Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Ostatní

Nejlepší stativy na mobil 2024 – pro TikTok a YouTube

Chcete natáčet mobilem? Pak potřebujete kvalitní oporu, kterou vám zajistí stativ. Záběry vypadají lépe a vy máte volné ruce. V našem srovnání představíme kvalitní modely, jakým je mini stativ Joby nebo pokročilý stativ s dálkovou spouští Fixed Snap XL. Pro nejlepší fotky a videa doporučujeme fotomobil.

Nejlepší celkově

Multifunkční a velmi kompaktní cestovní selfie tyč a stativ s tripodem. Nechybí dálková spoušť.

Nejlepší cena/kvalita

Cestovní stativ na mobily, fotoaparáty a kamery. Má dálkové ovládání, pevné zpracování a nastavitelnou výšku.

Levný TIP (do 500 Kč)

Mini stativ na cestování a pro outdoor. Je odolný a snadno jej kamkoliv přichytíte. Navíc vás potěší nízkou hmotností a příznivou cenou.

Nejlepší stativy na mobil

Recenze Fixed Snap XL – Mobilní stativ pro náročné

Stativ pro mobil Pro náročné

Výškový typ: Vysoký, cestovní | Materiál: Slitina hliníku, silikon | Pohyblivá hlava: Ano | Výška: Až 113 cm | Hmotnost: 0,3 kg | Příslušenství: Dálková spoušť | Cena: 999 Kč

Klady
 • Velmi lehká a skladná
 • Bluetooth dálková spoušť
 • Selfie tyč i stativ v jednom
 • Pro mobily i fotoaparáty
 • Délka až 113 cm
Zápory
 • Méně stabilní při plné délce

Fixed Snap XL je teleskopická selfie tyč, kterou však lze díky tripodu použít i jako stativ. Tento model oceníte při každodenním použití, ale skvěle se hodí na cestování. A to nejen díky univerzálnosti a multifunkčnosti, ale taky proto, že jde o velmi skladnou a lehkou pomůcku. Tyč váží jen cca 280 gramů a lze ji složit tak, že má pouhých 24 cm na délku, takže se snadno vejde kamkoli.

Tyč je vyrobena z pěti teleskopických částí z hliníkové slitiny a lze ji roztáhnout do délky až 113 cm. V silikonovým povrchem opatřené rukojeti tyče se skrývá rozložitelný tripod, díky kterému můžete z tyče rázem udělat klasický stativ. Mobilní telefon se upevňuje do svěráku s polstrovanými „kleštěmi“ na plně otočné hlavě. Uchytit lze jakékoli telefony o šířce 5 až 9 cm. Nechybí ale ani 1/4palcový závit pro uchycení klasického fotoaparátu nebo třeba gopro kamery.

Velmi praktickou funkcí je pak odnímatelná dálková spoušť s USB-C konektorem. Spoušť využívá Bluetooth rozhraní a je kompatibilní se systémy iOS i Android. Celkově jde o kompaktní a přitom velmi dobře vybavenou tyč a stativ. Nevýhodou je poněkud horší stabilita při plném natažení tyče.

Recenze Rollei 22638 – vysoký stativ na cestování za TOP cenu

recenze Rollei pro telefon Zlatý střed

Výškový typ: vysoký, cestovní | Materiál: plast, hliník | Pohyblivá hlava: ano | Výška: až 120 cm | Hmotnost: 0,6 kg | Příslušenství: dálková spoušť | Cena: kolem 730 Kč

Klady
 • Nastavitelná výška až do 120 cm
 • Perfektní stabilita
 • Kvalitní hliníková konstrukce
 • Dálkové ovládání
 • Pro mobil i foťáky
Zápory
 • Vyšší váha než mini stativy

Vysoký stativ Rollei je kvalitním a vysoce stabilním modelem s hliníkovou konstrukcí. Lze jej používat na smartphony stejně jako na fotoaparáty. Najde uplatnění jak při focení krajiny, tak při snímání a kamenování doma. Díky nastavitelné výšce nepotřebujete žádnou desku na položení. S plnohodnotnou velikostí samozřejmě souvisí i hmotnost 0,6 kg. Ta je sice větší v porovnání s mini stativy, ale vůči těžké fotovýbavě se jedná mimořádnou váhovou úsporu.

Maximální zatížení je dostatečných 2 kg. Nohy testovaného stativu Rollei se dají složit do kompaktní formy přes jednoduché páčky. S jejich pomocí se také reguluje výška. Ta může dosahovat libovolně od 39 do 120 cm. Pro snadnější transport obdržíte v balení také pouzdro.

Hodnocený stativ Rollei disponuje dálkovým ovládáním. S jeho pomocí můžete po nainstalování aplikace ovládat spoušť až na vzdálenost 10 metrů. Hlava je samozřejmě pohyblivá a doplněná páčkou pro snadné natočení objektivu libovolným směrem. Po uzamčení drží pevně ve zvolené poloze. Model od značky Rollei doporučujeme cestovatelům.

Recenze Joby GorillaPod Mobile Mini – levný a flexibilní mini stativ na mobil

recenze Joby GorillaPod Mobile Mini Levný základ

Typ: stolní, do ruky, cestovní | Materiál: kov, guma, plast | Pohyblivá hlava: ano | Výška: cca 11,8 cm | Hmotnost: 0,03 kg | Příslušenství: žádné | Cena: 460 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Odolné zpracování
 • Malá hmotnost (mini provedení)
 • Nohy lze obtočit kolem předmětů
 • Gumový držák
Zápory
 • Pro někoho moc nízký při stolním použití

Tento flexibilní stativ pro telefon vás zaujme na první pohled originálním vzhledem. Díky kloubové konstrukci celého těla jej lze ohýbat do všech stran. Omotáním nohou kolem jakéhokoliv předmětu vám bude mobilní telefon držet například na dopravní značce, na větvi či na řídítkách kola. Samozřejmě také Joby GorillaPod Mobile Mini poslouží jako klasický stolní stativ na telefon.

Joby GorillaPod Mobile Mini má maximální nosnost 325 g. Je vyrobený z nerezové oceli a plastu. Lze jej použít pro telefony s tloušťkou do 1 cm a s šířkou od 4 do 8 cm. Konce svorek jsou pogumované pro lepší stabilitu v úchytu a pro ochranu vašeho smartphonu před poškrábáním.

Recenzovaný typ od Joby je skladný a lehký. Váží pouhých 32 g a vejde se vám bez obtíží do kapsy. To z něj spolu s vysokou odolností dělá ideální cestovní stativ na mobil. Jeho zpracování je celkově kvalitní. O to více potěší příznivá pořizovací cena.

Test a srovnání 6 stativů na mobil

Název Shrnutí
TOP stativy na mobil
1. recenze Rollei pro telefon Rollei Vysoký stativ pro mobilní telefon pro domácí použití i na cestování. Mezi vysokými modely má přijatelnou hmotnost a cenu. Do obchodu
2. recenze Joby GorillaPod Mobile Mini Joby GorillaPod Mobile Mini Mini flexibilní stativ pro domácí i venkovní použití. Potěší vás nízkou hmotností, skladností a kvalitou zpracování a dobrou cenou. Do obchodu
3. recenze Apexel Mini Tripod Apexel Mini Tripod Základní a velmi levný stativ. S dobrou stabilitou na rovném povrchu. Lze použít i pro fotoaparáty. Max. zátěž až 2 kg. Do obchodu
4. recenze Cellularline Selfie Ring Cellularline Selfie Ring LED stativ na mobil s kruhovým světlem. Ideální pro focení selfie a pro videa. Nízká stolní konstrukce a s flexibilním nastavením. Do obchodu
5. recenze Fixed Snap s tripodem Fixed Snap s tripodem Vysoký stativ pro domácí použití a selfie tyč v jednom. Má Bluetooth dálkové ovládání a skládací provedení s maximální délkou 56 cm. Do obchodu
6. recenze Apexel video rig Apexel video rig Kvalitní držák na mobil na stativ, který můžete držet v ruce i jej umístit na tripod. Součástí balení je mikrofon a nastavitelné LED světlo. Do obchodu

Nejprodávanější stativy

Jak vybrat stativ na mobil

Stativy na mobil, nebo také stativy na telefon, fungují na stejném principu jako stativy na fotoaparáty. V porovnání s nimi jsou však levnější a lehčí. Proto se obvykle nevyplatí pro telefony kupovat běžný typ. Pokud ho ale již doma máte, můžete si k němu pořídit speciální redukci pro upevnění smartphonu.

recenze stativů na mobil, Jak vybrat stativ na mobil

Využití stativu pro mobil

Stativy pro telefony stejně jako modely pro fotoaparáty zamezují roztřesení obrazu. Takovou vlastnost využijete zejména při nočním focení a v jiných náročných světelných podmínkách. Také poslouží jako držák na mobil v případě, že natáčíte vlog či když potřebujete mít z jiného důvodu volné ruce. V neposlední řadě využijete stativ na selfie, abyste neměli v obraze nataženou ruku ani selfie tyč, plus abyste docílili přirozeného úhlu záběru.

Náš tip

Pokud byste rádi pořídili kvalitní fotografie a videa telefonem, podívejte se na náš test nejlepších fotomobilů.

Jaké máme typy stativů na telefon

Stativy na telefon můžeme podle konstrukce rozdělit na tři základní kategorie:

 • Mini
 • Vysoké
 • Selfie tyče

Mini stativy na mobil

Modely menších rozměrů jsou ideální jako stolní stativy pro telefon. Uživatelé je nejčastěji používají na domácí natáčení videí na YouTube či TikTok či pro interiérové fotografování. Pro použití potřebují obvykle rovnou vyvýšenou plochu. Výjimkou jsou malé outdoorové stativy na mobil, které lze připevnit k různým předmětům, nikoliv je jen položit.

stolní stativ pro telefon

Vysoké stativy na mobil

Vysoké stativy pro mobily mají na rozdíl od mini variant dobře nastavitelnou výšku. Svým provedením nejvíce připomínají klasické stativy pro fotoaparáty a obvykle je lze po výměně koncovky používat i pro ně. Hodí se pro focení a kamerování v interiéru i venku bez jakéhokoliv dalšího podstavce. V této kategorii počítejte s vyšší hmotností a zpravidla také cenou.

vysoký stativ pro telefon

Stativy na mobil ve variantě selfie tyče

Některé selfie tyče disponují ve své spodní části malým stojánkem. Jejich účel je však stále primárně pro držení v ruce. Kvůli malému rozkročení podstavců nemají příliš dobrou stabilitu. V interiéru pro domácí natáčení videí či pro focení však najdou uplatnění. Bývají dostatečně vysoké, tudíž nemusíte řešit jejich umístění na stůl či jinou podložku.

stativ pro telefon selfie tyč

Upevnění mobilu na stativ

Stativ pro mobil poznáte především podle jeho koncového úchytu. Na rozdíl od typů pro fotoaparáty zde nenajdete sáňky ani závit. Používá se svorka, která bezpečně telefon obejme. U mobilů standardních rozměrů si nemusíte dělat starosti s kompatibilitou (tato informace platí také pro starší i nové iPhony). U nadrozměrných modelů si pro jistotu zkontrolujte, jaké má držák rozpětí.

Zatímco u typů určených pro fotoaparáty je parametr nosnosti důležitý pro bezpečné upevnění, u stativů na mobily jej nemusíte vůbec řešit. I těžší telefony mají velkou hmotnostní rezervu. Pokud však budete stativ využívat i pro foťák, dávejte si na maximální možné zatížení pozor. To samé platí v případě, že na něj hodláte upevňovat další elektronické příslušenství.

upevnění mobilu na statitv

Materiál a stabilita

Pro použití v interiéru stačí jakýkoliv základní model. Naopak outdoorový stativ pro váš mobil by měl být odolný a stabilní. Pro zvýšení stability se používají nastavitelné nohy s širokým rozkročením a vyšší hmotnost, aby vám jej neshodil vítr při prvním zafoukání. Některé modely mají flexibilní nohy, které můžete pevně omotat kolem tyčí, větví či jiných předmětů.

Levné stativy pro mobily bývají vyrobené z plastu. Více kovových částí znamená lepší odolnost, ale také vyšší hmotnost a cenu. Většina výrobců proto volí chytrý kompromis a používá pevnější materiály jen na zatěžovaných částech. Samotný úchyt telefonu by měl být vždy z plastu nebo s gumovým potahem. Kovový by mohl vaše zařízení při pravidelném používání poškrábat.

Užitečné doplňky

Mnoho stativů na mobilní telefon se prodává společně s dalšími doplňky, které jsou pro focení nebo natáčení videí potřebné. Nemusíte dokupovat žádné další příslušenství a máte jistotu, že spolu vše bude bez problémů fungovat. Mezi nejčastější doplňky patří:

příslušenství ke stativům pro telefon

Nejoblíbenější značky

Stativy na mobil Digipower

Od společnosti Digipower si můžete zakoupit především specializované sady pro vlogování. Všechny stativy a držáky na mobilní telefony s přidaným vybavením vynikají praktičností, dobrým zpracováním a skvělým poměrem ceny a výkonu.

stativy na mobil Digipower

Stativy na mobil Joby GorillaPod

Joby GorillaPod patří mezi nejlepší cestovní stativy na mobil. Díky pevné konstrukci a speciálnímu provedení tvarovacích úchytů se hodí pro outdroorové využití. Dají se upevnit prakticky kamkoliv. Kromě telefonů najdou některé modely uplatnění také pro foťáky a to i včetně větších zrcadlovek.

stativy na mobil Joby GorillaPod

Stativy na mobil Rollei

Mezi známými značkami profesionálních fotografů je Rollei jednou z mála firem, která vyrábí na své produkty také specializované redukce na stativy na mobil. V nabídce najdete miniaturní varianty i vysoké modely. Jedná se o německou společnost, u které se můžete spolehnout na vysokou kvalitu.

stativy na mobil Rollei

Ceny

Cena do 500 Kč

Základní stativ na mobilní telefon koupíte již za méně než 500 Kč. V nejnižší cenové kategorii se nacházejí obvykle mini stativy, které jsou dostačující pro běžné domácí natáčení.

Cena od 500 do 1 000 Kč

Od 500 Kč výše narazíte již na pokročilejší stativy pro mobily. Některé mohou být i s příslušenstvím, jako jsou světla či dálkové ovládání. Ve střední cenové třídě se nabízejí stolní i vysoké typy. Vyznačují se odolnou konstrukcí a bez obav je můžete používat venku jako outdoorové stavivy na telefon.

Cena nad 1 000 Kč

Nejlepší stativy pro mobily s perfektní kvalitou zpracování stojí přes 1 000 Kč. Kromě výrobků s kompletním vybavením pro tvorbu videí zde najdete také větší a robustnější modely, které mají nadstandardní nosnost. Na ně se nemusíte bát umístit spolu s telefonem i další příslušenství.

Kde doporučujeme koupit stativ na mobil?

Velký výběr stativů na telefony má Alza. Pro porovnání cen a více inspirace se také můžete podívat na Heureku. Někdy lze na dobrý stativ narazit v bazaru. Zejména modely bez elektroniky a s dobrým zpracováním mají prakticky neomezenou životnost, takže se nákupu z druhé ruky nemusíte obávat.

Oblíbené stativy na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář