Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické sekačky

Recenze robotické sekačky ZCS Robot Tech D6 (5.0)

10. 3. 2022 aktualizováno

levná robotická sekačka ZCS TECH line Tech D6 recenze

Robotická sekačka ZCS Tech D6 zaujme dostupnou cenou a jednoduchou obsluhou. Nepotřebuje žádný elektrický ohradník. Výdrž baterie, ovládání i kvalitu sečení podrobně zhodnotíme v naší recenzi.

Hodnocení ZCS Robot Tech D5 (5.0)

8.3

Skvělá

Robotická sekačka ZCS Robot Tech D5 (5.0) patří mezi nejdostupnější modely. Pokročilé ZGS senzory automaticky detekují okraj trávníku, nemusíte se proto namáhat pokládáním obvodových vodičů. Překvapí solidní záběr 25 cm a dlouhá výdrž na baterii.

Konstrukce
9
Ovládání
9
Baterie
8
Kvalita sečení
7
Klady
  • Nízká cena
  • Systém ZGS
  • Jednoduchá obsluha
  • Záběr 25 cm
  • Výdrž až 2 hodiny
  • Hmotnost 8,3 kg
  • Stoupání svahu až 50 %
Zápory
  • Absence dokovacího portu
  • Hlučnost 65 dB

Konstrukce

Testovaný model ZCS Tech D6 patří mezi malé a lehké robotické sekačky. Zaujme neotřelým designem se dvěma páry mohutných kol, které dominují bokům. Pneumatiky nahradily výrazné prolisy. Díky nim dokáže robot zdolat i prudké svahy.

skladná robotická sekačka ZCS TECH line Tech D6 recenze

Kompaktní plastové tělo zaručuje odolnost i nízkou hmotnost. V případě ZSC Tech D6 nepřekročila váha 8,3 kg. Snadno jej přenesete na jinou část zahrady. Pomohou také velká madla nad blatníky. Elegantní kruhový displej slouží k zadávání základních povelů a kontrole stavu baterie. Centrální části dominuje bezpečnostní tlačítko, kterým můžete robotickou sekačku od výrobce TECHline okamžitě zastavit.

Drobnou nevýhodou je nižší stupeň krytí na úrovni IP 21. Plastový kryt chrání před vniknutím velkých předmětů a odolá pouze slabému dešti. Vzhledem k absenci dešťového senzoru musíte během sekání trávy dávat pozor na počasí, aby náhlá letní bouřka nepoškodila elektroniku zahradního robota.

Ovládání

Jednoduché ovládání patří mezi hlavní přednosti robotické zahradní sekačky ZCS Robot Tech D5 (5.0). Stačí nabít, zapnout a položit na trávník. Senzory ZGS sami kontrolují povrch zahrady a zabrání sekačce opustit travnatou plochu. Stejně pracují i pohybové senzory. Pokud robot narazí na překážku, například plot nebo obrubník, automaticky zacouvá a změní svoji trasu.

levná robotická sekačka ZCS Tech line D6 recenze

Velkou výhodou ZGS systému je absence jakýchkoli obvodových vodičů. Běžně robotické sekačky vyžadují před prvním použitím ohradit sekaný prostor, v případě Tech D5 podobná starost odpadá. Automatický systém zvlášť oceníte u zahrady s několika oddělenými zatravněnými plochami. Nemusíte pro každou část zvlášť instalovat elektrický ohradník, stačí automatickou ZCS sekačku jen přenést na nový trávník a nechat pracovat.

Baterie

Energii poskytuje dvojice moderních Li-ion baterií. Každá s kapacitou 2,5 Ah. Stačí zhruba na dvouhodinový provoz, což je vynikající hodnota. Dobíjení probíhá ručně. Musíte sekačku sami připojit k nabíjecímu kabelu. Automatická nabíjecí stanice, ke které se robot sám připojí při slábnoucí baterii, bohužel ve výbavě chybí. To je daň za nízkou cenu.

dostupná robotická sekačka ZCS Tech line D6 recenze

Kvalita sečení

Recenzovaná robotická sekačka ZCS Robot Tech D5 (5.0) nabízí záběr 25 cm. Vzhledem k celkové velikosti překvapivě vysoká hodnota. Výška sečení se pohybuje kolem 42 až 48 mm.

Kvalitní čepel ve tvaru čtyřcípé hvězdy trávu bez obtíží mulčuje. Doporučená maximální plocha sečeného trávníku by neměla přesáhnout 200 m². Elektrická sekačka Robot Tech D5 se proto hodí především na menší zahrady.

výhodná robotická sekačka ZCS recenze

Ve výbavě nechybí travní senzor, Bluetooth pro připojení ovládací aplikace ani senzor překlopení. Plnohodnotný náhon všech čtyř kol dovoluje bezpečně zdolat složitější terén. Včetně svahů se sklonem až 50 %. Hlučnost nepřesahuje 65 dB, což spadá do běžného průměru. Tišší modely navíc bývají podstatně dražší.

Technické parametry

ZCS Robot Tech D6 (5.0)
Parametry
Typ Robotická sekačka
Baterie
2 × 2,5 Ah
Záběr
25 cm
Mulčování
Svahy
50 %
Výdrž
2 h
Výška sečení
42–48 mm
Hlučnost
65 dB
Obvodový vodič
Není nutný
Hmotnost 8,3 kg
Rozměry
44 × 36 × 20 cm

Nejoblíbenější robotické sekačky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (41 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář