Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokoloběžek

Recenze a test elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

25. 9. 2020 aktualizováno

 test Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 - nejlepší e koloběžka značky XiaomiVítěz testuTestado.cz

Test elektrokoloběžek Xiaomi vybral jako nejlepší model Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2. Jedná se o populární model, který nabízí výborný dojezd, kvalitní zpracování, podporu mobilní aplikace a další výhody. Rychlost 25 km/h ale patří mezi průměr. Například City Boss D1000 uhání rychlostí až 45 km/h.

Hodnocení elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

7.5

Velmi dobrá

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je skvělá elektrická koloběžka oblíbeného výrobce. Nabízí precizní zpracování, pohodlnou jízdu, dlouhý dojezd, podporu mobilní aplikace a spoustu dalšího. Pokud vám nevadí spíše průměrný maximální dojezd a vyšší cena, Mi Electric Scooter Pro rádi doporučíme.

Konstrukce a design
8
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
7.5
Výdrž baterie a nabíjení
7
Klady
  • Pěkný design
  • Konstrukce z leteckého hliníku
  • Slušný výkon a skvělý dojezd
  • Skladná a lehká
  • Displej + mobilní aplikace
Zápory
  • Spíše průměrná rychlost
  • Nosnost max. 100 Kg
  • Vyšší cena

Konstrukce a design

Testovaná elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je vynikající jak do města, tak do menšího terénu. Pevná konstrukce z leteckého hliníku (doporučená nosnost 100 kg) je odolná a zvládne i slabší déšť (silný už ale ne). Testovaný model vypadá i na pohled krásně. Naleštěné materiály působí honosně a zároveň decentně.

Elektrická koloběžka stojí na 8,5“ pneumatikách, pro vyšší bezpečnost slouží přední i zadní LED světlo a kotoučová brzda. Pro pohodlné skladování nebo přenášení je výborná skládací konstrukce – stačí sklopit řídítka, která se rázem promění v šikovné madlo. Hmotnost lehce nad 14 kg vám nebrání vzít koloběžku do autobusu, vlaku, kanceláře nebo patra.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Elektrokoloběžka Mi Electric Scooter je schopna vyvinout maximální rychlosti 25 km/h. Oproti nejrychlejším elektrokoloběžkám je sice citelně pomalejší, pro pohodovou a svižnou jízdu ale i taková rychlost bohatě stačí. Dojezd 45 km je velmi slušný, jízdní vlastnosti jsou potom perfektní.

Recenzovaná elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je v prvé řadě zábavná. Jízda spokojené zákazníky baví a doslova si ji užívají. Stupátko je opatřeno hliníkovou vrstvou s drsnější texturou, která zabraňuje klouzání nohou. Jízda je tedy zároveň i bezpečná. Koloběžce nechybí praktický tempomat a možnost rychlého složení pro přepravu.

V rámci mobilní aplikace Mi Home můžete snadno kontrolovat zbývající kapacitu baterie, dojezd a informace o ujeté vzdálenosti a maximální dosažené rychlosti. Možnost uzamčení ekoloběžky Xiaomi oceníte při nákupech nebo posezení v kavárně s přáteli.

Náš tip

Další skvělou inspiraci nabízí podrobný test elektrokoloběžek různých značek.

Výdrž baterie a nabíjení

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 se pyšní skvělým dojezdem až 45 kilometrů. Je ovšem důležité, na jakém povrchu jezdíte, kolik vážíte a jakou rychlost využíváte. Při nejrychlejší jízdě se dojezd zkrátí, při pohodovém výletu zase o něco prodlouží. Kapacita baterie se zastavila na 12,8 Ah, doba nabíjení se pohybuje kolem slušných 5 hodin.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 25 km/h
Výkon 300 W
Dojezd 45 km
Kapacita baterie 12,8 Ah
Rychlost dobíjení 5 hod.
Hmotnost 14,2 kg
Nosnost 100 kg
Průměr kol 8,5″

Nejprodávanější elektrokoloběžky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář