Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

21. 9. 2020 aktualizováno

Recenze a test Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

Během testování elektrokoloběžek se stal model Xiaomi Mi Electric Scooter Essential nejlepší mezi dětskými typy. Konstrukce má dokonce zvýšenou odolnost!

Hodnocení elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

7.2

Velmi dobrá

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential je kvalitní elektrická koloběžka pro děti, která byla vyrobena z leteckého hliníku, nabízí zvýšenou odolnost proti vodě a prachu, bezpečnostní prvky a pryžová kola. Výkon a max. rychlost ale nepatří mezi její silné stránky.

Konstrukce a design
8.5
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
7
Výdrž baterie a nabíjení
6
Klady
  • Pěkný design
  • Nízká hmotnost
  • Zvýšená odolnost proti vodě a prachu
  • Rekuperace
  • Podpora mobilní aplikace
  • Uveze i dospělého
Zápory
  • Nižší výkon
  • Pomalejší rychlost
  • Kratší dojezd
  • Nevhodná do terénu

Konstrukce a design

Konstrukční zpracování vypadá velmi dobře. Dětská e-koloběžka Xiaomi váží 12 kilogramů a uveze až 100kilogramového jezdce. Elektrokoloběžka byla vyrobena z leteckého hliníku s pěkným lakováním. Oproti konkurenčním modelům má zvýšenou odolnost proti vodě a prachu (IP54). Mírný déšť tedy nevadí.

Za pozornost dále stojí 8,5palcová pryžová kola, která odolají propíchnutí. Pamatováno bylo i na bezpečnostní prvky. Xiaomi Mi Electric Scooter Essential je vybavena přední i zadní brzdou včetně obou světel. Hodnocený model lze nastavit i přes mobilní aplikaci Mi Home. Funguje na Androidu a iOS.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Testovaná elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Essential disponuje motorem o celkovém výkonu 250 W. Taková kapacita dokáže vyvinout max. rychlost až 20 km/h. Není to sice parametr nejvyšší, pro dětské ježdění ovšem zcela dostačující.

Náš tip

Kvalitní tipy pro dospělé najdete mezi nejlepšími elektrokoloběžkami.

Výdrž baterie a nabíjení

Dětská elektrokoloběžka Xiaomi se může pochlubit kapacitou baterie 5,2 Ah, což je 187 watthodin. Kapacita je tedy poměrně nízká, čemuž odpovídá také maximální dojezd 20 kilometrů. Součástí balení je nabíječka, s jejíž pomocí se akumulátor dobije za přibližně 5 hodin.

Výhodou a řekněme záchranou je systém rekuperace energie. E-koloběžka je schopna převádět kinetickou energii na elektrickou, čímž zvyšuje celkový dojezd. Rekuperace funguje při brzdění a jízdě z kopce.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 20 km/h
Výkon 250 W
Dojezd 20 km
Kapacita baterie 5,2 Ah
Rychlost dobíjení 5 hod.
Hmotnost 12 kg
Nosnost 100 kg
Průměr kol 8,5″
Náš tip

Dětská elektrokoloběžka Xiaomi nemusí vyhovovat všem. V takovém případě doporučujeme nejlepší dětské elektrokoloběžky.

Nejprodávanější elektrokoloběžky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (48 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář