx
Baterie: 5 000 mAh
Čipset a RAM: Dimensity 1200 (6 nm), 8 GB
Vhodný na hry:
Systém:  Android 12

Nejprodávanější smartphony Xiaomi

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (62 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář