Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Fitness náramky

Xiaomi Smart Band 8 – Chytrý fitness náramek do tisícovky

Fitness náramek Xiaomi

Čínská značka Xiaomi je u nás jako doma zejména díky mobilním telefonům, ale taky právě parádním chytrým fitness náramkům. Ty patří k vůbec nejpopulárnějším a nejprodávanějším. A není se co divit. Série Smart Band už tradičně nabízí opravdu pozoruhodně bohatou funkční výbavu při cenovce, které se na první pohled nemusí chtít věřit. Ale schopnost nabídnout skvělý poměr ceny a technologické výbavy je jednou z největších a nejznámějších předností značky Xiaomi. Dnes se tedy podíváme na zatím nejmladší přírůstek do série Smart Band v podobě modelu Smart Band 8. V čem se liší od svých předchůdců, od konkurence a co může nabídnout vášnivým (i méně vášnivým) milovníkům aktivního života?

Hodnocení fitness náramku Xiaomi Smart Band 8

8.9

Perfektní

Smart Band 8 je nový chytrý náramek od Xiaomi, který nabízí možná nejlepší poměr ceny a výkonu ve své kategorii. Skvělá pomůcka pro vyznavače aktivního a zdravého životního stylu.

Zpracování
9
Displej a ovládání
9
Funkce a vybavení
9.5
Výdrž
8
Klady
  • Velký AMOLED displej
  • Vyměnitelné náramky
  • Přizpůsobitelné prostředí
  • Extrémní nálož funkcí a možností
  • Na 151 podporovaných aktivit
  • Drobnější, ale citelná a početná vylepšení od minulého modelu
Zápory
  • Nepodporuje NFC
  • Bez mechanického tlačítka

Zpracování – 9/10

Na první pohled se nejnovější model Smart Band 8 příliš neliší od svého osvědčeného předchůdce. Design je velmi podobný a rozměrově se oba náramky liší jen o pár mm, přičemž „Osmička“ je o nějaký ten milimetr větší – 22,5 × 48 × 10,22 mm. Trochu citelněji narostla váha, a to na 27 g (z 13 g).

Tohoto nárůstu však možná nebudete litovat, protože ho má zřejmě aspoň z části na svědomí změna čistě plastového zpracování pouzdra na kovové – resp. „pokovované“. To by se mělo odrazit na životnosti a odolnosti, ale i na poněkud exkluzivnějším dojmu z náramku. Řemínek je pak standardně plastový (polyuretanový) a nastavitelný pro obvod zápěstí od 13 do 21 cm.

Pokud by vám základní řemínek nevyhovoval, ať už velikostně, designem či materiálem, nezoufejte. Vybírat můžete z velkého sortimentu náhradních řemínků, které mohou být i textilní, kožené, kovové apod. Díky rychloupínacímu systému je navíc výměna snadná a náramek s vhodným řemínkem se nemusíte stydět mít na ruce třeba ani v divadle či při jiné společenské příležitosti. Nevýhodou však je, že upínací systém není kompatibilní s řemínky od předchozího modelu Band 7. To majitele sbírky asi nepotěší.

Důležitým bodem, když je řeč o zpracování, je jistě odolnost vůči vodě. Model Band 8 je opět vodotěsný do 5 ATM čili teoreticky do 50 metrů. Plavání a potápění tedy není problém – ostatně i pro tyto sporty má náramek spoustu funkcí, takže by jiné řešení nemělo logiku. Paradoxně ve sprše může náramek trpět víc kvůli proudu dopadající vody, a navíc vysoké teplotě vody. Zejména pokud máte rádi horké sprchy, náramek si sundávejte.

Smart Band 8 náramek

Za alespoň drobnou zmínku stojí možnost upnout si náramek (bez řemínku) i na boty anebo si ho dokonce zavěsit na krk jako náhrdelník.

Displej a ovládání – 9/10

Displej na první pohled rovněž vypadá stejně jako u předchozí verze. Jde opět o pokročilou AMOLED technologii s úhlopříčkou 1,62 palců. Až potud je vše shodné jako u Band 7, ale Band 8 nabídne vyšší svítivost a to 600 nitů místo 500. Není to bezcenný detail, ale fajn vylepšení, protože fitness náramky se často používají právě na přímém denním světle.

Band 8 je tak zase o něco jasnější a viditelnější. Navíc disponuje senzorem světla, který reguluje jas podle aktuálních podmínek. To prospěje výdrži baterie, na kterou má typicky právě míra jasu velký dopad.

Displej je velmi kontrastní a barvy jsou jasné a čisté. Zobrazení tedy obecně vypadá skvěle. Zvýšila se dokonce i obnovovací frekvence – a to na 60 Hz. Xiaomi tedy dělá v evoluci náramků sice zdánlivě málo patrné, ale ve výsledku významné krůčky. A je jich docela houšť.

Displej už od předchozí (sedmé) generace nabízí zajímavou funkci Always-On – tedy neustálý chod displeje. Tuto funkci jde samozřejmě vypnout, což je fajn, protože opravdu zásadním způsobem „žere“ baterii. Někomu přesto může Always-On řešení vyhovovat.

A jak je to s ovládáním? Náramek nemá žádné mechanické prvky ovládání, je tedy čistě dotykový. Při prvním spuštění nastavíte jazyk (čeština je ve výběru) a pomocí vygenerovaného QR kódu náramek spárujete s aplikací Mi Fitness. Později náramek aktivujete vždy poklepem nebo lze nastavit i probouzení náramku pohybem zápěstí.

Zajímavá je možnost nastavení různého vzhledu ciferníků z více než 200 šablon (většinu je nutné stáhnout v aplikaci) nebo použití vlastního obrázku na „plochu“. Dále si můžete vybrat až sedm widgetů pro rychlý přístup. V rámci widgetu lze přitom zobrazovat až dvě funkce paralelně díky rozdělení obrazovky.

Funkce a vybavení – 9,5/10

Pokud jde o funkční možnosti, vybavení, aplikace a nástroje, chytrý náramek Xiaomi Smart Band 8 je opravdu až přebujele bohatý. Je zde 26 základních aplikací, z nichž mnohé nabízejí ještě desítky, ne-li stovky, dalších funkcí a možností.

Mezi základní aplikace patří například položka „statistika“, kde se zjistíte, kolik kalorií jste spálili, kolik jste toho nachodili či nastáli, jak jste si vedli při plnění denních cílů a mnoho dalšího. Nechybí různé grafy, které vám umožní analyzovat svůj progres.

Fitness náramek Xiaomi

Asi nejobsáhlejší je však aplikace „cvičení“. V základním zobrazení figuruje osm nejběžnějších sportů, ale celkově je možné volit až ze 151 aktivit. To je o víc než 30 navíc oproti Band 7. Nechybí vodní sporty, outdoor aktivity, na 40 fitness aktivit, 14 druhů tance, 12 druhů bojových sportů, míčové hry, zimní sporty či dokonce různé rekreační aktivity od lukostřelby a hula hop přes jízdu na koni, rybaření či pouštění draků až po šachy a tak dále. Na své si tedy přijde zřejmě opravdu (skoro) každý.

Podrobné naměřené údaje z různých aktivit si pak můžete prohlédnout v aplikaci „aktivity“ (anebo samozřejmě v aplikaci Mi Fitness v mobilu).

Náramek má i samostatnou aplikaci pro běh s opravdu pozoruhodnými nástroji a možnostmi. Ještě zajímavější jsou další aplikace, které nabízejí ohromné kompendium nástrojů umožňujících detailní sledování zdravotního stavu, efektivity tréninku apod. Sledovat můžete svou tréninkovou zátěž a zjistit dobu potřebnou k regeneraci. Dozvíte se skóre vitality, které určuje vliv pohybu na vaše zdraví. Kromě tepu nově náramek měří i saturaci krve kyslíkem (SpO2). Pro obojí využívá optický senzor PPG umístěný na spodní straně těla náramku. Dále můžete monitorovat své dýchání, kvalitu svého spánku a třeba taky míru stresu nebo menstruační cyklus. A to je jen zlomek možností.

Náramek samozřejmě umí i “banálnější“ věci – zobrazovat počasí, budit, přijímat notifikace z mobilu, přehrávat hudbu či fotit na mobil pomocí vzdálené spouště. Zahrát si taky můžete různé hry atd. Je tedy vůbec něco, co s náramkem nemůžete? Ano. Kupodivu s ním nemůžete například platit, protože nepodporuje rozhraní NFC. Právě tento fakt patří k uživateli nejčastěji zmiňovaným nevýhodám.

Věříme, že celkově skvělý dojem z náramku, tento nedostatek nepokazí. Pokud však vyloženě hledáte náramek s funkcí placení – Smart Band 8 je zkrátka ze hry.

Výdrž – 8/10

Jak dlouho Smart Band 8 vydrží páchat nejrůznější činnosti na jediné nabití baterie? Akumulátor v tomto modelu má kapacitu 190 mAh, což je o 10 mAh více oproti předchozímu modelu. Xiaomi přitom slibovalo, že i v reálu bude výdrž nového modelu vyšší a že doba provozu na jedno nabití se bude pohybovat mezi 6 až 16 dny podle intenzity používání.

Displej detail Smart Band

Tyto hodnoty jsou realistické a výdrž náramku na nabití je vskutku slušná. Nejvíce může výdrž ovlivnit zřejmě již zmíněná funkce Always-On udržující displej v neustálé pohotovosti. Pokud byste ji (z nějakého důvodu) měli aktivní 24 hodin denně – a navíc náramek běžně používali – může být výdrž i nižší než deklarovaných 6 dní. Za normálních okolností však není problém dosáhnout naopak i výrazně delší výdrže. Nabíjení pomocí USB kabelu, který má cca 50 cm, je pak otázkou hodiny, což je dobrá a nijak překvapující hodnota.

Celkově se pak dá říct, že náramek Smart Band 8 přinesl slušnou porci, byť spíše drobnějších a dílčích, vylepšení oproti předchozímu modelu. Rozhodně pak představuje jeden z nejlepších a uživatelsky nejatraktivnějších fitness náramků na trhu. V kategorii „poměr cena/kvalita“ by pak dost možná získal první místo. Rozhodně jde o skvělý náramek s obrovským množstvím funkcí pro aktivně žijící a sportovně založené lidi, kterým není lhostejné vlastní zdraví.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (11 hlasů)

Autor recenze

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář