Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze žehličky na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ

Philips 8000 Series - žehličky na vlasy

Žehlička na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ při fyzickém testování dokázala, že má v našem srovnávacím testu zaměřeném na žehličky na vlasy své právoplatné místo. Ať už jsou vaše vlasy rovné, vlnité nebo kudrnaté, nezastaví se před ničím. Jakými technologiemi je vybavená, co najdete v balení a jak dobře si poradila s kudrnatými vlasy? Dozvíte se v tomto článku.

Hodnocení Philips 8000 Series SenseIQ

9.4

Perfektní

Žehlička na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ potěší i náročnější zákaznice s kudrnatými a méně poddajnými vlasy. Ty zůstávají po použití hebké a lesklé, jak slibuje i popis výrobce. Zamilujete si nesmírně jednoduché ovládání i manipulaci. Použití doprovází zvuk praskání, který je vyvolaný použitou technologií a někomu by bohužel mohl připadat obtěžující.

Design a zpracování
9
Technologie
10
Ovládání
10
Manipulace se žehličkou
9
Výsledný účes a následná údržba
9
Klady
  • Nízká hmotnost
  • Atraktivní design
  • Pokročilé technologie
  • Jednoduché ovládání
  • Příjemná manipulace
Zápory
  • Vyšší cena
  • Ionizace způsobuje protivné praskání

Obsah balení

Než přistoupíme k hodnocení jednotlivých parametrů, je zapotřebí začít tuto recenzi seznamem předmětů, které jsou součástí balení. Kromě samotné žehličky je to QR kód na prodloužení záruky o jeden rok, cestovní pouzdro, plastová krytka, záruční list a návod v několika jazycích.

Žehlička na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ přichází pevně umístěná v papírové krabici. Hned si můžete všimnout také QR kódu, který po registraci poslouží pro prodloužení standardní záruky o jeden rok. Plastová krytka je vybavená polštářky, aby nedošlo k poškrábání žehličky.

Součástí balení je rovněž již zmiňované cestovní pouzdro, se kterým se jednoduše manipuluje a žehličku do něj schováte i s kabelem.

Musíme pochválit podrobný návod. Nejen, že je v několika jazycích (kromě češtiny je také norsky, portugalsky, švédsky, turecky atd.), ale dozvíte se v něm všechny informace, které budete pro provoz této žehličky na vlasy potřebovat vědět. Nechybí ani černobílé ilustrace, které vám dají představu o tom, jak žehličku používat pro dosažení co nejlepších výsledků.

obsah balení philips 8000 series 07

Design a zpracování – 9/10

Hodnocení žehličky na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ začínáme tím, co je zřejmé pouhým okem. Musíme uznat, že se jedná o opravdu líbivý spotřebič. Světle béžová žehlička ladí k růžovému cestovnímu pouzdru, které je vystlané šedou látkou. Jakmile ji vezmete do ruky, bude vám jasné, že se jedná o bytelný přístroj. Zároveň vás ale upoutá tím, že je opravdu lehká.

Napájecí kabel je v části přímo u žehličky opatřený poutkem, dává tedy smysl, že ji můžete skladovat zavěšenou. Nikde tedy nepřekáží. Výhodou cestovního pouzdra je, že jej můžete využívat i jako tepluodolnou podložku. Nabízí se tedy podložku využívat pro odkládání žehličky během použití, aby byly vaše ruce volné např. pro rozčesání vlasů nebo pro uvolnění dalších pramenů.

Destičky této žehličky na vlasy jsou vyrobené z keramiky a jsou plovoucí. Vynikají svou délkou, takže se nemusíte bát do nich vložit silnější prameny vlasů, než je zvykem. Tyto keramické destičky jsou navíc hladké a vlasy po nich krásně kloužou. Po zapnutí žehličky se dostaví pro mě starý známý „pach“, který pokračuje i při žehlení vlasů. Nijak výrazně se ale neliší od jiných žehliček, na které jsem zvyklá.

Počítejte s tím, že pokud budete žehličku používat na barvené vlasy, mohou se keramické destičky časem ušpinit.

Technologie 10/10

To, pro co je žehlička na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ tak vyzdvihována, jsou technologie, které využívá. V první řadě se jedná o technologii SenseIQ, která snímá teplotu vlasů v reálném čase. Výsledkům pak dokáže přizpůsobit proces žehlení a teplotu destiček. Cílem je minimalizace poškození vlasů a udržení jejich přirozené vlhkosti.

Tzv. inteligentní regulace teploty využívá integrovaného mikroprocesoru, který má na starost analýzu vlasů a úpravu teploty. Není to ale jediná technologie, která chrání vaše vlasy i při dlouhodobém žehlení. Žehlička je vybavená také ionizačním systémem, který umožňuje proudění milionů iontů. Dochází k odstranění statické elektřiny a vlasy zůstávají lesklé a hebké. Což mohu jen potvrdit.

Ionizační systém je zajištěný ionizačními otvory, které si můžete prohlédnout na obrázcích výše. Návod káže nevkládat do nich vlasy, vyvarujte se tomu tedy. Stejně tak je zakázáno do nich vkládat jakékoliv kovové předměty. Čtyři trysky v těchto otvorech rozplytují ionty rovnoměrně, aby se dostaly ke každému vlasu.

Ovládání – 10/10

Přecházíme k dalšímu důležitému parametru, kterým je ovládání. Před použitím je zapotřebí žehličku zapnout a nechat nahřát na požadovanou teplotu. Teplotu můžete nastavit ručně nebo vybrat jeden ze tří přednastavených režimů. S vhodným režimem/teplotou poradí přiložený manuál, kde je vše srozumitelně vysvětlené.

Pokud se rozhodnete pro manuální nastavení teploty, můžete vybírat v teplotních stupních od 120 do 230 °C. Až do 210 °C přitom nastavujete teplotu po desítkách stupňů, od 210 do 230 °C se toto rozpětí snižuje a teplotní skoky činí jen 5 °C.

Přednastavené režimy rozlišují různé typy vlasů. Fast je vhodný pro kudrnaté vlasy, Normal je vhodný pro lehce zvlněné vlasy a režim Gentle pak využijte v případě jemných nebo barvených vlasů. Předvolby se od sebe odlišují teplotou. Zvolená předvolba i teplotní stupeň se pak zobrazují na displeji v horní části žehličky. Žehlička je nahřátá během chviličky – stačí jí zhruba 10 vteřin.

Jakmile žehličku zapnete, ionizační technologie způsobuje, že se začne ozývat jakési praskání. Je to zcela normální jev u tohoto typu žehliček na vlasy. Dokážu si představit, že to pro někoho může být obtěžující, ale není to nijak výrazné, a po chvilce to dokonce možná přestanete vnímat. A navíc se tento jev při každém semknutí destiček na vlasech trochu ztlumí.

Technologie SenseIQ se u předvoleb zapíná automaticky, u ruční regulace teploty lze tuto možnost zapnout ručně. K ovládání žehličky slouží fyzická tlačítka v boční části přístroje. Ze žehličky nijak nevystupují, jsou souběžná s její hranou. Proto se mi ani jednou nestalo, že bych je během žehlení omylem zmáčkla. Čtyři intuitivní tlačítka zajistí veškerá nastavení, která budete potřebovat.

ovládání philips 8000 series 06

Manipulace se žehličkou – 9/10

Kromě veškerých vychytávek, technologií a režimů musíme vyzdvihnout také velice příjemnou manipulaci se žehličkou. Jak již bylo zmíněno výše, jako první vás potěší její nízká hmotnost i přes poměrně dlouhé destičky. Napájecí kabel je dostatečně dlouhý a měří 2 m.

Vzhledem k tomu, že jsou destičky takto dlouhé, bylo možné vyrobit i jejich konce dostatečně dlouhé na to, aby bylo kam „odložit“ prsty během žehlení. Je také nutné zmínit, že tyto konce nejsou vůbec horké ani po několika minutách v provozu. Na té straně, kde je ionizační otvor, to navíc u pokožky hlavy vůbec nepálí. Destičky jsou umístěné dále od kraje a vám tedy nehrozí žádné popálení.

Napájecí kabel se u konce rukojeti protáčí. Díky tomu je možné si žehličku Philips 8000 Series SenseIQ vždy natočit přesně tak, aby pro vás bylo její použití co nejpříjemnější. Manipuluje se s ní opravdu velice jednoduše.

manipulace se žehličkou philips 8000 series senseiq 01

Trocha zručnosti však pravděpodobně bude zapotřebí při vytváření vln. Ano, i těch můžete s použitím této žehličky na vlasy dosáhnout, mně se to ale bohužel nepodařilo. Možná to bude mými kudrnatými vlasy, ale nic hezkého z toho nevzešlo. Nicméně je dobré vědět, že při troše šikovnosti můžete využít i této možnosti a vytvořit si vlnky. V návodu se opět dočtete tipy jak na to.

Výsledný účes a následná údržba – 9/10

Dostáváme se do finále a je čas odhalit, jak jsem byla po použití žehličky Philips 8000 Series SenseIQ spokojená s výsledkem. Ale hezky postupně. Moje vlasy jsou od přírody dost kudrnaté a nenechají se jen tak zkrotit. Pokud se rozhodnu pro jejich vyžehlení, stávám se náročným klientem. Tato žehlička na vlasy by mé potřeby uspokojila. Vlasy byly hebké, hladké a to i na druhý den.

S doporučovaným režimem Fast pro kudrnaté a nepoddajné vlasy mi trvalo první žehlení zhruba 40 minut, což považuji za standard, který se nijak výrazně neliší od jiných žehliček, které jsem v minulosti vyzkoušela. Pro efektivnější výsledek bylo nutné vlasy přejet několikrát. Toto ovšem závisí na typu vašich vlasů a bude to individuální. Na druhý den se stačilo mým vlasům věnovat zhruba 10 – 15 minut.

Po zhruba 40minutovém použití trvalo žehličce přibližně 45 – 60 minut, než stoprocentně vychladla. Po úplném vychladnutí doporučuji věnovat zase trochu péče žehličce a jednoduše setřít nečistoty z keramických destiček. Nezabere vám to déle než 5 minut.

Závěrečné hodnocení a dojmy

V momentě, kdy se mi dostala žehlička Philips 8000 Series SenseIQ do rukou, jsem byla nadšená z jejího designu a nízké hmotnosti. Se zapnutím mé nadšení pokračovalo a spokojená jsem byla i s výsledkem. Trochu mě ale zklamalo, že se nedostavil žádný „wow“ moment, kdy by mi vyrazila dech tím, jak rychle ze mě udělá rovnovlásku – přeci jen je vybavená technologiemi, od kterých jsem měla velká očekávání.

Celkově bych ovšem tuto žehličku na vlasy zhodnotila jako velice praktickou. Vzhledem k tomu, že byly i mé vlasy ve výsledku hebké a rovné, bych se ji nebála doporučit ani vlnitým a rovným vlasům. Vlasy neelektrizují a zůstávají rovné i druhý den (s nutností menších úprav). Investici bych se nebránila a brala bych ji jako službu našim vlasům, které si zaslouží šetrné zacházení.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (31 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář