Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Repasované notebooky – proč stojí za pořízení a kde je koupit

Koupě použitého notebooku je zajímavým způsobem, jak ušetřit peníze. Prozkoumali jsme proto nabídku repasovaných notebooků včetně repasovaných herních notebooků i nejlevnějších modelů v hodnotě do 2 500 Kč. V naší redakci v poměru cena/kvalita zvítězil Apple MacBook Pro 13, ale máme pro vás i tipy na absolutní špičku a notebook pro nenáročné.

Nejlepší celkově

Stylový notebook i pro nejnáročnější uživatele.

Nejlepší poměr cena/výkon

Notebook značky Apple s malými rozměry i hmotností.

Nejlepší levný

Cenově dostupný notebook s dobrým výkonem.

Zajímavé repasované notebooky

Recenze Lenovo ThinkPad P70 – špičkový repasovaný notebook pro náročné

Notebook Lenovo ThinkPad P70 Pro náročné

Procesor: Intel Core i7-6820HQ 2.70 GHz | Paměť RAM: 8 GB | Grafická karta: Intel HD Graphics 530 + nVIDIA Quadro M600M 2GB | Kapacita disku: 256 GB SSD | Rozlišení displeje: 1920 × 1080 px | Přibližná cena: 13 999 Kč

Klady
 • Vysoký výkon
 • Podsvícená klávesnice
 • Bez problému poslouží profesionálním grafikům i náročným hráčům
Zápory
 • Vysoká cena
 • Nižší kontrast

Notebooky Lenovo ThinkPad P70 byly navrženy tak, aby splnily nároky těch nejnáročnějších uživatelů. Repasované notebooky Lenovo jsou vhodné nejen pro profesionály, kteří potřebují vysoký výkon a kvalitní technologii k práci. Stejně tak dovedou vyhovět i požadavkům vášnivých nadšenců do graficky propracovaných her. Jistotou kvality je moderní a výkonný mobilní procesor Intel a grafická karta značky NVIDIA Quadro.

Recenze Apple MacBook Pro 13″ (2019) Touchbar – kvalitní repasovaný macbook za rozumnou cenu

Repasovaný notebook Apple Zlatý střed

Procesor: Intel® i5-8257U Processor (6M Cache, up to 3.90 GHz) | Paměť RAM: 8 GB | Grafická karta: Intel® Iris® Plus Graphics 645 | Kapacita disku: do 1000 GB, SSD M.2 NVMe | Rozlišení displeje: 13.3″, 2560 × 1600 Retina, IPS LED | Přibližná cena: 17 770 Kč

Klady
 • Aktualizace systému (Apple dodává nejnovější aktualizace do svých zařízení po dobu několika let)
 • Vysoký výkon
 • Nízká hmotnost
 • Moderní a elegantní design
Zápory
 • Vysoká cena

Notebooky značky Apple patří k velice oblíbeným modelům, co se týče pracovní aktivity. Obzvlášť řada s označením Pro se pyšní výkonem, který si poradí s jakkoliv náročnou aplikací. Retina displej umožňuje notebookům podávat vysoký výkon také v oblasti grafiky. Vše je podtrženo hliníkovým designem a moderními prvky. Notebooky společnosti Apple se navíc mohou chlubit tím, že jsou velice lehoučké a snadno přenosné.

Recenze Asus Chromebook C204 – levný použitý notebook pro běžné činnosti

Asus Chromebook C204 - repasované notebooky Levný základ

Procesor: Intel Celeron | Paměť RAM: 4 GB | Grafická karta: Intel HD Graphics | Kapacita disku: 32 GB | Rozlišení displeje: 1366 × 768 px | Přibližná cena: 2 488 Kč

Klady
 • Cenově dostupný notebook
 • Multimediální výkon
Zápory
 • Slabý výkon
 • Notebook není vhodný na pracovní a herní úkony
 • Nemá operační systém Windows (notebook využívá Google ChromeOS)

Asus Chromebook C204 je považován za jeden z nejvíce cenově dostupných notebooků na trhu. Přesto vám nabízí multimediální výkon, který nenáročnému uživateli poslouží i pro každodenní činnost. Notebook je vhodný zejména pro sledování videí a filmů. Svým uživatelům ovšem umožní i pohodlné surfování na internetu. Neočekávejte však od tohoto notebooku zázraky. Není vhodný pro pracovní a herní aktivity. I když to není repasovaný notebook do 2 000 Kč, jedná se o velmi blízkou cenovou hladinu.

Jak vybrat repasovaný notebook a na co si dát pozor

Co to znamená repasovaný notebook?

Výběr notebooku nepatří k jednoduchým procesům. Zvlášť v momentě, kdy přemýšlíte nad repasovaným modelem. Co tento pojem pod sebou ukrývá? Repasované notebooky jsou stále populárnější volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupnou alternativu k novým notebookům.

Jde o notebooky, které již byly používány, ale po jejich prohlídce a péči odborníků jsou nabízeny k opětovnému prodeji v provozuschopném stavu. Do jaké míry je na nich na první pohled znát předchozí používání, bývá obvykle označeno rozdělením do tří skupin: A (jako nový), B (drobné známky používání), C (výraznější poškození).

Rozpočet a využití

Víte, jakou maximální částku si budete moct dovolit utratit za repasovaný notebook? Pokud máte v tomto bodu jasno, zamyslete se nad tím, k čemu všemu jej budete využívat. Jestliže ho chcete mít například pouze na filmy, nejspíš s námi budete souhlasit, že v takovém případě si vystačíte se základním a nejlevnějším repasovaným notebookem.

Technické parametry

Při náročnějších úkonech, mezi které patří třeba hraní počítačových her nebo práce, bude výběr vyžadovat více úvah. Zjistěte, jaký hardware je v repasovaném notebooku. Zkontrolujte, zda splňuje vaše požadavky a očekávání ohledně výkonu. Jaký má třeba repasovaný herní notebook procesor, paměť RAM, grafickou kartu a úložiště? Zvládne s těmito technickými parametry i náročnější úkony? Pokud ano, máte zčásti vyhráno. Při výběru ale nejsou technické parametry, využití a cena jedinými aspekty pro správnou volbu.

Důvěryhodný prodejce

Vyberte si renomovanou značku, o které se před nákupem dočtete dostatek pozitivních recenzí, nebo obchod se specializací přímo na repasované notebooky. Zároveň je dobré si zjistit, jak konkrétní prodejce postupuje v případě reklamace nebo vrácení zboží. Hraje v případě problémů po koupi repasovaného notebooku prodejce mrtvého brouka, nebo s vámi chce celou záležitost vyřešit ve váš prospěch? I to je důležitá otázka.

Stav repasovaného notebooku

Ptejte se na detaily ohledně stavu notebooku. Jaké má známky opotřebení? Byl někdy opravován? Kolikrát? Zajímejte se o to, zda byly vyměněny důležité součásti, jako je pevný disk, baterie nebo klávesnice. Čím více otázek budete mít, tím lépe si ve finále vyberete. Nemusíte se následně zabývat reklamací nebo vrácením zboží.

Repasované notebooky

Operační systém

Zákazník se může nechat zlákat neobvykle nízkou cenou repasovaného notebooku. Důvodem někdy bývá chybějící operační systém. Pokud jej vámi vybraný notebook má nainstalovaný, zkuste se prodejce zeptat, jestli je operační systém legální a zda prošel aktualizací.

Testování

Položte prodejci také otázku, zda byl notebook nebo repasovaný macbook podroben důkladnému testování, abyste se ujistili, že všechny jeho funkce pracují správně. Chtějte vidět dokument, který tento proces dokazuje. Testování je naprostým základem při výběru repasovaného notebooku.

Aktualizace a rozšiřitelnost

Notebook člověk obvykle kupuje, aby jej mohl využívat i několik let. Zajímejte se proto o možnost budoucí aktualizace a rozšiřitelnosti repasovaného notebooku. Nemusí být na škodu, když budete mít možnost později upgradovat paměť RAM nebo pevný disk. A jak je to s grafickou kartou? Dá se vyměnit, nebo se jedná o integrovaný model, jak tomu bývá u většiny notebooků?

Záruka

Jak jsme již zmínili, repasované notebooky i repasované macbooky mají u většiny prodejců záruku stanovenou na lhůtu 12 měsíců. I přesto, že zákon uvádí pro Českou republiku záruku v nejnižší možné lhůtě na 24 měsíců, musí zákazník počítat s tím, že se jedná o repasovaný model. Pochopitelně je možné narazit na prodejce, kteří svým zákazníkům nabízí až 24měsíční záruku. Kromě prodejce bude záležet také na tom, z jakého důvodu byl notebook opravován. Na větší a mnohonásobné opravy vám žádný obchod záruční lhůtu ve výši 24 měsíců pravděpodobně nedá.

Podmínky vrácení
Jaké jsou podmínky pro vrácení zboží? I tady to bude u jednotlivých prodejců odlišné. Záleží také na tom, zda si repasovaný notebook pořizujete prostřednictvím internetu, nebo osobně navštívíte kamennou prodejnu.

Při osobní koupi je to jednoduché. Zajdete osobně se zařízením a veškerými dokumenty na pobočku kamenného obchodu. Tam s vámi bude vyplněn potřebný formulář k vrácení zboží. Jen připomínáme, že dle zákoníku České republiky je možné vrátit zboží do 14 dnů. Doba se může mezi jednotlivými prodejci pochopitelně lišit.

V případě koupě repasovaného notebooku prostřednictvím internetu je potřeba věnovat pozornost obchodním podmínkám. Ty by měl mít podle zákona každý internetový obchod volně přístupné na svých webových stránkách. Obvykle se postupuje tak, že se zboží zabalí zpět do krabice včetně faktury a příslušenství a následně odešle buď zpět, nebo na speciální adresu, která slouží k těmto účelům.

Jak probíhá repasování notebooku?

Prvním krokem odborníka je zjišťování možných potíží a potřeby oprav nebo výměny komponent. Repasovaný ntb je vyčištěn od prachu a nečistot, které mohou být příčinou přehřívání a snížení výkonu. Dále dochází k případným opravám hardwaru, výměně baterie a aktualizaci operačního systému a softwaru na nejnovější verze pro zajištění bezpečnosti a optimálního výkonu. Pokud je zjištěna nedostatečnost některého z parametrů pro nejlepší možný výkon, provede se upgrade –⁠ dle odborníků na repasování techniky z firmy PočítačeZaBabku jde nejčastěji o rozšíření RAM nebo výměnu magnetického disku za rychlejší SSD. Nakonec je notebook důkladně otestován, aby se ověřilo, že vše funguje správně. Profesionální servis může nabídnout záruku na provedené opravy a poskytovat zákaznickou podporu v případě budoucího výskytu problémů.

Proč si pořídit repasovaný notebook?

Ušetříte peníze…
První důvod je více než jasný – peníze. Nejlevnější repasované notebooky se dají pořídit za mnohem přijatelnější ceny než na které jsme zvyklí z obchodů, dají se najít i repasované notebooky do 2000 Kč. Repasovaný model vám tak uspoří nemalé finance, a uleví tak vaší peněžence. Ačkoliv se to tak na první pohled může zdát, nákup nového notebooku automaticky nemusí znamenat dobrou koupi.

…ale i přírodu!
Jestliže si pořídíte repasovaný notebook, výrazně tím pomůžete ekologii. Na každý vyrobený notebook spadá velké množství drahých kovů. Zakoupením repasovaného notebooku tak snižujete jejich spotřebu. V momentě, kdy se rozhodnete pro repasovaný notebook, dáváte šanci zařízení, které již v minulosti udělalo službu někomu jinému, ale stejně tak dobře poslouží i vám. Toto vaše rozhodnutí tedy ocení nejen vaše peněženka, ale i životní prostředí.

Neriskujete
Repasované notebooky jsou kvalitní a spolehlivé. Po repasování získávají certifikaci, která je důvěryhodným potvrzením jejich důkladné kontroly, odstranění případných závad a plné funkčnosti před opětovným umístěním do prodeje. Kromě toho zákazníkovi vzniká nárok na výměnu či opravu notebooku v záruční době, což mu poskytuje jistotu na relativně dlouhou dobu, která se za pořizovací cenu repasovaného notebooku často vyplatí.

Na co si dát pozor?

Záruční doba bývá kratší
Srovnáme-li délku záruční lhůty při koupi repasovaného notebooku s lhůtou při pořízení notebooku nového, bývá většinou o polovinu kratší, tedy na dobu jednoho roku. Pokud však máte zájem o delší záruku, můžete zvážit možnost zakoupit si od prodejce její prodloužení.

Kratší může být i životnost

Repasovaný notebook může představovat riziko i z pohledu životnosti. Aby se toto riziko minimalizovalo, je před jeho koupí důležité provést důkladný průzkum a vybírat renomované značky a prodejce. Také je dobré nic nepodcenit, co se týče prověření historie notebooku. Zjištění, jakým způsobem byl notebook používán a jakými situacemi prošel, může být podstatnou výpovědí o jeho stavu, což oceníte při rozhodování a výběru toho pravého notebooku pro vás.

Sem tam se objeví vada na kráse
Repasované notebooky mohou také nést estetické známky používání. Jednoduše řečeno musíte počítat s nějakým tím škrábancem. Přece jen se jedná o používaný notebook, který v minulosti sloužil jinému zákazníkovi. Občas se dokonce objeví i takový model, jejž postupně vlastnilo několik majitelů.

Kde koupit repasovaný notebook?

Internetový svět je klikatý a trasy surfování v jeho vodách jsou kolikrát náročné. Vybrali jsme proto pro vás v celé té široké nabídce několik ověřených prodejců, od kterých se můžete takzvaně odpíchnout.

Jednou z možných variant může být Počítárna. Repasované notebooky si zde budete moci objednat buď prostřednictvím internetových stránek, nebo si přijít vybrat osobně do kamenného obchodu, který sídlí v Brně. V jejich nabídce najdete notebooky značek Apple, Lenovo, HP, Toshiba nebo Dell.

Podobně je na tom společnost InComputer. I tento prodejce svým zákazníkům nabízí dvě možnosti, jak si u nich repasovaný notebook zakoupit. Navštivte třeba jejich vyladěný internetový obchod, kde můžete využít možnosti řazení repasovaných notebooků dle ceny nebo výkonu. Druhou možností je osobní návštěva na adrese U Pekáren 1644/1a v Praze. K oblíbeným značkám na e-shopu patří Apple, Lenovo nebo například Acer.

Třetím prodejcem, kterého můžeme doporučit, jsou PočítačeZaBabku. Společnost, jejímž hlavním cílem je zprostředkovávat zákazníkům co nejširší nabídku použité a repasované techniky, je zde pro vás od pondělí do pátku. Na jejich e-shopu nakoupíte repasované notebooky značky Lenovo, HP, Asus, Acer, Dell, Toshiba nebo například i výkonné modely MSI.

Internetový obchod LevnáPC nabízí zajímavý a pestrý výběr repasovaných notebooků. Vedení společnosti se na svém webu prezentuje otevřeným přístupem k zákazníkům. Veškeré záležitosti, mezi které patří koupě, reklamace nebo technické dotazy, na ně můžete směřovat po telefonické dohodě. Mezi nejčastěji prodávané značky patří Dell, HP, Lenovo, Acer a v neposlední řadě také Apple.

Eurotech, jedna z nejstarších českých firem v tomto oboru, patří k největším dovozcům použité elektroniky ze zahraničí. Za svá léta si společnost vysloužila značku ověřeného obchodu a kvality. Zákazníci, kteří si u ní pořídí repasovaný notebook, si tak přijdou na své. Prodejce je zastáncem značek Lenovo, Fujitsu, HP, Dell, Apple nebo Panasonic.

Náš tip

V případě, že uvažujete nad koupí nového notebooku nebo jiné elektroniky, tipy na další ověřené prodejce naleznete v našich ostatních článcích. Možná vás budou zajímat i starší recenze notebooků, které jsme pro vás připravili v minulosti.

Cenové rozmezí

Ceny repasovaných notebooků se liší, a to podle výkonu a stavu zařízení. Co může zákazník očekávat u nejlevnějších modelů a co naopak u těch, které patří k těm nejdražším? Pojďme si společně přiblížit možnosti a omezení jednotlivých cenových kategorií.

Cena do 3 000 Kč

V nabídce této cenové kategorie ve většině případů najdete pouze menší modely, které uspokojí základní potřeby nenáročného uživatele. Mezi možnosti těchto repasovaných notebooků patří například prohlížení internetu a sledování videí nebo filmů. Notebooky této cenové relace nejsou vhodné pro hraní her nebo pracovní aktivity.

Cena od 3 000 do 5 000 Kč

V tomto cenovém rozmezí se už dá počítat s o něco výkonnějšími modely nebo s modely v lepším stavu. Neočekávejte však, že půjde o opravdu vysoce výkonné repasované notebooky. Notebooky s touto cenovkou už ovšem nebudou mít problém rozjet více aktivit současně. V žádném případě to ale s jejich počtem nepřehánějte. Děti si na takovém notebooku budou moci užít alespoň základní hry.

Cena od 5 000 do 10 000 Kč

Pokud si připlatíte a dostanete se do této cenové kategorie, otevřou se vám možnosti výběru i mezi většími modely. Repasované notebooky blížící se k vyšší hranici této cenové skupiny už nemají problém se přizpůsobit vašemu pracovnímu tempu. Zároveň je možné pustit dětem náročnější hry. Na výrobu těchto typů notebooků už bývají využívány dražší a kvalitnější materiály, proto i po designové stránce patří k těm modernějším kouskům.

Cena nad 10 000 Kč

Repasované notebooky s cenou nad 10 000 Kč splňují všechny potřebné náležitosti k tomu, aby se na ně uživatel mohl spoléhat i v rámci náročnějších pracovních úkonů. Tyto repasované notebooky nemají problém ani s aplikacemi od společnosti Adobe. Jsou vhodné pro každodenní zážitek z her, a to platí i o těch nejnovějších herních titulech. Vysoký výkon znamená také možnost hry streamovat nebo vytvářet obsah pro online platformy. Jde zkrátka o ideální volbu pro náročné uživatele, kteří hledají kvalitní notebook pro práci i zábavu.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (12 hlasů)

Autor článku

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář