Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze multifunkčního zastřihovače Philips Series 7000

Zastřihovač Philips Series 7000 - celkový pohled

Pomocí multifunkčního zastřihovače Philips Series 7000 může každý muž dosáhnout profesionálního vzhledu v pohodlí domova. Jeden nástroj díky 15 nástavcům zvládne péči o vlasy, vousy i chloupky na těle. Nabízí přesnost, rychlost, efektivnost a používání za sucha i za mokra. Dokáže zastřihovač vše, co slibuje? Důkladně jsme ho otestovali. Jak si v testu vedl? Přečtěte si naši recenzi.

Hodnocení multifunkčního zastřihovače Philips Series 7000

9.5

Perfektní

Multifunkčního zastřihovač Philips Series 7000 nabízí 15 funkcí v 1. Vyniká především univerzálností použití. Hravě si poradí se střihem vlasů, zastřihováním vousů různé délky i s chloupky na těle. Stříhá rychle, efektivně a spolehlivě bez vynechaných vlasů či vousů. Designově je povedený, skvěle padne do ruky díky pogumovanému tělu a nízké váze. Potěší tichý provoz, dlouhá výdrž baterie i voděodolnost. Ovládání i výměna nástavců jsou snadné a intuitivní úkony.

Obsah balení
8
Design a zpracování
10
Funkce a ovládání
10
Testování a výsledky
10
Klady
 • Perfektně stříhá vlasy, zastřihuje vousy i chloupky na těle
 • Velké množství různých nástavců
 • Stříhání je rychlé a efektivní
 • Povedený ergonomický design
 • Tichý provoz
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Indikátor stavu nabití baterie
 • Zastřihovač samostatně stojí
 • Snadná výměna nástavců
 • Voděodolnost
 • Jednoduchá údržba
 • Možnost rychlonabíjení
 • Kvalitní zpracování
Zápory
 • Zpracování návodu není příliš povedené
 • Neobsahuje pouzdro/organizér na zastřihovač a nástavce
 • Maximální délka střihu by mohla být větší

Obsah balení – 8/10

Multifunkční zastřihovač Philips Series 7000 přišel v klasické krabičce z pevného a odolného kartonu. Po jejím otevření mě zaujalo výhradně ekologické papírové zpracování vnitřku krabičky. První, co uvidíte, je samotný přístroj, který působí příjemně kompaktním a čistým dojmem.

Napravo od přístroje se skrývají papírové krabičky, nebo spíše přihrádky, ve kterých naleznete veškeré nástavce, které jsou zde roztříděné podle toho, kde najdou své využití – na vlasech, na těle a na vousech.

Pod přístrojem v balení ještě naleznete USB kabel pro nabíjení. Adaptér zde ale nehledejte, stejně jako u velké části jiných moderních elektrických pomocníků, se dodává pouze nabíjecí USB kabel bez adaptéru. Vzhledem k tomu, že asi každý doma nějaký adaptér má, to nepovažuji za nevýhodu. A pokud by náhodou někomu chyběl, není problém zastřihovač nabít např. přes notebook nebo adaptér dokoupit.

Posledním příslušenstvím je jednoduchý stahovací látkový pytlík v černé barvě pro uskladnění zastřihovače. V balení najdete samozřejmě také návod, který je zde v podobě skládacích papírů, z nichž se po rozložení dozvíte, jak se zastřihovačem pracovat. Osobně mám raději návod v brožurce, kde jsou všechny potřebné informace přehledně sepsané a snadno dostupné.

Bohužel v balení nenaleznete žádný propracovanější systém pro ukládání zastřihovače a všech nástavců. Ocenila bych, kdyby byl v balení nějaký pořadač/organizér, do kterého by se dal zastřihovač a každý z nástavců přehledně uložit. Velmi by to usnadnilo časté používání, kdy jednou hledáte nástavec na vousy nebo tělo, jindy na vlasy.

Design a zpracování – 10/10

Multifunkční zastřihovač Philips Series 7000 působí moderním, čistým a kompaktním dojmem. Veškeré linie jsou příjemně zaoblené, strojku pak vévodí šedá a černá barva. Na těle naleznete jediné tlačítko, a sice to zapínací, které vás nenechá na pochybách, jak s přístrojem zacházet. Stisknutí tlačítka jde velmi snadno a najdete ho okamžitě i po hmatu díky tomu, že je nad ním praktická pogumovaná plocha s výstupky.

Zastřihovačpogumovanou plochu s výstupky i na zádové straně. Díky tomu je opravdu velmi příjemný do ruky, perfektně se drží a neklouže. Je sympatický úzký, a hlavně velmi lehký, takže ani při delším stříhání vlasů nepocítíte jeho váhu.

Za drobnou (ale velmi užitečnou) vychytávku považuji plochý spodek přístroje, díky němuž můžete zastřihovač kdekoli stabilně postavit. Perfektní je také jeho voděodolnost, nemusíte se proto bát zastřihovač opláchnout pod tekoucí vodou nebo ho používat ve sprše.

Celkově na mě design i zpracování působí kvalitně a promyšleně a nemám k němu žádné výhrady.

Funkce a ovládání – 10/10

Multifunkční zastřihovač Philips Series 7000 se pyšní mnoha nástavci, které si poradí s vlasy, vousy i všemi chloupky na těle. Najdete zde přesný ocelový zastřihovač, holící strojek na tělo se systémem ochrany pokožky, 4 široké zastřihovače vlasů i nastavitelné hřebeny pro přesné zastřihování (3–7 mm, 9–13 mm a 16–20 mm). Nechybí ani hřeben na tělo nebo zastřihovač nosních a ušních chloupků. Drobnou nevýhodu vidím v maximální délce zastřižení, která je 20 mm, a mohla by být o něco větší. Součástí balení je také štěteček na čištění zastřihovače.

Multifunkční zastřihovač Philips Series 7000 - nástavce

 

Ocelové břity zastřihovače jsou samoostřící, nemusíte se tak bát o ostrost střihu ani při dlouhodobém používání přístroje. Při zastřihování plnovousu pomáhá technologie BeardSence, která má za úkol kontrolovat hustotu vousů a zvyšovat výkon na místech, kde je třeba si poradit s hustými nebo delšími vousy.

Zastřihovač Philips Series 7000 funguje pouze bezdrátově, nicméně baterie vydrží nabitá opravdu dlouho, až 120 minut, což je dostatečná doba pro dlouhodobé používání bez nabíjení. Skvělý je indikátor na těle zastřihovače, který včas upozorní, že bude potřeba přístroj nabít. Indikátor kromě slabé baterie také zobrazuje, kdy je baterie plně nabitá nebo zcela vybitá a indikuje i probíhající nabíjení. Pokud se zastřihovač vybije ve chvíli, kdy zrovna spěcháte, můžete využít funkci rychlonabíjení, díky které máte za 5 minut možnost zastřihovač opět použít. Plné nabití pak trvá zhruba 1 hodinu.

Ovládání je velmi snadné, na těle zastřihovače je jediné potřebné tlačítko, a to tlačítko pro zapnutí. Výměna nástavců probíhá jednoduše a intuitivně pouhým zacvaknutím a vycvaknutím.

Celý zastřihovač je vodotěsný, díky čemuž ho snadno vyčistíte pod tekoucí vodou a jde používat i ve sprše. Parametry přístroje uvádím přehledně níže v tabulce.

Parametr
Typ zastřihovače: Kombinovaný (vlasy, tvář, tělo)
Voděodolný: Ano
Minimální délka střihu: 0,5 mm
Maximální délka střihu: 20 mm
Napájení: Baterie
Doba provozu Až 120 minut
Možnost rychlonabíjení: Ano, 5 minut
Indikátor stavu baterie: Ano
Používání během nabíjení: Ne
Výstup pro nabíjení: USB-A

Testování a výsledky – 10/10

Před samotným testováním mě čekal návod, který poradí, jak zastřihovač používat. Přeci jen zastřihovač nabízí velké množství nástavců a zorientovat se v nich na začátku zabere trochu času. Návod by mohl být o něco lépe zpracován, a to jak formou, tak obsahem. Přesto nakonec nebyl problém zjistit, který nástavec je ideální na kterou část těla a kterou délku vlasů nebo vousů. Počítejte ale s tím, že na začátku vám zjištění informací o jednotlivých nástavcích chvilku zabere. Nicméně, jakmile návod prostudujete, samotné používání je už velmi snadné.

Po zapnutí zastřihovače mě mile překvapil jeho velmi tichý chod. Kromě toho, že je pro uživatele rozhodně příjemnější používat přístroj, který není hlasitý, tak jsem to ocenila zejména při stříhání vlasů manžela i syna. Během stříhání jsme si mohli bez problémů povídat a jelikož je syn ještě malý, nemusel se žádného hlasitého zvuku bát a stříhání probíhalo bez problémů.

První jsem vyzkoušela stříhání vlasů manžela, který má vlasy po stranách hodně nakrátko, nahoře pak stříhám delším nástavcem. Multifunkční zastřihovač Philips Series 7000 je třetím zastřihovačem, který jsem na stříhání vyzkoušela, a musím uznat, že se s ním stříhá bez debat nejlépe. Nadchly mě zejména tyto dvě věci:

 • Vlasy ze zastřihovače samy vypadávají a není třeba sundávat nástavec v průběhu stříhání a vlasy vyklepávat.
 • Stříhání je rychlejší a efektivnější, zastřihovač jedním tahem perfektně ostříhá všechny vlasy a nemusím se stejnému místu věnovat opakovaně.

S předchozími zastřihovači stříhání zabralo více času, protože bylo nutné stejné místo stříhat vícekrát, aby někde nezůstávaly neostříhané vlasy. Navíc jsem musela v průběhu stříhání několikrát sundávat nástavec a vlasy vyklepávat, zejména pokud už byly delší. U zastřihovače Philips to nebylo potřeba, vlasy vypadávají skvěle samy. Jediné přerušení bylo, když jsem potřebovala vyměnit nástavec na kratší délku na stříhání vlasů po stranách hlavy. Samotná výměna nástavce je ale otázkou pár vteřin, takže to není nic, co bych viděla jako nevýhodu. Navíc díky tomu, že je nástavců více, mám možnost volit z mnoha délek střihu.

Zastřihovač jsem vyzkoušela také při stříhání tříletého syna. U něj jsem ocenila rychlost a přesnost střihu ještě více. Zastřihovala jsem užším nástavcem, který je přesnější a pro dítě perfektní. Po stranách jsem ostříhala vlasy na 12 mm, nahoře jsem stříhala největším nástavcem 20 mm. Zde bych ocenila možnost nástavce ještě o něco většího, vlasy jsou u dítěte při 20 mm poměrně krátké. Žádné další výhrady ke stříhání nemám.

Další nástavce zkoušel manžel a se zastřihovačem je velmi spokojený. Ocenil hlavně nástavec na tělo se systémem ochrany pokožky, díky kterému není možnost se jakkoli střihnout, jako ochrana proti poranění funguje skvěle. Vyzkoušel nástavce na zastřihování vousů, nástavce na tělo i nástavec na zastřihování nosních nebo ušních chloupků. Líbí se mu jednoduchá výměna nástavců, snadná údržba, dlouhá výdrž baterie i možnost stříhání ve sprše. Důležité je i to, že díky množství nástavců jde zastřižení vousů i chloupků provést velmi přesně a efektivně. Uvítal by ale nějaký organizér, do kterého by mohl multifunkční zastřihovač (a hlavně jeho nástavce) přehledně uložit, což by používání ještě usnadnilo.

Celkově hodnotíme multifunkční zastřihovač Philips Series 7000 velmi kladně, je jen málo drobností, které je možné vytknout. Hlavní funkcí je zastřihování vlasů, vousů a chloupků na celém těle, a to funguje perfektně.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář